Головна » Реферати » Реферати 1 курс » Правознавство

Права і обов'язки власників землі та землекористувачів (земельне право)Зміст

Вступ 3
1. Право власності на землю: поняття і зміст 5
2. Права та обов’язки власників землі 6
3. Права та обов’язки землекористувачів 11
4. Право земельних сервітутів 13
Використана література 15

Вступ

На початку 90-х років в Україні почались економічні реформи, які не обминули і сільське господарство. На селі розпочалася приватизація державних сільськогосподарських підприємств. Утворювалися колективні сільськогосподарські підприємства, акціонерні товариства, зароджувався рух фермерів, відроджувався кооперативний рух. Зміни в житті села знайшли втілення у таких законодавчих актах, як Закони України ”Про колективне сільськогосподарське підприємство”, ”Про сільськогосподарську кооперацію”, ”Про селянське фермерське господарство”, ”Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі”. 1991 року Верховна Рада Української РСР приймає Земельний Кодекс, 30 січня 1992 року Президент підписує Закон України ”Про форми власності на землю”. Однак, уже в середині 90-х сільське господарство вступило в період глибокої кризи, яка була зумовлена невідповідністю цін на енергоносії, паливно-мастильні матеріали, міндобрива, засоби захисту рослин і сільськогосподарську продукцію. Більшу частину свого врожаю селянин віддавав на покриття витрат на виробництво. Значними темпами зростала заборгованість сільськогосподарських підприємств перед постачальниками і, як результат, — несплата податків і повне припинення виплати заробітної плати. Життєвий рівень на селі різко знизився. Село вимагало негайного проведення реформ і перш за все у галузі регулювання земельних відносин.
Однією із перших спроб урегулювати земельні відносини був Указ Президента України від 08.08.95 року ”Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям”. Але переломним у проведенні реформ на селі став Указ Президента України від 03.12.1999 року ”Про невідкладні заходи щодо реформування аграрного сектора економіки”. На відміну від попереднього, Указ передбачав не тільки зміни у відносинах землевласників і сільськогосподарських підприємств, але і структурну перебудову організаційно-правових форм самих підприємств. У той же час втілення на практиці положень останнього Указу виявило ряд недоліків у законодавчих актах, що стосуються регулювання земельних відносин. Це призвело до появи численних ”рекомендацій”, які в більшості випадків не тільки не враховували реальної ситуації, що склалася в процесі реформування, але й часто суперечили основним положенням цивільного законодавства, які регулюють право власності. Виникла нагальна необхідність проведення докорінних змін у земельному законодавстві України і прийняття кодифікованого законодавчого акту, що регулює земельні відносини і враховує всі зміни, що відбуваються в житті села.
25 жовтня 2001 року Верховна Рада України прийняла Земельний Кодекс України, який невдовзі підписав Президент України. З 1 січня 2002 року Новий земельний кодекс України вступив в силу.
В цій роботі будуть розглянуті питання прав та обов’язків землекористувачів та власників землі.

Повна інформація про роботу

реферат "Права і обов'язки власників землі та землекористувачів (земельне право)" з предмету "Правознавство". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 24.10.2010 в 16:01. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 1142 та скачано 69 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...


Подібні матеріали