Головна » Реферати » Реферати 1 курс » Економічна інформатика

Основи WEB-дизайну. Мова гіпертекстової розмітки HTML. Создание сайтов

Перші теми лекції


Введення в HTML

Мова HTML (HyperText Markup Language) – це мова розмітки гіпертексту. Розмітка полягає в тім, що до звичайного тексту додаються спеціальні команди HTML, що описують, як він повинний виглядати. Якщо чисто формально викинути з тексту всі ці команди (що можна зробити навіть автоматично), ми одержимо в точності вихідний текст документа. Гіпертекст – це розширений текст, що містить додаткові елементи. Головним серед них є гіпертекстовепосилання – гіперпосилання – клацання  на якому дозволяє перейти до іншого документу або фрагменту того ж самого документа. Вставні об’єкти (малюнки, відеоролики та ін.) також розглядаються як елементи гіпертексту.

Для створення Web-сторінки можна сформувати документ вручну з використанням текстового редактора і безпосередньо команд HTML. Це найбільш трудомісткий, але і найбільш універсальний шлях. З його допомогою можнареалізувати усе, що дозволяє мова HTML.
Нужно сделать качественный корпоративный сайт? Создание сайтов - это нелегкое дело, с которым лучше всего справиться только специалист. Студия Максима Медведева как раз и является профессионалом по созданию и раскрутке сайтов. Быстрота и качество - вот некоторые преимущества студии Максима Медведева.

Мова HTML описує не формат документа, а його структуру. Форматування документа відбувається потім, у момент перегляду за допомогою браузера. Браузер бачить команди, заданіі форматує документ на екрані у відповідності зі своїми настроюваннями і з властивостями комп’ютерної системи, у якій він працює. автором,

 

Основні структурні елементи HTML

Структурні елементи HTML визначають базову структуру документа HTML. Весь документ являє собою один великий елемент, обмежений парним тегом . Усередині він складається з двох основних розділів:  заголовків (тег ) і тіла документа (тег ). Розділ заголовків містить ряд елементів, що описують властивості документа в цілому. Він повинний містити тег , що має в собі загальний заголовок документа. Усередині тіла документа розташовується весь його зміст. Саме тут пишуть теги, що визначають спосіб оформлення документа у вікні браузера.

Усі перераховані структурні теги – парні. Таким чином, мінімальний "повний” документ HTML має таку структуру.

Стандарт мови HTML розглядає як  обов’язковий тільки тег , що повинний бути зазначений у всіх документах HTML. Основні структурні теги звичайно розміщають на окремих рядках (крім елемента TITLE, що інодізаписують в один рядок). Теги пишуть так, щоб документ було зручно читати і перевіряти. Прийнято також використовувати систему відступів від лівого краю, за допомогою якої вказується рівень вкладення блокових елементів.Додавання додаткових пробілів несуттєво збільшує обсяг документа, але  значно спрощує перегляд і редагування вихідного тексту.

Відкриваючий тег може містити цілу групу атрибутів, що безпосередньо впливають на зовнішній вигляд документа:

-                   TEXT="…” –  встановлює колір тексту всього документа;

-         BGCOLOR="…” –  визначає фонове зображення для сторінки;

-            BACKGROUND="…”  – вказує адресу файла (*.gif або *.jpg), який необхідно використовувати в якості фонового зображення для сторінки. Це зображення "підкладається” під текст подібно плиткам  паркету, починаючи злівого верхнього кута сторінки. Фонове зображення фактично заміщає фоновий колір, що (якщо він також заданий) у цьому випадку видний тільки під час завантаження сторінки. Зображення, що використовується  як тіло, повинно бути неяскравим і малоконтрастним, щоб воно не порушувало читаність тексту сторінки.

Задавання кольору можна задати одним із двох можливих способів: найменуванням кольору (наприклад RED) чи його шістнадцятковим кодом (FF0000). Наприклад:

Існує стандарт найменування кольорів, причому найпростіший список містить тільки шістнадцять основних кольорів, а розширений – більш 100, з дуже екзотичними назвами типу "cornflowerblue” (волошковий). Запам’ятовуватиназви немає ніякого сенсу і тому зручніше використовувати шістнадцяткові коди кольорів. Такий код складається з трьох пар шістнадцяткових цифр, яким передує символ  #. Перші дві цифри описують насиченість червоногокольору, наступні дві – зеленого, а третя пара – синього. Так, код #6495ED, що відповідає згаданому вище волошковому кольору, вказує, що насиченість червоного складає 100 (#64 у шістнадцятковій системі), насиченість зеленого – 149, насиченість синього – 237. У результаті дійсно виходить синювато-блакитний колір. Максимальне значення насиченості будь-якого компонента – 255 (шістнадцяткове #FF). такого роду

 

Додавання заголовків і абзаців

Якщо ви користувалися Microsoft Word, вам повинно бути добре знайоме використання стилів для виділення заголовків за ступенем важливості. У HTML заголовки поділяються на шість рівнів: H1 – найважливіший, H2 – трохи менш важливий, . . ., H6 – найменш значимий.

Приклад того, як додати важливий заголовок:

Важливий заголовок


Трохи менш важливий

Результат:

Важливий заголовок

Трохи менш важливий

 

Кожен абзац повинний починатися тегом

і закінчуватися тегом

. Для вирівняння тексту в документі використовується атрибут align, який дозволяє вирівняти текст по лівому чи правому краю та по центру.

Наприклад:

Це перший абзац

А це другий абзац

Цей текст вирівняний по правому краю

Цей текст вирівняний по лівому краю

Цей текст вирівняний по центру

 Інформація про реферат

Повна інформація про роботу

лекція "Основи WEB-дизайну. Мова гіпертекстової розмітки HTML. Создание сайтов" з предмету "Економічна інформатика" можна скачати безкоштовно. Теги роботи: іноформатика, web-дизайн. Робота опублікована 03.02.2010 в 00:02 її автором (Сергій). З моменту опублікування роботи її переглянуто 940 та скачано 76 раз(ів). Коментарі щодо роботи залишили 0 відвідувачів. Для того, щоб оцінити роботу, натисніть на відповідну кількість зірочок

Коментар автора роботи

Сергій...

Роботу писав самостійно, детально розкрив тему в цілому, вимогливий викладач оцінив на 100 балів. Користуйтеся...

Скачати роботу безкоштовно

  Пряме посилання для скачування роботи


УВАГА! При копіюванні матеріалів роботи ссилка на цю сторінку обов'язкова
→ Показати код ссилки на цю сторінку

Які ще реферати можна знайти по цій темі?

    Оцініть реферат