Головна » Реферати » Реферати 1 курс » Правознавство

Задачі і практичні завдання з адміністративного права (з рішеннями)Уривки

Задача 1
Під час перевірки паспортного режиму дільничний інспектор міліції встановив, що гр.. Селиванов зберігав власну мисливську рушницю в кімнаті на килимі, а обладнаного місця для зберігання зброї в нього не було. Боєприпаси Селіванов зберігав у тумбочці біля ліжка, до якої неповнолітні діти практично мали доступ.
Здійсніть аналіз зазначеної ситуації.
В даній ситуації виникли правовідносини стосовно порушення правил зберігання вогнепальної зброї гр.. Селівановим. Відповідно до ч.1 ст. 191 КпАП порушення правил зберігання, носіння або перевезення вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду і бойових припасів громадянами, які мають дозвіл органів внутрішніх справ на зберігання зазначеної зброї, - тягне за собою накладення штрафу від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням зброї і бойових припасів або без такого.
Тобто гр.. Селіванов порушив правила зберігання мисливської вогнепальної зброї та боєприпасів.
Вогнепальна зброя згідно з Інструкцією про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів (далі - інструкція) вважається зброя, в якій снаряд (куля, шрот тощо) приводиться в рух миттєвим звільненням хімічної енергії заряду (пороху або іншої пальної суміші). До вогнепальної зброї відноситься (нарізна воєнних зразків, несучасна стрілецька, спортивна, навчальна, охолощена, мисливська нарізна і гладкоствольна зброя), та бойові припаси до неї. Отже мисливська рушниця та боєприпаси до, які зберігав гр.. Селиванов відносяться до вогнепальної зброї.
Зброя та боєприпаси до неї, мають надійно зберігатися за місцем постійного проживання або в місцях тимчасового перебування власників. За місцем постійного проживання, в надійних металевих ящиках, сейфах, спеціально виготовлених для зберігання зброї. При цьому зброя має бути в розрядженому стані.
Отже, в даному випадку громадянина Селіванова необхідно притягнути до адміністративно відповідальності на підставі ч.1 ст.191 КпАП.

Список літератури
1. Конституція України від 28.06.1996 р.
2. Кодекс України про адміністративні правопорушення зі змінами та доповненнями.
3. Кодекс адміністративного судочинства України від 6 липня 2005 року.
4. Адміністративне право України. Академічний курс: Підруч.: У двох томах: Том 1. Загальна частина / Ред. колегія: В. Б. Авер'янов (голова). — К,:Видавництво «Юридична думка», 2004.
5. Административное право: Учебник / Под общ. ред. Г. В. Атаманчука. - М., 2003.
6. Адміністративна відповідальність. Навчальний посібник (під заг. ред. професора Голосніченка І.П.). — К.: КІВС, 2003.
7. Матіос А. Зміст та сутність адміністративної відповідальності // Право України.- 2006. — № 2. — C.9-12.
8. Столбовий В. Поняття адміністративної відповідальності: теоретичні проблеми визначення // Підприємництво, господарство і право. — 2005. — № 10. — C.113-117.
9. Лук`янець Д.М. Процесуальні конструкції адміністративної відповідальності колективних суб'єктів // Підприємництво, господарство і право. — 2006. — № 8. — C.35-40.

Повна інформація про роботу

задачник "Задачі і практичні завдання з адміністративного права (з рішеннями)" з предмету "Правознавство". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 29.10.2010 в 23:07. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 4211 та скачано 165 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...