Головна » Реферати » Реферати 2 курс » Філософія

"Сократичний поворот" у філософії: ідеї та метод філософії Сократа. Проблема людини у СократаУривки

Сократ вибирав відомого політичного чи діяча просто відомої людини, після того, як той прочитав свою мову, і Сократ починав задавати свої знамениті питання. Причому спочатку Сократ нестримно хвалив свого співрозмовника, говорив, що він така розумна, відома людина в місті, і що йому не складе праці відповісти на таке елементарне питання. Сократ задавав свій дійсно елементарне питання (але тільки на перший погляд). Співрозмовник зухвало і знехотя відповідав на нього, Сократ у свою чергу ставив чергове запитання, що стосується усі того ж питання, співрозмовник знову відповідав, Сократ запитував і це доходило до того, що співрозмовник, зрештою, своєю останньою відповіддю суперечив своїй першій відповіді. Тоді розлютований співрозмовник запитував Сократа, а сам те він знає відповідь на це питання, Сократ же зовсім спокійно відповідав, що не знає і спокійно віддалявся. І цією своєю винятковістю, геніальністю, вибраністю Сократ і прославився.
Не хватает средств на покупку жилья в Киеве? Воспользуйтесь временным вариантом - долгосрочная аренда квартир в киеве. Опытные сотрудники агентства недвижимости Киев Интернэшнл подберут для Вас варианты квартир, соответствующие Вашим требованиям, пожеланиям и возможностям.
Сократ при цьому користається грізним і непереможним зброєю-іронією. Сократовская іронія виступає як діалектичну пастку, за допомогою якої повсякденний здоровий зміст виявляється змушеним вийти з усілякого свого окостеніння і дійти - не до самовдоволеного всезнайства, а до іманентної йому самому істини, -ця іронія є не що інше, як форма, властива філософії в її суб'єктивному відношенні до повсякденної свідомості.
Ця іронія здавалася идущей від якоїсь загадкової, демонічної сили Сократа, що ставить його над людьми, як би талановиті і розумні вони ні були. Розгадка цієї внутрішньої переваги, цієї сили, схованої за добродушною усмішкою, у тім, що сам Сократ невразливий. У його мовах, що збивають з користі, увесь час почувається деяка впевненість і обґрунтованість людини, що хоча і не має готової відповіді на свої питання, але знає щось більше, а саме: в ім'я чого йде пошук і як саме його треба вести, що додає його іронії необоримую силу Антея. Ця внутрішня обґрунтованість Сократа виходить також з його переконання про можливість раціонального осмислення і збагнення життя у всіх своїх проявах, у всіх, навіть темних і містичних, сторонах і найтонших рухах людської душі й інтелекту. Сократ переконаний, що у всій строкатості життєвих переживань є щось об'єднуюче, деякий загальний зміст, що може бути виражений єдиною ідеєю, поняттям.
Випробуючи інших на мудрість, Сократ сам аж ніяк не претендує на звання мудреця, воно, на його думку, личить богу. Якщо людина самовдоволено думає, що на усі він знає готові відповіді, то така людина для філософії загиблий, йому нема чого ламати голову в пошуках найбільш вірних понять, нема чого рухатися далі по нескінченних лабіринтах думки. Він почиває на лаврах істини, що на перевірку виявляються зборами самих убогих, плоских представлень обивательської премудрості. Так почитає себе мудрецем виявляється усього лише премудрим піскарем.

Список використаної літератури

• « Сократ, Платон, Аристотель, Сенека » Життя чудових людей, біографічна бібліотека Ф. Павленкова. Москва, Видавництво «Республіка» 1995.
• « Історія західної філософії » Б. Рассел «Міф» Москва 1993.
• « Короткий нарис історії філософії ». Видавництво «Думка» Москва. 1967. За редакцією М. Т. Иовчука, Т. И. Ойзермана, И. Я. Щипанова.
• « 106 філософів. Життя, доля, навчання », «Таврія» Сімферополь, 1995. 1-ий тім, Анатомія мудрості.
• « Філософська енциклопедія ». Головний редактор Ф. В. Константинов.
• « Історія філософії в короткому викладі » Москва «Думка» 1991.
• « Історія філософії: Захід - Росія - Схід: Книга перша. Філософія стародавності і середньовіччя. » За редакцією проф., Н. В. Мотротиловой, Москва 1996.
• « Західна філософія від джерел до наших днів » 1-ий тім античність. ТОО ТК «Петрополис» Санкт - Петербург 1994. Джованни Реалі і Дарио Антисери.
• « Історії античної філософії » у конспективному викладі А. Ф. Лосєв, Москва «Думка» 1989.

Повна інформація про роботу

реферат ""Сократичний поворот" у філософії: ідеї та метод філософії Сократа. Проблема людини у Сократа" з предмету "Філософія". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 28.08.2010 в 09:44. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 646 та скачано 51 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...


Подібні матеріали