Головна » Реферати » Реферати 1 курс » Правознавство

Апеляційні суди у судовій системі УкраїниЗміст

Вступ
1. Судова система України
2. Порядок обрання, склад і повноваження апеляційних судів
3. Повноваження голови апеляційного суду та його заступників
4. Суддя та президія апеляційного суду
5. Організація роботи апеляційних судів
6. Військові апеляційні суди
7. Порядок узагальнення судової практики апеляційними судами
Висновок
Список використаної літератури

Вступ

Попали в непредвиденную уголовную ситуацию? Вам необходим специалист, способный помочь в случае уголовного преследования, а точнее - услуги уголовного адвоката. Чем раньше обратиться к адвокату за разрешением уголовного дела, тем больше у подсудимого шансов. Поэтому не затягивайте и обращайтесь в оперативном порядке.
Апеляція (лат. appelatio - звернення, скарга) - це основний спосіб перегляду судових рішень у цивільних, кримінальних і господарських справах, закріплений у законодавстві більшості країн світу. Інститут апеляції здавна відомий і в Україні, зокрема його досить докладно врегульовано в «Правах, за якими судиться малоросійський народ» (1743 р.), де апеляцію визначено як «правильне відкликання і перенесення з нижчого суду до вищого справи сторін, що судяться, коли одна якась із них вважала себе скривдженою вироком, винесеним у її справі в цьому нижчому суді». Як універсальний спосіб оскарження судових рішень, що не набрали законної сили, апеляція набула законодавчого закріплення в Статуті цивільного судочинства Російської імперії (1864 р.) і деякий час застосовувалась у судочинстві України після проголошення нею незалежності в 1917 році. Згодом, у радянський період, інститут апеляції припинив своє існування, а натомість було введено інститут касації, що за змістом суттєво відрізнявся від однойменного інституту європейського та світового процесуального законодавства. В результаті проведення так званої малої судово-правової реформи апеляція зайняла належне місце в процесуальних кодексах країни. «Місцеві суди як суди першої інстанції вирішують зараз 90 відсотків цивільних і кримінальних справ. Апеляційні суди будуть розглядати апеляції на ці 90 відсотків рішень, а справи, в яких сторони не погоджуються з рішенням апеляційної інстанції, направлятимуться до касаційного суду».
Згідно ст. 18 Закону України «Про судоустрій» апеляційні суди та Апеляційний суд України відносяться до систему судів загальної юрисдикції.

Повна інформація про роботу

реферат "Апеляційні суди у судовій системі України" з предмету "Правознавство". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 05.02.2011 в 22:29. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 1393 та скачано 74 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...