Головна » Реферати » Реферати 4 курс » Інформаційні системи і технології

Дослідження ринку комп’ютерної техніки та супровідних послуг в місті РівнеЗміст

1. Історія ринку комп’ютерної техніки в м. Рівне.
2. Аналіз фірм, присутніх на ринку Рівного.
3. Супровідні послуги, які надають учасники ринку.
4. Характеристика споживачів.
5. Підсумки.

Уривки

Недорого купить газовую плиту в киеве Вы можете в интернет гипермаркете техники foxmart.ua. В онлайн каталоге бытовой техники Вам нетрудно будет подобрать газовую плиту по торговой марке, типе плиты, цвету и ширине. На странице с плитой имеется ее краткий обзор, характеристики, описание и отзывы покупателей.
Цілком очевидно, що саме винайдення комп’ютера стало для людства найбільшим поштовхом для соціального прогресу. Ні відкриття вогню, металів, ні винайдення колеса, крила, ні відкриття електрики, ні, навіть, виготовлення двигунів внутрішнього згорання, а потім і ядерного двигуна – не були настільки потужними ресурсами для розвитку людини саме як суспільної істоти, не відкривали перед людством таких горизонтів руху вперед, як винайдення комп’ютера і комп’ютеризація Землі. Це пояснюється дуже просто. Прогрес науки йде від простого до складного, і зрозуміло, що кожний новий винахід базується на всіх попередніх, і кожен наступний винахід стає все більш потужним ресурсом для прогресу людства. Винайдення комп’ютера підсумувало винаходи людства за всю попередню історію практично у всіх науках і видах техніки, а тому дало поштовх всім галузям знань і практики людини.
В той час, як комп’ютеризація передових країн світу триває вже приблизно 30 років, і з кожним роком все прискорюється, комп’ютеризація України здійснилась за 5-7, ну можливо за 10 останніх років, не дивлячись на те, що один з перших комп’ютерів в світі був винайдений і збудований в Україні, а саме в Київському університеті, академіком Глушком.
Державні організації в міру можливості закуповують нову техніку, компанії розширюються, з'являються нові суб'єкти підприємницької діяльності, існуючі фірми розширюються або дооснащують комп'ютерами ті робочі місця, які раніше обходилися без них. Все це веде до зростання корпоративного сектора вітчизняної IT-індустрії. Купівля комп'ютера лише два-три роки тому перестала бути прерогативою IT-спеціалістів і заможних сімей - тепер домашні комп'ютери набувають великого поширення. І цей процес далекий від завершення.
В Рівному, як і по всій Україні, комп’ютери почали з’являтися на ринку в другій половині 90-х років минулого століття.
Перші продавці комп’ютерів здійснювали човникові поїздки в Польщу, Китай, Емірати де закуповували комп’ютерну техніку і постачали її на наш ринок. Складання комп’ютерів відбувалось в кустарних умовах і не досить професійно. Але саме ці люди почали реєструвати перші підприємницькі структури, які продавали комп’ютерну техніку в місті Рівне.
Першою такою фірмою, яка масово продавала комп’ютерну техніку споживачу, була ПНТП «КМ-ГРУПА». Ця фірма мала велике складське приміщення в центрі міста і постачала комплектуючі і комп’ютери іноземних виробників.
Державні організації, бізнес, навчальні заклади свою першу комп’ютерну техніку купували в таких фірмах:
- «Квазар-Мікро Захід ( Рівне)». (1994р.) перший регіональний офіс корпорації «Квазар-Мікро» у сфері інформаційних технологій. Забезпечувала Рівненський ринок високоякісними комп’ютерами власного виробництва.
- «РЕНОМЕ-СМАРТ» яка з 1995 року є офіційним авторизованим партнером найбільшого виробника обчислювальної техніки в Європі – німецької фірми Fujitsu Siemens Computers і, таким чином, може забезпечити використання широкого спектру потужних серверів, робочих станцій та іншого обладнання в галузях розпізнавання, зберігання та захисту інформації. Має реальний досвід поставок, інсталяцій, гарантійного та післягарантійного обслуговування техніки "brand name" в Україні.
Також слід відмітити ППФ «ФОРТЕЦЯ-ОРГТЕХ» засновану Сергієм Анатолійовичем Баранюком в кінці 90-х років. Ця фірма швидко зуміла найти себе на комп’ютерному ринку Рівного і області, і зарекомендувала як надійний постачальник високоякісної техніки.
