Головна » Реферати » Реферати 4 курс » Аудит

Організація вищого органу фінансового контролю в Естонії

Уривки

Державна контрольна палата Естонської республіки, заснована у 1990 році, є наглядовим орґаном Верховної Ради республіки. Закон Естонської Республіки про аудит обумовлює, що Державна ревізійна орґанізація перевіряє доцільність і законність використання державних коштів та матеріальних активів, збереження державної власності у відповідності із законами республіки.
Керівником Державної контрольної палати є Ґенеральний ревізор, якого висуває на посаду Президія Верховної Ради Республіки Естонія, а призначає чи звільняє з посади Верховна Рада. Заступник Ґенерального ревізора та помічники Ґенерального ревізора рекомендуються Ґенеральним ревізором, а призначаються на посаду Верховною Радою.
Як незалежний орґан державної влади, Державна контрольна палата у своїй діяльності спирається на вимоги законів республіки та норми, що реґламентують фінансову діяльність державних підприємств, установ та орґанізацій. Вона також має право вносити пропозиції про розроблення, зміни та поправки до законів та норм. Ґенеральний ревізор може брати участь і виступати на засіданнях Уряду республіки.
Згідно із Законом про аудит Державна контрольна палата відповідає за проведення ревізій щодо:
- використання своїх бюджетів відомством канцлера республіки, іншими державними інспекціями, установами, орґанізаціями та підприємствами, і доцільності їхніх операцій;
- досягнення цілей, фінансової ефективності та економічних результатів державних підприємств;
- результатів державних і орендних підприємств, що перебувають у державній власності (в межах і у формі, визначених договорами про оренду);
- ефективного використання державних субсидій;
- фінансових та економічних показників компаній з обмеженою відповідальністю (де державі належить не більше половини акцій з правом на більше число голосів при голосуванні);
- використання державної власності місцевими адміністративними орґанами;
- використання позик, отриманих з державного бюджету; і
- збереження власності, контрольованої або використовуваної державою, але яка їй не належить.
Перевірки Верховної Ради, Уряду республіки і Банку Естонії не входять до компетенції Державної контрольної палати. Палата також допомагає та орієнтує державні та місцеві орґани, державні підприємства, установи та орґанізації щодо методів орґанізації внутрішніх ревізій.
Робота палати будується на основі річного плану; ревізії, не включені до цього плану, ініціюються Ґенеральним ревізором. Час, спосіб та масштаб ревізії визначаються Державною контрольною палатою. Ревізії здійснюються переважно у місці розташування підприємства, установи або орґанізації. Під час ревізії ревізори мають право вільного доступу до всіх документів, всіх приміщень споруди і право на отримання усних та письмових пояснень та свідчень про питання, яких стосується ревізія. Ревізор може вилучати документи або отримувати копії документів (у встановлений спосіб), а також дані, свідчення і документи від Банку Естонії, та інших кредитних і комерційних банків, підприємств та установ.
Аудиторський звіт готується після закінчення кожної ревізії і подається директорові орґанізації, де відбулася ця ревізій. Державна контрольна палата повинна також подавати до Верховної Ради річний звіт зі своєю думкою про використання державних ресурсів і збереження державної власності протягом попереднього фінансового року. Цей звіт є доступний для широкого загалу. Державна контрольна палата не вимагає відшкодування незаконно або не на визначені цілі використані кошти. Вона не карає відповідальну за правопорушення посадову особу. Вона доповідає про всі встановлені нею подібні факти Урядові республіки або відповідним орґанам для прийняття ними належних рішень (маються на увазі Міністерство фінансів, Податкове управління, Державна прокуратура).

Інформація про реферат

Повна інформація про роботу

самостійна робота "Організація вищого органу фінансового контролю в Естонії" з предмету "Аудит" можна скачати безкоштовно. Теги роботи: Естонії, фінансового, вищого, контролю, органу, Організація. Робота опублікована 23.09.2010 в 23:32 її автором (Сергій). З моменту опублікування роботи її переглянуто 216 та скачано 17 раз(ів). Коментарі щодо роботи залишили 0 відвідувачів. Для того, щоб оцінити роботу, натисніть на відповідну кількість зірочок

Коментар автора роботи

Сергій...

Роботу писав самостійно, детально розкрив тему в цілому, вимогливий викладач оцінив на 100 балів. Користуйтеся...
Які ще реферати можна знайти по цій темі?