Головна » Реферати » Реферати 1 курс » Економічна інформатика

Операційна система WindowsЗміст

1. Поняття операційної системи
2. Файлова система
3. Робочій стіл
4. Головне меню
5. Робота з вікнами
6. Дії з ярликами
7. Робота з довідковою системою

Приклади по кожному з пунктів

Пункт для ознайомлення

Файлова система

При работе на компьютере ил ноутбуке очень важно правильно подобрать мышку. В частности компьютерная мышка игрового характера должна быть эргономичной, более функциональной, чем классическая, с высокой разрешающей способностью сенсора для опытных игроков. К тому же, на рынке присутствуют около 2-х десятков производителей компьютерных мышек, поэтому с выбором тебе поможет Itbox.
При роботі з ОС Windows використовують ряд нових понять і термінів: об’єкт, ярлик, значки, панель задач, головне та контекстне меню та інше. Основними інформаційними об’єктами є файли. Файл – це поіменована ділянка зовнішньої пам’яті для збереження інформації. Оскільки Windows орієнтовано на роботу з документами, то файли називаються документами а програми, що створюють та обробляють їх – додатками. Для ідентифікації кожному файлу надається ім’я, що складається з 2 частин – назви та розширення. Назва може складатися з букв, цифр та різних спецсимволів, довжиною до 255 символів (використовуються великі та малі літери латинського алфавіту та Кирилиці). Розширення має від 1 до 3 символів і можуть бути довільними, але є стандартні, загальноприйняті, наприклад:
.xls- таблиця Excel
.mdb- база даних Access
.ppt- презентація PowerPoint
.bmp- точковий малюнок
.doc- документ Word
Складовими елементами ПК як сховища інформації є диски (жорсткі, гнучкі та компакт-диски). Кожний з них зберігає файли, які можна впорядкувати за певною тематикою в папки. Папка – це місце на диску, в якому зберігається інформація про файли: їх адреса, розмір, час останньої модифікації та інше. Папка теж має ім’я. Розширення для папок не використовується. На кожному диску може бути кілька папок, що у свою чергу, мають інші папки. Кожна папка може містити ще й файли. Так утворюється ієрархічна деревоподібна структура папок, яка називається файловою системою.
Файлова система – частина ОС, сукупність папок та файлів, що зберігаються на носіях ПК. При деревоподібній файловій структурі перед ім’ям файлу необхідно вказати місце його розташування – ланцюжок підпорядкованих папок. Такий ланцюжок називається шляхом, або маршрутом. В цьому випадку імена розділяються символом \. Отже повне ім’я файлу складається з імені диску, шляху та імені файлу. Наприклад D:\STUDENTS\TEST\lab.doc.
Для того щоб вибрати певні групи файлів з усіх, що є в наявності, використовують шаблони. Файли об’єднуються в групи за деякими ознаками їх імен. Шаблон – це позначення, яке дозволяє вибрати з усіх наявних файлів тільки ті, які входять до певної групи. У шаблонах записуються послідовність символів, які є однаковими в іменах усіх файлів групи, а решта замінюються символами ? та *. Символ ? означає , що на його місті може бути лише один символ, * - що на його місті може бути будь-яке число символів. Наприклад: *.* – усі файли;
*.com – усі файли з розширенням com;
?a??.doc – усі файли, назва яких складається з 4 літер, друга літера а, розширення doc.
Windows є об’єктно-орієнтованою ОС. Вона складається з різних об’єктів, і всі дії в ній виконуються на рівні їх взаємодії. Під об’єктом розуміють все, чим оперує Windows: програма, група програм, диск, папка, файл, документ, значок, ярлик та інше. Всі ці інформаційні об’єкти мають свої властивості, з якими можна ознайомитися на аркуші властивостей, клацнувши на об’єкті правою кнопкою миші і обравши пункт меню Властивості.
Повна інформація про роботу

Характеристика роботи

лекція "Операційна система Windows" з предмету "Економічна інформатика". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 03.02.2010 в 11:14. Автором даного матеріалу є Александр. З моменту опублікування роботи її переглянуто 1804 та скачано 100 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Коментар автора роботи

Александр...

якісна робота про операційну систему Windows