Названі фірми були першими на Рівненському ринку комп’ютерної техніки, який почав розвиватись з середини 90-х років. По мірі того як розвивався ринок ІТ в Україні, так і в Рівному з’являлись нові суб’єкти ринку, які прагнули вдовільнити все більш зростаючий попит споживачів.
На сьогоднішній день ринок ІТ в Україні стрімко розвивається . Як твердять експерти журналу «Компьютерное обозрение» (2008, № 5), за підсумками 2007 р. український ринок ПК знов отримав звання найбільш динамічного серед країн Центральної і Східної Європи (ЦСЄ) – річне зростання його становить майже 45%. Приблизно такі ж, але нижчі, показники зафіксовані тільки в Румунії (43%) і Польщі (36%). Крім того, Україна міцно утвердилася на третій позиції за обсягом ринку ПК в регіоні ЦСЄ (після Росії і Польщі), подолавши відмітку 2 млн. комп'ютерів (сумарно десктопів, ноутбуків і х86-серверів), а в нинішньому році він впритул наблизиться до 3 млн. машин. При таких темпах до 2010 р. вітчизняний ринок може наздогнати і навіть випередити польський. Причини цього явища - низький дотепер рівень проникнення ПК в суспільство (на кінець 2007 р. - близько 13 ПК на 100 осіб), висока інфляція (неофіційна - приблизно 25%), бум роздрібної торгівлі (зокрема завдяки розвитку кредитних програм і мереж побутової електроніки) і, звичайно, активність постачальників.
А якщо взяти не сам ринок ПК, а весь сектор ІТ-технологій, то за даними віце-президента з інновацій Корпорації «Інком» Сергія Маглюя галузь демонструє щорічне зростання на рівні 50-60% і є одним з найдинамічніших в економіці світу. Експерти підрахували, що вже через п'ять років частина ІТ-сектора у загальних об'ємах експорту складе 10%, або 1,5-2 млрд доларів, поки ж тут працюють півтори тисячі компаній і понад 50 тис. фахівців.
Серед локальних складальників ПК чітко виділилася когорта лідерів (8-10 компаній), більшість з яких протягом 2007 р. провели модернізацію виробничих потужностей і серйозно узялися за брендинг. Зараз ці компанії переходять до наступного етапу – відлагоджують логістику постачань своєї продукції крупним сіткам і роздрібним мережам. Саме це тепер стає вузьким місцем в ланцюжку руху ПК в каналі, і спроба рішення цієї проблеми може привести до досить несподіваних, на перший погляд, рішень аж до розосередження виробничих майданчиків.
Якщо говорити про якісні зміни ринку комп’ютерів, то серед десктопів істотно збільшилася частка всесвітньовідомих та локальних брендів, а це означає, що нинішні споживачі вже не хапають все підряд, а вибирають кращі комп’ютери, не дивлячись на те, що вони дорожчі і доводиться платити не лише за «залізо», але й за «бренд».
Минулого року в Україні почалося бурхливе зростання продажу ноутбуків. В 2007 році на них припало більше третини проданих комп'ютерів. Це приводить до серйозних змін в каналах збуту всіх типів ПК: зменшується вплив на ринок тих постачальників, які самі комплектують машини з роздобутих вузлів, зменшується доля і роль фірм-складальників
десктопів, однак, росте частка і роль дистриб'юторів мобільних ПК. Ця тенденція з кожним роком буде все більш вираженою. Так, в нинішньому році ноутбуки повинні зайняти вже близько 40% ринку, а в 2009-му - половину. Продажі програмного забезпечення і ІТ-послуг традиційно не встигають за збільшенням попиту на устаткування, і український ринок залишається апаратно-орієнтованим -- в грошовому виразі на програми припадає більше 80% постачань, що різко (однак не в кращий бік) виділяє Україну серед країн ЦСЄ, -- вважають експерти «Компьютерного обозрения».

Повна інформація про роботу

самостійна робота "Дослідження ринку комп’ютерної техніки та супровідних послуг в місті Рівне" з предмету "Інформаційні системи і технології". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 10.09.2010 в 20:42. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 563 та скачано 34 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...


Подібні матеріали