Головна » Реферати » Реферати 2 курс » Економіка підриємства

Формування асортименту в магазиніЗміст

Вступ 3
Розділ 1. Значення раціонального управління асортиментом товарів у ринкових відносинах 5
Розділ 2. Формування асортименту товарів на підприємстві 13
2.1. Характеристика асортименту товарів(груп, підгруп, видів) 13
2.2. Характеристика чинників формування асортименту товарів 16
2.3. Процес формування асортименту товарів на підприємстві 24
Розділ 3. Планування товарного асортименту і управління товарним асортиментом 29
3.1. Роль товарних запасів у забезпеченні стійкості товарного асортименту 29
3.2. Управління товарними запасами в магазинах 31
Висновки та пропозиції 38
Використана література 40
Додатки 42

Уривки

Характеристика асортименту товарів (груп, підгруп, видів)
Формування асортименту електропобутових товарів розглянемо на прикладі магазину "Троянда", що знаходиться в м. Луцьку, по пр. Соборності 14-А.
Магазин розміщений в районі 33 кварталу і обслуговує населення прилеглого району, а також працівників промислових підприємств, які розташовані неподалік магазину.
Площа торгового залу магазину становить 365 кв. м. При формуванні загального асортименту товарів в даному торговому підприємстві велика площа торгового залу дозволила розмістити товари майже всіх промислових груп.
Отже, за своєю спеціалізацією магазин "Троянда" є універсальним є обслуговує населення промисловими товарами таких груп:
– текстильні товари;
– швейні товари;
– трикотажні вироби;
– взуття;
– галантерейні товари;
– парфумерно-косметичні товари;
– культтовари;
– електропобутові товари;
– посудогосподарські товари.
При продажі цих товарів використовується традиційний метод. В торговому залі застосовується лінійне планування, тобто обладнання встановлено лініями по периметру стін зала. Слід зазначити, що відділ електропобутових товарів в магазині утворений нещодавно. При розміщенні відділів в торговому залі для торгівлі електропобутовими товарами було виділено окремий відділ, який зайняв кінцеве місце торгового залу.
Крім того відділ має окреме підсобне приміщення для приймання, зберігання та підготовки електропобутових товарів до продажу, в якому дотримані всі умови для зберігання цих товарів.
При формуванні асортименту електропобутових товарів в магазині "Троянда" було враховано його місце розташування відносно "Завокзального" і "Північного" ринків; контингент населення, що обслуговується (жителі даного району, постійні покупці); взаємозв'язок з іншими торговими підприємствами (в районі діяльності магазину працює магазин "Ранет" з аналогічною групою товару); можливості товаропостачання та інші чинники.
На стадії першочергового встановлення асортименту товарів у відділі було вивчено і проаналізовано попит на електропобутові товари. Переважну роль у формуванні асортименту відіграли частота і характер попиту. Асортимент електропобутових товарів сформувався з товарів частого і стійкого попиту. Відділ має в своєму асортименті холодильники, пральні машини, кавомолки, пилососи, електричні чайники, обігрівачі тощо.
