Головна » Реферати » Реферати 1 курс » Економічна інформатика

Внутрішня та зовнішня пам’ять комп’ютера

Зміст

Пристрої збереження інформації.
1. Класифікація пристроїв збереження інформації
2. Внутрішні запам`ятовуючі пристрої.
2.1. Внутрішня пам'ять.
3. Зовнішні запам’ятовуючі пристрої.
3.1. Зовнішні запам’ятовуючі пристрої.
3.2. Накопичувачі на жорстких магнітних дисках (НЖМД)
3.3. Накопичувачі на гнучких магнітних дисках (НГМД)
3.4. Накопичувачі на оптичних дисках
3.5. Накопичувач DVD -ROM.
3.6. Будова та типи дисків.
3.7. Флеш пам'ять

Вступ

В свій час, як ми знаємо ПК були грандіозними спорудами. Характерними їх рисами були ненадійність, порівняно дуже мала потужність, великі об`єми. Про сумісність між окремими типами ПК мова не йшла. Переважно ці машини вимикались тільки на ремонт. Вони мали десятки користувачів і працювали в діалоговому режимі. Переважно програмістам при кожній "аудієнції” доводилось набирати текст програми з нуля. Само собою виникало питання збереження інформації - як економія людського і машинного часу.
Одним з перших популярних варіантів були перфокарти. Це своєрідні набори матриць з інформацією у вигляді аркушів цупкого паперу. Основними недоліками їх була дуже низька швидкість, неможливість повторного використання і висока ціна. Це було краще ніж нічого але дуже далеко від ідеалу.
Наступним кроком (великим) стала поява магнітних стрічок. Це була свого роду революція. Інформація послідовно записувалась на стрічку. Для зчитування її необхідно було перемотати і запустити з потрібного місця. Стрічки мали низьку собівартість, досить пристойний об`єм, можливість багаторазового використання, тощо. Проте швидкість і надійність залишали бажати кращого. Десь років п`ятнадцять тому з`явився стандарт популярний до сих пір - магнітні диски. Це круглої форми магнітна пластина, на яку можна швидко і якісно записувати інформацію. Кількість перезаписів фактично необмежена. Ціна дуже низька, по відношенні до об`єму. Принцип запису інформації дуже простий. Диск безперервно рухається навколо осі. В певний момент за допомогою магнітної головки сектор комірок отримує послідовність зарядів, які зберігаються досить довго і надійно. В потрібний момент часу по цій послідовності можна відновити записану інформацію. Магнітні диски є двох видів: гнучкі і жорсткі. Принципової різниці між ними немає, є тільки якісна. Жорсткі диски швидші, об`ємніші, надійніші і значно дорожчі. На їх основі зроблена така невід`ємна частина кожної ПЕОМ, як вінчестер. Гнучкі диски переважно служать для перенесення невеликих об`ємів інформації з машини на машину. Найсучаснішим розповсюдженим стандартом є флешки цены, оптичні CD і DVD. Як я вже казав єдиним їх великим недоліком є специфіка запису інформації. Зате по всіх решта критеріях вони переважають магнітні носії. В тих випадках, коли не потребується запис інформації, а тільки її зчитування, вони стали незамінними для широкого загалу програмістів.

Інформація про реферат

Повна інформація про роботу

реферат "Внутрішня та зовнішня пам’ять комп’ютера" з предмету "Економічна інформатика" можна скачати безкоштовно. Теги роботи: скачати реферат безкоштовно. Робота опублікована 25.05.2010 в 17:16 її автором (Антон). З моменту опублікування роботи її переглянуто 1916 та скачано 109 раз(ів). Коментарі щодо роботи залишили 0 відвідувачів. Для того, щоб оцінити роботу, натисніть на відповідну кількість зірочок

Коментар автора роботи

Антон...

відмінна робота про внутрішню та зовнішню пам’ять комп’ютера
Які ще реферати можна знайти по цій темі?