Головна » Реферати » Реферати 1 курс » Правознавство

Шпоргалка з правознавства, право 1 семестр, 1 курсСписок тем

1. Сусп.влада і соціальні норми за первіснообщинного ладу
2. Основні закономірності виникнення держави і права
3. Особливості формування державно-правових інститутів
4. Теорії виникнення держави і права
5. Поняття та основні ознаки держави
6. Апарат держави як система державних органів
7. Форми державного ладу, форми державного управління
8. Функції держави. Сучасне поняття правової держави
9. Понття та ознаки права. Функції та система права
10. Норма права та її структура
11. Поняття правовідносин та їх загальний характер
12. Джерела права. Закони і підзаконні акти. Систематизація нормативно-правових актів
13. Законність і правопорядок
14. Поняття, ознаки ,склад та різновиди правопорушень
15. Юридична відповідальність за правопорушеня
16. Конституція як галузь права. Конституційно-правові відносини
17. Громадянство в Україні
18. Виборче право і виборча система в Україні
19. Верховна Рада України
20. Референдум

Уривки

Теорії походження держави і права

Щодо виникнення держави і права в юридичній науці висловлені різні погляди, а відтак існує декілька теорій походження держави і права, зокрема: теологічна, патріархальна, теорія насильства, психологічна, економічна та ін.
Теологічна (теократична) теорія (Фома Аквінський) пояснює походження держави і права божественною волею. Саме цим пояснюється ідея звеличення держави, її вічності, непохитності й недоторканності, залежності від релігійних організацій та діячів, покірності всіх перед державною владою.
Патріархальна теорія (Арістотель, Роберт Фільмер, Михайловський) пояснює виникнення держави і права як результат історичного розвитку сім'ї, а владу монарха - як продовження влади батька в сім'ї. Теорія насильства (Дюрінг, Каутський, Гумплович) базується на тому, що держава і право виникли у результаті завоювання одних племен іншими, для утримання яких у покорі і створювався особливий апарат насильства - держава та спеціальні правила поведінки - право, які стали засобами панування переможців над переможеними.
Знаете ли Вы, что лучшее время для покупки кондиционера - зима? Подумайте сами: спрос невысокий, производитель хочет продавать, как результат - цены либеральные. Только зимой Вы можете попасть на распродажу и купить кондиционер в Симферополе по супернизкой цене. Компания ОЗОН-ЮГ - ваш профессиональный помощник в мире кондиционирования.
Психологічна теорія (ПетражицькиІЇ) пояснює появу держави особливими властивостями людської психіки, і. зокрема, потребою людини у сприянні при розв'язанні її проблем, усвідомленням своєї залежності від, сильних,необхідності їм підкорятися, що й призводило до створення соціальних інститутів, які сприяли б реалізації цих потреб.
Космічна теорія, згідно з якою державний спосіб організації суспільних відносин був занесений із космосу інопланетянами.
Органічна-Д вваж.біол.організмом,як.народж.,озвив..розмн.,старіє,гине
Технократична-за доп.техн.засобів,знарядь управляєт.Д

Повна інформація про роботу

шпоргалка "Шпоргалка з правознавства, право 1 семестр, 1 курс" з предмету "Правознавство". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 03.02.2010 в 18:02. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 974 та скачано 120 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...