Почався безперервний процес поточного формування і регулювання асортименту електропобутових виробів. Працівники відділу постійно в процесі спілкування з покупцями ведуть спостереження, вивчають вимоги покупців до асортименту, якості та упаковки товарів.
В асортименті електропобутових товарів відділу присутня як продукція вітчизняних виробників (холодильники "Норд", наприклад), так і імпортна побутова техніка. Товари для середнього класу в даний момент представлені торговельними марками "Тефаль", "Молінекс", "Ровента", "Бош", "Сіменс" "Філіпс", "Браун" "Арістон Індезіт", "Зануссі", "Ардо", "Електролюкс" та ін. Товари, що розраховані на менш заможного покупця, представлені торговельними марками "Уніт" (Австрія), "Меліса" (Швеція), "Северин" (Німеччина).
Щодо джерел постачання електропобутових товарів, то магазин підписав договір на поставку з Донецьким AT "Норд".
Донецьке AT "Норд" виробляє 16 моделей побутових холодильників об'ємом від 100 до 560 дм3 і дві моделі побутових морозильників на 100 і 200 дм3. Для AT "Норд" характерним є високий ступінь концентрації виробництва (самостійно виготовляє до 90 % комплектуючих), постійне прагнення до модернізації моделей, які виробляються, без зниження обсягів виробництва.
Основу асортименту магазину складає імпортна побутова техніка, договори на поставку якої укладено з провідними дилерами підприємств-виробників в Україні.
В магазині наявні такі електропобутові товари (товари):
– холодильники (фірми виробники SIEMENS, MOULINEX, LIEBHERR, BOSCH, NORD) – працюють в режимах охолоджування і заморожування, ступінь автоматизації при відтаванні – напівавтоматичне відтавання і автоматичне відтавання; наявність ліво- і правосторонніх дверцят, легкість їх відкривання (з магнітним зажимом, з прижимним замком, з педальним замком); нешкідливість холодоагента: фреон, аміак; є пристрій для переміщення в приміщенні; спосіб використання: переносний і стаціонарний;
– пилососи (PHILIPS, BOSCH, SIEMENS) мають можливість чищення м’яких меблів, збору пилу під меблями; пиломісткість фільтра і наметове полотно, молескін, вельветон, сукно; є можливість розпилення рідин і порошків, збір пилу у важкодоступних місцях; тривалість роботи пилозбірника: тривалого користування і разового користування;
– кухонні машини (De LONGHI, SEVERIN, SIEMENS, TEFAL) з продуктивністю електросоковижималки – до 11, 12-18, більше 18 кг/год., електром’ясорубки – до 0,35, 0,4-0,6, більше за 0,6 кг/хв, овочерізки – до 0,25, 0,3-0,5, більше за 0,5 кг/хв, електрокавомолки – до 0,02, 0,025-0,035, більше за 0,035 кг/хв, електроміксера – до 0,2, 0,25-0,35, більше за 0,035 л/хв;
– пральні машини (ELECTROLUX, IBERNA, CANDY, ZANUSSI) – максимальне завантаження сухої білизни – від 1 до 5 кг; номінальне напруження мережі живлення – 127/220 В; вид віджимання білизни: без віджимання, ручний, центрифугою; місткість бака – від 20 до 40 л;
– побутові електрообігрівачі повітря;
– кавомолки;
– кавоварки;
– кухонні комбайни;
– електрочайники;
– електропраски.
Споживчі властивості деяких електротоварів наведено в додатках.

