Головна » Реферати » Реферати 1 курс » Освіта

Характеристика механізму здобуття вищої освіти у деяких країнах ЄвропиКраїна

Зарахування для здобуття вищої освіти

Норма та обмеження при зарахуванні до ВНЗ

Австрія

Загальні вимоги доступу до ВНЗ: чинне посвідчення про закінчення середньої школи чи його еквівалент. Існують специфічні вимоги до зарахування на навчання за обраною програмою. Враховується також те, в якій країні видано посвідчення про закінчення середньої школи.

Немає обмежень у зарахуванні до університетів. Допуск до Fachhochschulen обмежений, абітурієнти складають вступні екзамени.

Бельгія (Fr)

До ВНЗ можуть бути зараховані всі абітурієнти, які мають чинне посвідчення про закінчення середньої школи. Виняток - декілька напрямків, що мають спеціальні вимоги (напр., інженер-будівельник); для здобуття освіти за такими

спеціальностями необхідно скласти вступний екзамен.

Обмежень у зарахуванні немає.

Бельгія (Nl)

За винятком декількох напрямків зі спеціальними вимогами, до ВНЗ можуть бути зараховані всі студенти, які мають чинне посвідчення про закінчення середньої школи. Вступні іспити складаються студентами (фламандцями чи іншими), які обрали навчання за напрямками інженера-будівельника, архітектора, стоматолога, медичних наук (університетські ступені), морські науки та образотворче мистецтво (ступені Hogescholen).

Обмежень у зарахуванні немає.

Великобританія

Загальні вимоги доступу до ВНЗ: складання екзаменів підвищеного рівня з двох чи більше предметів або рівноцінні кваліфікації, до яких входять такі професійні кваліфікації: Національні дипломи GNVQs, NUQs тa BTEC. Для зарахування необхідне виконання як основних, так і спеціальних вимог курсу.

Обмеження при зарахуванні існують за деякими напрямками підготовки. Заклади мають право встановлювати свої власні обмеження.

Греція

Загальні вимоги доступу до ВНЗ: чинне посвідчення про закінчення середньої школи та складання екзаменів Panhellenic.

Зарахування до університетів проводиться з надзвичайно ретельним відбором, обмеження при зарахуванні існує за всіма напрямками підготовки. Згідно з новою реформою «Освіта 2000», скасовуються екзамени Panhellenic, та вводиться гнучкіша систему вступу до ВНЗ.

Данія

Загальні вимоги доступу до ВНЗ: чинне посвідчення про закінчення середньої школи або його еквівалент. Існують специфічні вимоги до зарахування на навчання за обраною програмою.

За винятком декількох напрямків підготовки (медицина, деякі парамедичні спеціальності і т. ін.), обмежень у зарахуванні немає. Заклади мають право на встановлення обмежень за власним розсудом, напр., через брак місць.

Ірландія

Загальні вимоги доступу до ВНЗ: чинне посвідчення про закінчення середньої школи. Почасти існують спеціальні вступні вимоги.

Повного обмеження при зарахуванні немає, але університети мають право відбирати студентів згідно зі своїми власними стандартами.

Ісландія

Попри загальні вимоги доступу до ВНЗ (чинне посвідчення про закінчення середньої школи чи його еквівалент), існують специфічні вимоги до зарахування на навчання за обраною програмою.

Обмеження при зарахуванні існують за деякими напрямками підготовки.

Іспанія

Загальні вимоги доступу до ВНЗ: чинне посвідчення про закінчення середньої школи чи еквівалентна кваліфікація, а також один рік підготовчих курсів COU або Bachillerato LOGSE.До того ж, вступний екзамен складається для зарахування на більшість напрямків навчання.

Обмеження при зарахуванні існують за деякими напрямками підготовки.

Італія

Загальні вимоги доступу до ВНЗ: чинне посвідчення про закінчення середньої школи чи еквівалентна кваліфікація.

Обмеження при зарахуванні існують для курсів DU, а також для обмеженої кількості університетських курсів.

Ліхтенштейн

Загальні вимоги доступу до ВНЗ: чинне посвідчення про закінчення середньої школи чи еквівалентна кваліфікація.

Немає інформації.

