Головна » Реферати » Реферати 2 курс » Фінанси

Курс лекцій з фінансів підприємств



Уривки

Тема 8: Фінансове планування на підприємтсвах

1. Зміст та завдання фінансового планування
2. Фінансовий план підприємства

1. Перспективи фінансового планування є формою реалізації головних цілей підприємства і включає розробку фінансової стратегії підприємства та прогнозування його фінансової діяльності.
Мета фінансового планування – це забезпечення оптимального розміру коштів необхідних для успішної діяльності підприємств, а в кінцевому підсумку – досягнення прибутковості. Планування спрямоване на усунення помилкових дій у сфері фінансів та зменшення невикористаних внутрішніх резервів.
Основними завданнями фінансового планування є:
• Забезпечення необхідними фінансовими ресурсами операційної, інвестиційної та фінансової діяльності;
• Забезпечення розподілу прибутку з врахуванням інтересів акціонерів, власників та інших інвесторів;
• Визначення ефективних напрямків вкладання капіталу, оцінка раціональності його використання;
• Становлення раціональних фінансових відносин з іншими субєктами господарювання, банками, інвестиційними фондами, страховими компаніями;
• Виявлення внутрішньо-господарських резервів та мобілізація всіх видів ресурсів для збільшення прибутку від звичайної діяльності;
• Забезпечення контролю за фінансовим станом, платоспроможністю, кредитоспроможністю підприємства.
Вихідним етапом планування є прогнозування основних напрямків фінансової діяльності підприємства. Результатом преспективного фінансового планування є розробка 3 основних прогнозів:
1) фінансових результатів – прогноз показує обсяг прибутку, який передбачається отримати в наступному періоді;
2) рух грошових коштів – даний прогноз відображає рух грошових потоків за операційною, інвестиційною та фінансовою діяльністю. Він дає можливість визначити джерела капітала, оцінити його використання в наступному періоді та виступає основою в стратегічному фінансуванні підприємства;
3) бухгалтерський баланс підприємства – прогноз балансу підприємства здійснюється для того, щоб оцінити в які види активів спрямовуються грошові кошти і за рахунок яких джерел передбачається формування активів.
Успіх фінансової стратегії підприємства гарантується, коли фінансові стратегічні цілі відповідають реальним економічним та фінансовим можливостям підприємства, а також управління фінансами здійснюється централізовано з використання гнучких методів та адекватних змін фінансово-економічної ситуації.





Повна інформація про роботу

лекція "Курс лекцій з фінансів підприємств" з предмету "Фінанси". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 10.09.2010 в 16:38. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 1269 та скачано 60 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...