Головна » Реферати » Реферати 1 курс » Історія України

Історія козацтва, його роль у державотворенні УкраїниЗміст

Первинна організація козацтва
1.2) Перші магнати, що організовували козаків,
1.3) Запорозька Січ
1.) На стихійних зборах...
2.1) Міські та реєстрові козаки
2.2) Відносно заможне реєстрове козацтво
3.) Боротьба проти турків і татар

Вступ

Працюєш зварювальником? Тоді без професійного зварювального приладдя тобі не обійтися. ТД СТС - високоякісне зварювальне обладнання від найвідоміших європейських виробників. Все для сучасного зварювальника за доступними цінами від ТД СТС.
Підсумком формування на рівнинах Придніпров'я нового суспільства стала поява нового стану, що міг народитися лише на порубіжжі, - стану козаків. Тюркське за походженням слово "козак" означало вільних, незалежних від пана людей, які не мали чітко визначеного місця в суспільстві й населяли безлюдні окраїни. Вперше слов'янські козаки з'явилися у 1480-х роках, але тільки з поширенням кріпацтва в середині XVI ст. їхня чисельність значно зросла. Спочатку основну масу козаків становили селяни-втікачі, були серед них також міщани, позбавлені сану священики, шукачі пригод із бідної знаті. Хоч до козацьких лав вливалися поляки, білоруси, росіяни, молдавани та навіть татари, все ж величезну більшість населення Придністров'я складали українці. Російський різновид козацтва розвинувся далі на схід, на р. Дон.
Основна історична мета , що її побачили історики та дослідники, це захист значної території Європи від посягань турків та татар. Окрім цього якщо взяти загальноукраїнське державотворення, то саме Козаччина заявила світу про існування не лише другорядної країнки в Європі, а й загальновизнаної політичної та військової сили, що надала значний поштовх визнанню України та розвитку її внутрішніх політичних та ідеологічних особливостей.
Метою роботи ставлю висвітлити на фактах з життя козацького суспільства основні культурні, політичні та державотворчі фактори внески тої доби у стан сучасної України, зазначити значну роль козацтва в українському державотворенні на побутовому, політичному, економічному та юридичному рівнях.

Повна інформація про роботу

реферат "Історія козацтва, його роль у державотворенні України" з предмету "Історія України". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 03.09.2010 в 21:22. Автором даного матеріалу є Роман. З моменту опублікування роботи її переглянуто 1739 та скачано 94 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Роман...

непогана робота про козацтво з історії України


Подібні матеріали