Головна » Реферати » Реферати 2 курс » Психологія та педагогіка

Колір предметного середовища та його вплив на психічний стан людини (екологічна психологія)Зміст

Вступ
1. Історія досліджень впливу кольору на психічний стан людини
2. Вплив кольору середовища на психічний апарат людини
2.1. Вплив на емоційний стан людини
2.2. Колір і характер
2.3. Відношення до кольору у процесі мислення
Висновок
Список використаної літератури

Вступ

Любите рассказывать короткие анекдоты? На foolks.org Ви сможете насладится лучшими, по рейтингу посетителей, анекдотами. К тому же, смешной анекдот - самый быстрый способ втянутся в новую компанию.
Природа завжди дарувала людині нескінченне віяло колірних переживань. У більшості людей є певна симпатія до одних кольорів і антипатія до інших, тобто особиста колірна шкала, яку можна розглядати як вияв індивідуальності. Шкала улюблених кольорів змінюється протягом життя людини. Так, діти дошкільного віку віддають перевагу червоному кольору, дітям набагато більше, ніж дорослим, подобаються інтенсивні кольори.
Відчуття людини змінюються залежно від колірного середовища: у кімнаті, пофарбованій у синьо-зелений або синій колір, здається холодніше, ніж у кімнаті з такою ж температурою, але жовтогарячого чи охряного кольору.
У психологічній практиці колір використовується як елемент створення психологічного комфорту і як засіб емоційно-естетичного впливу на організм людини.
За впливом на людину всі кольори можна розділити на дві групи: так звані теплі (відтінки червоного й жовтого) та холодні (блакитнувато-фіолетові тони). Найбільш сприятливо впливають на зір і центральну нервову систему зелений і блакитний кольори. Усі світлі тони добре впливають на психофізіологічний стан людини, викликають гарний настрій. Темні тони, насичені відтінки кольору пригнічують, а червоний і жовтий кольори збуджують, активізують центральну нервову систему.
Правильне застосування кольору в оформленні приміщень дозволяє змінювати настрій людини, зачіпає весь її тілесно-духовний організм. Вплив кольору на психічний стан людини має неодмінно враховуватися при організації простору життєдіяльності.

Повна інформація про роботу

реферат "Колір предметного середовища та його вплив на психічний стан людини (екологічна психологія)" з предмету "Психологія та педагогіка". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 05.02.2011 в 16:17. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 1433 та скачано 82 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...


Подібні матеріали