Люксембург

Загальні вимоги доступу до ВНЗ: чинне посвідчення про закінчення середньої школи чи еквівалентні кваліфікації.

Обмежень при зарахуванні не має.

Нідерланди

Загальні вимоги доступу до університетів: чинне посвідчення про закінчення середньої школи (VWO -13-річна середня освіта). Загальні вимоги доступу до Hogeschoolen (університетів професійної освіти) - чинне посвідчення про закінчення середньої школи (HAVO -12-річна середня освіта). Зарахування залежить від

специфічних вимог до вступу на навчання за обраною програмою.

Обмеження при зарахуванні існують за деякими напрямками підготовки.

Німеччина

Доступ до вступу до університетів вимагає 12-13 річної середньої освіти (Abitur) або рівноцінної кваліфікації. Доступ до Fachhochschulen вимагає 12-річноЇ середньої освіти (Fachhochschulreife) або рівноцінної кваліфікації. Існують спеціальні вступні вимоги для вступу на навчання за деякими програмами, особливо до музичних академій та академій образотворчих мистецтв.

Окрім деяких сфер, загальних обмежень у зарахуванні до університетів немає. Допуск до Fachhochschulen обмежений за деякими напрямками.

Норвегія

Попри загальні вимоги доступу до ВНЗ (чинне посвідчення про закінчення середньої школи чи його еквівалент), існують специфічні вимоги до зарахування на навчання за обраною програмою.

Обмеження при зарахуванні Існують за більшістю напрямків підготовки.

Португалія

Загальні вимоги доступу до ВНЗ: чинне посвідчення про закінчення середньої школи чи еквівалентна кваліфікація.

Обмеження при зарахуванні існують за більшістю напрямків підготовки. Студенти мають право на те, щоб їм запропонували місце навчання, але воно не завжди може співпадати з вибором студента.

Україна

Відбувається за наявності атестата про закінчення середньої школи або спеціального професійного закладу. Здійснюється конкурсний відбір, складаються вступні іспити з української мови, один або два фахові екзамени. Є пільгові категорії (соціальні пільги або пільги у зв'язку з особливими досягненнями у навчанні: золота, срібна медаль, переможці предметних олімпіад тощо).

Загальна кількість студентів, які зараховуються до ВНЗ, визначається ліцензованим обсягом, що регулюється державним органом ліцензування. Кількість осіб, які вступають на державну форму навчання, визначається державним замовленням, що формує Міністерство освіти і науки України.

Фінляндія

Загальні вимоги доступу до ВНЗ: чинне посвідчення про закінчення середньої школи чи еквівалентна кваліфікація, а також екзамен на зарахування до ВНЗ. Зарахування, зазвичай, грунтується на оцінках іспиту на зарахування до ВНЗ/ посвідчення про закінчення середньої школи та на вступних тестах

Обмеження при зарахуванні існують за більшістю напрямків навчання.

Франція

Загальні вимоги доступу до університетів: чинне посвідчення про закінчення середньої школи. Інших вимог до вступу немає. Решта закладів освіти мають різноманітні вступні вимоги.

Система обмеженого зарахування при вступі до університетів не застосовується. Інші типи закладів (IUT та Grandes Ecoles) проводять ретельний чи надзвичайно ретельний відбір при зарахуванні.

Швеція

Попри загальні вимоги доступу до ВНЗ (чинне посвідчення про закінчення середньої школи чи його еквівалент), існують специфічні вимоги до зарахування на навчання за обраною програмою.

Обмеження при зарахуванні існують за всіма напрямками підготовки. Навчальний заклад має право самостійно встановлювати обмеження у

кількості зарахованих студентів.

Згідно з Лісабонською угодою (Lisbon Convention), терміни «доступ» (access) та «зарахування» (admission) пов'язані один з одним, але мають різне значення. Вони позначають різні етапи одного процесу, Що веде до участі у вищій освіті. Відповідність вимогам доступу (access) є необхідною, але не завжди достатньою умовою для того, щоб бути зарахованим на навчання за програмою вищої освіти (аби отримати місце навчання).

 

Повна інформація про роботу

доповідь "Характеристика механізму здобуття вищої освіти у деяких країнах Європи" з предмету "Освіта". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 03.07.2010 в 16:01. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 1127 та скачано 104 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...


Подібні матеріали