Головна » Реферати » Реферати 3 курс » Маркетинг

Поняття еластичності економічних процесів. Показники кон'юнктури виробництва споживчих товарівЗміст

1. Поняття еластичності економічних процесів 3
2. Показники кон'юнктури виробництва споживчих товарів 7
Список літератури 10

Уривки

Відомо, що спадна крива попиту ілюструє обернену залежність, яка існує між ціною і кількістю потрібної продукції. Це означає, що ціновий коефіцієнт еластичності попиту завжди буде мати від'ємне значення. Наприклад, якщо ціна знижується, то кілъкість потрібної продукції зростає. Це означає, що чисельник у формулі буде позитивний, а знаменник — негативний, а в результаті матимемо від'ємний коефіцієнт. Навпаки, у випадку збільшення ціни чисельник буде негативний, але знаменник — позитивний, що знову дасть від'ємний коефіцієнт.
В економічній науці ігнорується від'ємний знак, враховується лише абсолютна величина коефіцієнта еластич¬ності. Робиться це, щоб уникнути можливих непорозумінь.
Попит буде еластичний, якщо відсоткова зміна ціни веде до більшої відсоткової зміни необхідної продукції. Наприклад, якщо зниження ціни на 4% викликає зростання попиту на 8%, то попит є еластичний. Очевидно, що в усіх подібних ситуаціях, коли попит еластичний, коефіцієнт еластичності буде більший одиниці; у даному випадку він дорівнює 2.
Подбираете шторы для Вашего интерьера? Салон штор в Киеве предоставляет возможность найти как готовое решение, так и разработать собственный дизайн для помещения. В любом случае Вы получите бесплатную консультацию дизайнера. Узнайте прямо сейчас.
Якщо відсоткова зміна ціни супроводжується порівняно меншою зміною кількості необхідної продукції, по¬пит нееластичний. Так, якщо зниження ціни на 4% дає в результаті зростання кількості потрібної продукції на 2 %, то попит нееластичний. У даному випадку коефіцієнт еластичності складає 1/2. Зрозуміло, що за нееластичного попиту коефіцієнт еластичності завжди буде менший одиниці. Коли відсоткова зміна ціни і наступна відсоткова зміна кількості необхідної продукції дорівнюють одна одній, такий специфічний випадок називаеться одиничною еластичністю.
Важливо відзначити, що коли йдеться про нееластич¬ний попит, це не означае, що споживач абсолютно не чутливий до зміни цін. Вислів «цілком нееластичний по¬пит» означає крайній випадок, коли зміна ціни не викликає жодних змін кількості потрібної продукції.

Повна інформація про роботу

реферат "Поняття еластичності економічних процесів. Показники кон'юнктури виробництва споживчих товарів" з предмету "Маркетинг". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 16.10.2010 в 20:26. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 762 та скачано 49 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...


Подібні матеріали