Головна » Реферати » Реферати 1 курс » Правознавство

Правове регулювання діяльності товарної біржі (біржове право)Зміст

Вступ 3
1 Поняття та значення товарної біржи 4
2 Створення законодавчого поля для біржової діяльності 7
3 Організаційне забезпечення біржових угод та операцій 13
Загальні висновки 18
Використана література 19

Вступ

Товарна біржа є однією з важливих складових інфраструктури аграрного ринку, яка покликана забезпечити прозору, стабільну взаємодію всіх його учасників, вільне просування товарів, упереджувати цінові ризики та виявляти реальні ціни. Адже саме біржа є „індикатором цін” і біржові ціни з часом стають нормою й для позабіржового ринку.
На початку 90-х років минулого століття становлення біржової торгівлі в Україні здійснювалося за відсутності єдиного правового поля, що породило безліч негативних проявів у діяльності товарних бірж. Користуючись відсутністю законодавства, яке б регулювало створення бірж, засновники більшості бірж реєстрували їх як акціонерні товариства або як комерційні організації з метою одержання прибутку. В структурі біржового товару значну питому вагу мали товари, не притаманні для бірж, так звані „не біржові” товари: нерухомість, будівельні матеріали, машини, устаткування та ін. У перші роки діяльності торгів, біржових ринках здійснювали в основному спотовими контрактами з негативною поставкою товару. Більшість продавців встановлювали 100% попередню оплату з огляду на високий рівень інфляції та скрутне фінансове становище підприємств. З цієї причини на біржах широкого розвитку набула бартерна торгівля.
По мірі становлення українського біржового ринку створюється й система його правового забезпечення та контролю. Питанням розвитку біржової діяльності, її правового забезпечення присвячено ряд наукових праць П.Т. Саблука, О.І. Дєгтярьсвої, О.М. Сохацької, М.О. Солодкого, О.М. Шпичака та ін.
Розглянемо більш детально в цієї роботи питання правового регулювання діяльності товарних бірж в Україні.

Повна інформація про роботу

реферат "Правове регулювання діяльності товарної біржі (біржове право)" з предмету "Правознавство". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 24.10.2010 в 13:58. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 1238 та скачано 81 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...


Подібні матеріали