Головна » Реферати » Реферати 5 курс » Магазин українських рефератів

Організація грошового обігу

Зміст

Вступ
1. Технологія організації грошового обігу
2. Доходи та витрати населення як складові балансу та їх роль у визначенні грошового обігу
Висновок
Список літератури

Вступ

Із розвитком товарного виробництва обмін товару на товар став обслуговуватися грошима, тому грошовий обіг пов'язаний з товарним обігом і обумовлюється ним. Рух готівкових грошей відбувається у процесі обігу товарів при виконанні різних платежів. Гроші надходять в обіг, щоб обслуговувати реалізацію товарів, а їх кількість, необхідна для обліку, визначається кількістю товарів, рівнем товарних цін і швидкістю обігу грошей.
Грошовий обіг відрізняється від товарного тим, що кожний товар тільки тимчасово перебуває у сфері обігу, тоді як гроші знаходяться в обігу постійно.
При купівлі товарів у кредит гроші виступають як засіб платежу, не виконуючи при цьому роль обміну товару на товар, а завершуючи його. Грошова готівка, нарахована тій чи іншій особі як засіб платежу, нерідко використовується на купівлю товарів, тобто функціонує як засіб обігу, а гроші, отримані від реалізації товарів, нерідко використовуються для погашення боргових зобов'язань і виконують функцію засобу платежу.
Гроші, виконуючи функцію обігу і платежу у своєму безперервному русі в рамках грошових систем кожної держави в цілому, забезпечують грошовий обіг. Рух грошей ґрунтується на русі товарів, а зміни в русі товарів унаслідок скорочення виробництва чи завдяки його зростанню викликають збільшення чи скорочення грошей в обігу. Сам процес обігу перетинає індивідуальні й локальні кордони безпосереднього обміну товарів, розвиваючись у суцільне коло суспільних зв'язків, які залежать від кількості проданих на ринку товарів, рівня товарних цін, швидкості обігу грошей.

Список літератури

1.Артус М.М. Гроші та кредит. — К.: Видавництво Європейського ун-ту, 2004. — 162 с.
2.Колодізєв О.М., Яременко О.Р. Гроші та кредит. — Х.: ВД "Інжек", 2006. — 156 с.
3.Гроші, банки та кредит: у схемах і коментарях: Навч. посібник/ За ред. Б. Л. Луціва, 2-ге видання, перероб. - Тернопіль: Карт-бланш, 2000.- 225 с.
4.Розмарина А.Л. Гроші та кредит у системі сучасних економічних відносин. — О.: ТЭС, 2004. — 109 с.
5.Кочетков В.М., Сироцинський Д.Г., Андрушко Н.Ю. Гроші та кредит: Навч.-метод. посібник /. - К.: Вид-во Європ. ун-ту. - 2002. - 84 с.

Інформація про реферат

Повна інформація про роботу

контрольна робота "Організація грошового обігу" з предмету "гроші і кредит" можна скачати безкоштовно. Теги роботи: обігу, грошового, Організація. Робота опублікована 19.09.2011 в 11:20 її автором (Юлія). З моменту опублікування роботи її переглянуто 280 та скачано 18 раз(ів). Коментарі щодо роботи залишили 0 відвідувачів. Для того, щоб оцінити роботу, натисніть на відповідну кількість зірочок

Коментар автора роботи

Юлія...

контрольна робота виконана якісно

Скачати роботу безкоштовно

  Пряме посилання для скачування роботи


УВАГА! При копіюванні матеріалів роботи ссилка на цю сторінку обов'язкова
→ Показати код ссилки на цю сторінку

Які ще реферати можна знайти по цій темі?

Оцініть реферат