Головна » Реферати » Реферати 4 курс » Фінансове право

Фінансове правоЗміст

Вступ 3
1. Поняття бюджетного устрою та бюджетної системи 5
2. Поняття державного кредиту. Особливості правовідносин, що виникають у галузі державного кредиту 9
3.Організація страхування в Україні і відносини в цій галузі, що регулюються фінансовим правом 14
Загальні висновки 19
Використана література 22

Вступ

В умовах реалій існування України як незалежної, демократичної, соціальної та правової держави постає проблема ефективної дії власної фінансової системи. Тому у сучасних умовах створення основ ринкового господарства помітно зростає інтерес до фінансових аспектів розвитку економіки, яка за своєю структурою, взаємозв’язками, регулюванням та іншими параметрами є досить складною системою.
У цій системі, як переконує світовий і вітчизняний досвід, важливе місце насамперед за силою впливу на інші ринки та економічну систему в цілому посідає фінансова система. На основі порівняльного аналізу ми можемо виділити два ключових питання — визначення сутності фінансів та структуру фінансової системи.
Характерна риса сучасного суспільного розвитку — стрімке зростання фінансового сектора економіки та його впливу на різні сторони суспільного буття. Фінансова система пронизує всю національну економічну систему, починаючи з домогосподарств, індивідуальних і партнерських підприємств, корпоративних підприємств і закінчуючи державою.
Вирішальною і провідною ланкою фінансової системи є бюджет, за допомогою якого здійснюється перерозподіл більшої частини національного доходу. Бюджет забезпечує існування держави, розвиток її економіки і культури. Утворення централізованого державного фонду коштів є необхідним не тільки для розв’язання проблем усієї країни, але й в першу чергу — для задоволення потреб розвитку економіки в цілому.
Бюджетні відносини потребують державного регулювання. Воно ж досягається, зокрема, шляхом чіткої регламентації бюджетної діяльності, через впровадження виваженої податкової політики. Держава планує бюджет, його доходи і видатки, регулюючи через доходи всі бюджети — за рахунок передання загальнодержавних доходів на регіональні й місцеві рівні.
Успішного економічного і соціального розвитку України, її регіонів можна досягти тільки завдяки відповідним методам і формам використання державою своїх фінансових ресурсів на цілі розвитку економіки. Цієї мети служать такі важіль фінансової політики держави, як державний кредит та організація страхування.
Метою даної роботи є вивчення сутності та змісту фінансової системи України, насамперед бюджетного устрою та бюджетної системи, поняття державного кредиту та особливостей правовідносин, що виникають у галузі державного кредиту, а також організації страхування в Україні і відносин в цій галузі, що регулюються фінансовим правом.

Повна інформація про роботу

контрольна робота "Фінансове право" з предмету "Фінансове право". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 22.10.2010 в 21:09. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 585 та скачано 30 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...