Головна » Реферати » Реферати 2 курс » Національна економіка

Структурна політика формування народного господарства, інвестування в оновлення виробничих фондівЗміст

Вступ 3
1 Структурна політика формування народного господарства 5
2 Інвестиційна політика щодо оновлення виробничих фондів 13
Загальні висновки 18
Використана література 19


Вступ

У сучасному світі безпека розвитку будь-якої держави становить ключову складову її політики. Найактуальнішою вона є для країн, які перебувають у процесі складних (системних) трансформацій. Природно, що практично всі успіхи і негаразди ринкових перетворень в Україні немов би фокусуються у проблемі економічної безпеки держави.
За кризових умов, що склалися, реалізувати тактичні або локальні цілі економічної безпеки можливо, проводячи відповідну, чітко орієнтовану на це державну політику.
У стратегічному (глобальному) плані економічну безпеку гарантує лише конкурентоспроможна економіка. У сьогоднішньому і особливо у завтрашньому світі справді конкурентоспроможними можуть бути лише ринково організовані відкриті економіки. Ефективна відкритість економіки в узагальненому вигляді — це, з одного боку, можливість використовувати зовнішні джерела та ринки для національного розвитку, а з другого — здатність протистояти несприятливій міжнародній кон’юнктурі, особливо в періоди світових (або регіональних) криз.
Як показує досвід, таку відкритість забезпечують структурно-збалансовані національні економіки з нормально функціонуючим реальним і міцним (здоровим) фінансовим сектором економіки, оптимальними пропорціями виробничої і невиробничої сфери, що адекватні внутрішній та міжнародній соціально-економічній структурі співвідношенням державного і приватного секторів тощо.
Для сучасного розуміння проблеми конкурентоспроможності перехідних економік характерним є певне переосмислення чинників їх прогресу: якщо досі найважливішою інституціональною передумовою формування ринкового середовища вважалась приватизація та корпоратизація, то зараз на перший план висувається ідея здатності держави забезпечити належну структурну політику народного господарства, конкурентоздатність окремих підприємств та їх об’єднань, створення належного інвестиційного клімату.
Аналіз системи внутрішніх мікро- та макроекономічних факторів показує, що вирішального значення для економічного розвитку України з гарантуванням надійних і усталених умов національної безпеки набуває структурна політика держави в економічній сфері, її інституціональне та інвестиційне забезпечення.
Розглянемо ці питання більш детально.

Повна інформація про роботу

реферат "Структурна політика формування народного господарства, інвестування в оновлення виробничих фондів" з предмету "Національна економіка". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 21.10.2010 в 21:57. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 405 та скачано 30 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...


Подібні матеріали