Головна » Реферати » Реферати 1 курс » Економічна інформатика

Основи WEB-дизайну. Мова гіпертекстової розмітки HTML. Создание сайтов

Перші теми лекції


Введення в HTML

Мова HTML (HyperText Markup Language) – це мова розмітки гіпертексту. Розмітка полягає в тім, що до звичайного тексту додаються спеціальні команди HTML, що описують, як він повинний виглядати. Якщо чисто формально викинути з тексту всі ці команди (що можна зробити навіть автоматично), ми одержимо в точності вихідний текст документа. Гіпертекст – це розширений текст, що містить додаткові елементи. Головним серед них є гіпертекстовепосилання – гіперпосилання – клацання  на якому дозволяє перейти до іншого документу або фрагменту того ж самого документа. Вставні об’єкти (малюнки, відеоролики та ін.) також розглядаються як елементи гіпертексту.

Для створення Web-сторінки можна сформувати документ вручну з використанням текстового редактора і безпосередньо команд HTML. Це найбільш трудомісткий, але і найбільш універсальний шлях. З його допомогою можнареалізувати усе, що дозволяє мова HTML.
Нужно сделать качественный корпоративный сайт? Создание сайтов - это нелегкое дело, с которым лучше всего справиться только специалист. Студия Максима Медведева как раз и является профессионалом по созданию и раскрутке сайтов. Быстрота и качество - вот некоторые преимущества студии Максима Медведева.

Мова HTML описує не формат документа, а його структуру. Форматування документа відбувається потім, у момент перегляду за допомогою браузера. Браузер бачить команди, заданіі форматує документ на екрані у відповідності зі своїми настроюваннями і з властивостями комп’ютерної системи, у якій він працює. автором,

 

Основні структурні елементи HTML

Структурні елементи HTML визначають базову структуру документа HTML. Весь документ являє собою один великий елемент, обмежений парним тегом . Усередині він складається з двох основних розділів:  заголовків (тег ) і тіла документа (тег ). Розділ заголовків містить ряд елементів, що описують властивості документа в цілому. Він повинний містити тег

Усі перераховані структурні теги – парні. Таким чином, мінімальний "повний” документ HTML має таку структуру.

Стандарт мови HTML розглядає як  обов’язковий тільки тег

Відкриваючий тег може містити цілу групу атрибутів, що безпосередньо впливають на зовнішній вигляд документа:

-                   TEXT="…” –  встановлює колір тексту всього документа;

-         BGCOLOR="…” –  визначає фонове зображення для сторінки;

-            BACKGROUND="…”  – вказує адресу файла (*.gif або *.jpg), який необхідно використовувати в якості фонового зображення для сторінки. Це зображення "підкладається” під текст подібно плиткам  паркету, починаючи злівого верхнього кута сторінки. Фонове зображення фактично заміщає фоновий колір, що (якщо він також заданий) у цьому випадку видний тільки під час завантаження сторінки. Зображення, що використовується  як тіло, повинно бути неяскравим і малоконтрастним, щоб воно не порушувало читаність тексту сторінки.

Задавання кольору можна задати одним із двох можливих способів: найменуванням кольору (наприклад RED) чи його шістнадцятковим кодом (FF0000). Наприклад:

Існує стандарт найменування кольорів, причому найпростіший список містить тільки шістнадцять основних кольорів, а розширений – більш 100, з дуже екзотичними назвами типу "cornflowerblue” (волошковий). Запам’ятовуватиназви немає ніякого сенсу і тому зручніше використовувати шістнадцяткові коди кольорів. Такий код складається з трьох пар шістнадцяткових цифр, яким передує символ  #. Перші дві цифри описують насиченість червоногокольору, наступні дві – зеленого, а третя пара – синього. Так, код #6495ED, що відповідає згаданому вище волошковому кольору, вказує, що насиченість червоного складає 100 (#64 у шістнадцятковій системі), насиченість зеленого – 149, насиченість синього – 237. У результаті дійсно виходить синювато-блакитний колір. Максимальне значення насиченості будь-якого компонента – 255 (шістнадцяткове #FF). такого роду

 

Додавання заголовків і абзаців

Якщо ви користувалися Microsoft Word, вам повинно бути добре знайоме використання стилів для виділення заголовків за ступенем важливості. У HTML заголовки поділяються на шість рівнів: H1 – найважливіший, H2 – трохи менш важливий, . . ., H6 – найменш значимий.

Приклад того, як додати важливий заголовок:

Важливий заголовок


Трохи менш важливий

Результат:

Важливий заголовок

Трохи менш важливий

 

Кожен абзац повинний починатися тегом

і закінчуватися тегом

. Для вирівняння тексту в документі використовується атрибут align, який дозволяє вирівняти текст по лівому чи правому краю та по центру.

Наприклад:

Це перший абзац

А це другий абзац

Цей текст вирівняний по правому краю

Цей текст вирівняний по лівому краю

Цей текст вирівняний по центру

 Інформація про реферат

Повна інформація про роботу

лекція "Основи WEB-дизайну. Мова гіпертекстової розмітки HTML. Создание сайтов" з предмету "Економічна інформатика" можна скачати безкоштовно. Теги роботи: іноформатика, web-дизайн. Робота опублікована 03.02.2010 в 00:02 її автором (Сергій). З моменту опублікування роботи її переглянуто 940 та скачано 76 раз(ів). Коментарі щодо роботи залишили 0 відвідувачів. Для того, щоб оцінити роботу, натисніть на відповідну кількість зірочок

Коментар автора роботи

Сергій...

Роботу писав самостійно, детально розкрив тему в цілому, вимогливий викладач оцінив на 100 балів. Користуйтеся...
Які ще реферати можна знайти по цій темі?