Головна » Реферати » Реферати 2 курс » Політологія

Динаміка віртуального простору в рамках віртуальної війни і революціїУривки

Решаете с друзьями, во что поиграть? На tanki-online.com.ru Вы сможете окунутся в Сталинградские баталии 1942 года. Прямо с Вашего браузера Вы сможете Танки Онлайн играть абсолютно бесплатно. Регистрируетесь уже сейчас.
Віртуальні об’єкти можуть як руйнувати реальність, так і створювати її, намагаючись утримувати за допомогою ключових конструкцій нову реальність. Для прикладу можна згадати колишній СРСР з роллю мистецтва в ньому, у першу чергу літератури й кіно. Письменників Й. Сталін взагалі іменував „інженерами людських душ”. Створюються певні віртуально-реальні конструкції, у рамках яких елементи, котрих не існує в реальності, замінюються віртуальними об’єктами.
Віртуальний простір здатний не тільки фіксувати, шляхом нагромадження, зміни в соціальній системі, але й відігравати роль рушійної сили таких змін. Однак згодом знову наростає певного роду „втома” віртуальної системи, і вона вже не може задовольняти вимог, що перед нею ставляться. Якими можуть бути варіанти виходу з цього „виснаження” віртуального потенціалу системи?
Є кілька основних можливостей, завдяки яким відбувається подальший розвиток системи.
У першому варіанті система руйнується, однак вона замінюється новим варіантом віртуальності. Так сталося з колишнім Радянським Союзом, система якого виявилася неспроможною адекватно пояснити розрив, що все ширшав, між рівнем життя на Заході й у СРСР. Стара модель віртуальності (Ленін, Партія, Комсомол) була замінена новою (Ринок, Демократія, Капіталізм). При цьому багато старих гравців зберегли свої керівні посади, оскільки швидко оволоділи новою риторикою, тобто новим віртуальним інструментарієм.
У другому випадку є можливість зберегти стару систему шляхом її трансформації. Приклад – Китай. Він не втратив комуністичної орієнтації, а в якості її модернізації йому довелося допустити у свою аксіоматику елемент, який до цього цілком відкидався, – бізнесмена. Його навіть можна тепер приймати в партію. У цьому випадку старі гравці взагалі лишаються незмінними, оскільки збережено навіть старі інституції. Просто в систему вливаються нові гравці.
Третя модель інтенсивної зміни цілком відкидає старих гравців разом зі старою віртуальністю. За приклад можна взяти Грузію, де стара віртуальна система була раптом перейменована на корупційну, а нова стала демократичною, що потребувало повної зміни команди. Цю модель можна трактувати і як підваріант першої моделі, якщо братимемо до уваги обмежений набір факторів.
Четверта модель реагування на вичерпаність старого віртуального простору полягає в його ритуалізації. Радянський Союз перевів своє минуле на певний ступінь ритуалу, схожого на релігійний, де було заборонено будь-які відхилення від фіксованих оцінок і стандартного набору інформації. В. Ленін, наприклад, для задоволення потреб функціонування на всіх рівнях існував у кількох іпостасях: В. Ленін – дитина (для жовтенят), В. Ленін – студент (для молоді), В. Ленін – дорослий (для офіційної агіографії). Такою ж канонічною була й іконографія образу, що також мала чіткі прив’язки у часі.
Кожен етап інтенсивної зміни соціальної системи вимагав своєї віртуалізації, чим і створювалася необхідна динаміка, що забезпечила перехід до нового стану. Сучасну модель зміни влади пропонують уже не вчені, а журналісти, оскільки вона, модель, досягла такої прозорості, що не потребує додаткових досліджень. Наведемо приклад такої періодизації, акцентуючи в ньому саме віртуальні аспекти [1].

Список використаної літератури

1. Любарская Е. Пособие для революционеров и президентов // http://vip.lenta.ru
2. Luttwak E. Coup d’etat. A practical handbook. - Cambridge, Mass., 1979. - P. 26.
3. Месснер Е. Э. Всемирная мятежевойна. - Жуковский – Москва, 2004. - С. 110.
4. Luttwak E. Coup d’etat. A practical handbook. - Cambridge, Mass., 1979. - P. 81.
5. Плугатарев И. и др. Из КПСС – у террористы-смертники. Почти половина „шахидов” – это молодые люди-интеллектуалы // Независимое военное обозрение. - 2004. – 16 – 22 апреля.
6. Pitney J. J., Jr. The art of political warfare. - Norman, 2000. - Р. 27.
7. Гаврилов Г. Модели политической оппозиции: теоретико-методологический анализ. - Екатеринбург, 2003. - С. 87.
8. Smith J. M. A strategic response to terrorism: a framework for U.S. Policy // Strategic Insight. - 2003. - February 6.
9. Stern J. Errors in fighting Al Qaeda have worsened the danger // Boston Globe. - 2004. - March 25.
10. Lacey M. Why a village well is a weapon in the war on terror // New York Times. - 2004. - April 30.
11. Vaughn C. Marines planning outreach in Iraq // Star-Telegram. - 2004. - March 28.
12. Szep J. U.S. Hunts ‘hearts and minds’ in Afganistan // www.reuters.com
13. Fleishman J. Rumors thrive in a nation shaped by myth // Los Angeles Times. - 2004. - April 27.
14. Morris D. The new prince. - Los Angeles, 1999. - P. 127.
15. Molavi A. Iranian students protests are mostly peaceful // Washington Post. - 2003. - July 10.
16. Secretary Rumsfeld remarks to the Newspaper Association of America/American Society of Newspaper Editors // www.defenselink.mil
17. Rutenberg J. Disney forbidding distribution of film that criticizes Bush // New York Times. - 2004. - May 5.
18. Richter P. U.S. airs critical views of Arab TV // Los Angeles Times. - 2004. - April 28.
19. Cozens C. Al-Jazeera tones down ‘violent’ images // Guardian. - 2004. - April 30.
20. Scarborough R. Al Iraqiya offers alternative view // Washigton Times. - 2004. - April 28.
21. Marquis C. U.S. protests broadcasts by arab channels // New York Times. - 2004. - April 29.
22. Steinberg J. Вush’s political adviser faults some Iraq war coverage // New York Times. - 2003. - April 12.
23. www.politik.org.ua

Повна інформація про роботу

реферат "Динаміка віртуального простору в рамках віртуальної війни і революції" з предмету "Політологія". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 23.08.2010 в 21:28. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 259 та скачано 27 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...