Головна » Реферати » Реферати 5 курс » Курсові роботи

Історичні форми сім'ї та шлюбу

Зміст

Вступ 4
Розділ І Сутність, структура і функції сім’ї 6
Розділ ІІ Історичні форми сім’ї та шлюбу 9
ІІ.1 Кровноспоріднена сім’я 10
ІІ.2 Екзогамна сім’я 10
ІІ.3 Парна сім’я 12
ІІ.4 Патріархальна сім’я 13
ІІ.5 Моногамна сім’я (одношлюбна) 14
ІІ.6 Залежність форм шлюбно-сімейних відносин від матеріального життя суспільства 15
Розділ ІІІ Розвиток шлюбно-сімейних відносин в Україні 20
Загальні висновки 24
Використана література 26

Вступ

Хочешь выучить испанский язык? Тогда тебе нужно пройти интенсивный курс испанского языка вместе с преподавателем. Независимо от твоих текущих знаний мы поможем тебе усвоить испанский язык за несколько месяцев. Lingua Bravissima - всегда качественное обучение иностранным языкам.

Правили поведінки, традиції, звичаї — це необхідний елемент суспільної культури. Культура об’єднує в собі здобутки людства в різних галузях, зокрема в галузі права. Тому, не знаючи або не поважаючи історичні надбання нашого суспільства, неможливо будувати правову державу та формувати гражданське суспільство.
Саме вирішення цих проблем конче необхідне сьогодні Україні. наявність і функціонування таких інститутів у нашій державі буде перепусткою в майбутньому до Європейського союзу. Існування правової держави та дієвість громадянського суспільства свідчить не лише про зрілість і досконалість державного устрою (можливість демократичним шляхом вирішувати будь-які проблеми в державі, панування законності в державі), а й про те, що головною цінністю держави є людина, її інтереси, права і свободи. В такому суспільстві панують економічна свобода громадян, рівноправність і захищеність усіх форм власності, ідеологічна та політична свободи, надійна система соціального захисту кожного громадянина.
Говорячи про державу, ми маємо на увазі насамперед її громадян, а найбільш владою формою спільного угрупування людей, що доведено історичним досвідом, є сім’я.
Сім’я є суспільною формою продовження людського роду. Її розвиток вирішальною мірою зумовлюється способом виробництва матеріальних благ, економічним ладом суспільства. Сімейний устрій кожної соціально-економічної формації визначається властивими йому специфічними особливостями.
Сім’я — це основана на шлюбі і кровній спорідненості суспільна одиниця. Характер сімейно-шлюбних відносин, духовний і моральний стан сім’ї досить істотно відбиваються на громадській і трудовій діяльності людини, відіграють дуже важливу роль у вихованні підростаючого покоління. Ось чому з часу виникнення держави і права сфера сімейно-шлюбних відносин регулюється законодавством держави. Оскільки шлюб — основа сім’ї, держава санкціонує і бере на себе його охорону, покладає на осіб, що одружуються, відповідальність за виховання їх дітей, за майбутнє сім’ї.
Сім’я, крім того, це найбільш давній соціальний інститут, що виник ще в надрах первісного суспільства, значно раніше класів, націй, держави. За час свого існування інститут сім’ї дістав багато змін у його формах та змісті, суспільно-правове регулювання сімейних відносин визначило необхідність існування ще одного інституту людської цивілізації – шлюбу.
Визначенню питань історичного становлення сімейно-шлюбних відносин і присвячена ця курсова робота.

Інформація про реферат

Повна інформація про роботу

курсова робота "Історичні форми сім'ї та шлюбу" з предмету "Соціологія" можна скачати безкоштовно. Теги роботи: шлюбу, сім'ї, Історичні, Форми. Робота опублікована 21.10.2010 в 22:49 її автором (Наталія). З моменту опублікування роботи її переглянуто 2065 та скачано 52 раз(ів). Коментарі щодо роботи залишили 0 відвідувачів. Для того, щоб оцінити роботу, натисніть на відповідну кількість зірочок

Коментар автора роботи

Наталія...

відмінна курсова робота

Скачати роботу безкоштовно

  Пряме посилання для скачування роботи


УВАГА! При копіюванні матеріалів роботи ссилка на цю сторінку обов'язкова
→ Показати код ссилки на цю сторінку

Оцініть реферат