Характеристика чинників формування асортименту
В умовах постійного збільшення виробництва товарів, завезення товарів із ближнього і дальнього зарубіжжя, росту роздрібного товарообігу, а також підвищення вимог покупців до асортименту і якості товарів, важливого значення набуває питання формування асортименту товарів для роздрібної торговельної мережі.
Головне завдання роздрібного торгового підприємства – це задоволення потреб населення в товарах по кількості, асортименту і якості у відповідності з попитом.
При формуванні асортименту товарів для кожного торгового підприємства необхідно керуватись загальними принципами, а саме:
– плановість;
– систематичність;
– економічність;
А також функціонально-галузевими принципами:
– відповідність асортименту попиту контингенту покупців, що обслуговуються;
– ув'язка асортименту товарів даного підприємства з асортиментом найближче розташованих магазинів;
– забезпечення повноти і стійкості асортименту.
Електротовари належать до непродовольчих товарів, а отже чинники формування їх споживчих властивостей є характерними для непродовольчих товарів взагалі. На відміну від продовольчих непродовольчі товари мають ряд істотних особливостей.
По-перше, використання непродовольчих товарів при всьому їх різноманітті не може задовольнити потребу людини в продуктах харчування. Деякі з цих товарів лише полегшують приготування їжі і сприяють збереженню і поліпшенню споживчих поживних властивостей продуктів харчування.
По-друге, за допомогою непродовольчих товарів людина має можливість задовольняти свої потреби в різних сферах діяльність (культурна, духовні, в захисті від шкідливого впливу навколишнього середовища, інформаційна, в благоустрої побуту і житла і ін.).
По-третє, непродовольчі товари можна використати тривалий термін, здійснювати їх відновний ремонт, модернізувати в процесі експлуатації.
Деякі групи споживчих товарів по асортименту співпадають з товарами виробничо-технічного призначення. Зростаючі потреби людей, підвищення їх культурного рівня, вплив науково-технічного прогресу, збільшення попиту на товари з новими споживчими властивостями і конкуренція на ринку примушують виробників постійно розробляти і налагоджувати випуск нових товарів з унікальними властивостями.
При оцінюванні якості товарів крім споживчих властивостей враховують також показники технологічності, вдосконалення виконання основної і допоміжних функцій, універсальності, безвідмовності, ремонтопридатності, збереженості, стандартизація і уніфікація, транспортабельності, патентно-правові властивості, інформаційної виразності, раціональності форми, захищеності від підробки, цілісність композиції, хімічної стійкості і стабільності, біологічні, показники економічності і ін. Споживчі властивості товарів характеризуються рядом показників. Наприклад, фізичні властивості електропобутових товарів можна описати показниками щільності, об'ємної маси і маси виробу загалом; механічні – деформацією, міцністю і твердістю; термічні – теплоємністю, термічним розширенням, теплопровідністю, термічною стійкістю, вогнестійкістю і ін.; оптичні – відображенням, пропущенням, поглинанням, кольором і ін.; акустичні – висотою, силою, тембром, ступенем провідності і поглинання звуку; електричні – електропровідністю, електричним питомим опором, електричною міцністю і ін.; сорбційні – адсорбцією і проникністю; біологічні – стійкістю до дії мікроорганізмів, комах, гризунів і т.д.
Формування асортименту товарів в роздрібних торгових підприємствах – складний процес, що базується на урахуванні дії багатьох чинників. Ці чинники можна поділити на загальні (що не залежать від конкретних умов роботи того або іншого торгового підприємства) і специфічні (що відображають конкретні умови роботи даного торгового підприємства). До загальних чинників відносяться купівельний попит і виробництво товарів.
До специфічних чинників, що впливають на побудову асортименту товарів в кожному конкретному магазині, відносяться тип і розмір магазину, його технічна оснащеність, умови товаропостачання (передусім наявність стабільних джерел), чисельність і склад населення, що обслуговується, транспортні умови (наявність доріг з твердим покриттям, зупинок громадського транспорту і т.д.), наявність інших роздрібних торгових підприємств в зоні діяльності даного магазину.
Купівельний попит виступає як основний чинник, що впливає на формування асортименту, яке направлене на максимальне задоволення попиту населення і разом з тим на активний вплив на розширення попиту. Формування асортименту і купівельний попит в своєму розвитку взаємопов'язані. Істотні зміни в попиті повинні супроводжуватися змінами в сформованому асортименті.
На попит мають також вплив наступні чинники соціального та економічного характеру:
– розміри грошових прибутків населення, його чисельність, соціальний, професійний і статево-віковий склад;
– рівень роздрібних цін і їх співвідношень;
– географічні і кліматичні особливості мешкання населення;
– національні та історичні особливості праці і побуту даного району та ін.
Більшість перерахованих чинників попиту може бути враховано при формуванні асортименту товарів, оскільки багато які з них мають конкретне числове вираження і є постійно діючими для певного району. Їх можна розглядати як елементи, що визначають силу впливу попиту на формування асортименту.
При формуванні асортименту необхідно також враховувати характер попиту, що пред'являється. Розрізнюють попит стійкий, альтернативний та імпульсний.
Стійкий, або твердо сформований попит, пред'являється па певний товар і не допускає його заміни яким-небудь іншим, навіть однорідним товаром.
Альтернативний (нестійкий) попит формується остаточно в магазині в процесі безпосереднього ознайомлення покупців з товаром і його особливостями. Альтернативний попит допускає взаємозамінність товарів в межах групи, підгрупи або різновидів товарів.
Імпульсний попит виникає безпосередньо в торговому підприємстві під впливом реклами, викладення товарів, пропозицій продавця. Це попит частіше за все на маловідомі або невідомі товари. Імпульсний попит часто викликається наявністю в магазинах новинок в товарному асортименті.
Повна інформація про роботу

курсова робота "Формування асортименту в магазині" з предмету "Економіка підприємства". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 04.08.2010 в 22:37. Автором даного матеріалу є Леся. З моменту опублікування роботи її переглянуто 1407 та скачано 53 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Леся...

відмінна курсова про асортимент товарів в магазині


Подібні матеріали