Головна » Реферати » Реферати 5 курс » Дипломні роботи

Розробка пропозицій щодо структури даних для прогнозування НС на підставі аналізу стихійних явищ в Україні (дипломний проект)Зміст

Вступ 6
1 Аналіз та класифікація надзвичайних ситуацій 8
1.1 Загальні ознаки надзвичайних ситуацій (НС) 8
1.2 Види, рівні та критерії класифікації надзвичайних ситуацій......
1.3 Класифікація надзвичайних ситуацій за характером походження подій, котрі зумовлюють їх виникнення...
2 Аналіз надзвичайних ситуацій в Україні протягом останніх десятиріч...
2.1 Надзвичайні ситуації природного характеру за період 1997- 2007 років
2.2 Метеорологічні стихійні явища півдня України за період 1981-2005 років.
2.3 Стихійні метеорологічні явища в Україні за теплий період року 32
2.4 Метеорологічні та гідрологічні надзвичайні ситуації у 2007 році......
3 Розробка пропозицій щодо структури даних для прогнозування надзвичайних ситуацій, які викликані гідрометеорологічними явищами....
3.1 Методологічні особливості використання аналітичних та моделюючих засобів геоінформаційної системи для прогнозування і оцінки наслідків надзвичайних ситуацій на території України...
3.1.1 Прогнозування та оцінки наслідків паводкових ситуацій (Погнозно-моделюючий комплекс ”Паводок”) 46
3.1.2 Прогнозування та оцінки наслідків викидів в атмосферу небезпечних хімічних речовин (Погнозно-моделюючий комплекс “Хімія”)...
3.1.3 Прогнозування та оцінки наслідків селів (Погнозно-моделюючий комплекс “Селі”)..
3.1.4 Просторові оцінки наслідків карстових проявів (Погнозно-моделюючий комплекс “Карст”).....
3.2 Забезпечення погнозно-моделюючих комплексів надзвичайних ситуацій даними гідрометеорологічних спостережень
3.3 Стан фонду електронних карт території України... 51
3.4 Актуалізація та структуризація інформаційної бази прогнозно-моделюючих комплексів надзвичайних ситуацій......
Висновки. 56
Список посилань.. 59

Вступ

В даному дипломному проекті на тему: "Розробка пропозицій щодо структури даних для прогнозування НС на підставі аналізу стихійних явищ в Україні " проводяться дослідження тенденцій розвитку небезпечних явищ на території України.
Актуальність теми. Сьогоднішня ситуація в Україні щодо небезпечних природних явищ, аварій і катастроф характеризується як дуже складна. Тенденція зростання кількості надзвичайних ситуацій, важкість їх наслідків змушують розглядати їх як серйозну загрозу безпеці окремої людини, суспільству та навколишньому середовищу, а також стабільності розвитку економіки країни.
До роботи в районі надзвичайної ситуації необхідно залучати значну кількість людських, матеріальних і технічних ресурсів. Запобігання надзвичайним ситуаціям, ліквідація їх наслідків, максимальне зниження масштабів втрат та збитків перетворилося на загальнодержавну проблему і є одним з найважливіших завдань органів виконавчої влади і управління всіх рівнів. Сучасна параметрична база для складання, прогнозів, багато в чому втратила свою актуальність та потребує оновлення.
При загрозі та виникненні небезпечних і стихійних гідрометеорологічних явищ Український Гідрометцентр взаємодіє з іншими центрами і організаціями гідрометслужби України та сусідніх держав, що розташовані в зоні розповсюдження цих явищ, стосовно прогнозування їх розвитку, визначення зони впливу та взаємного оповіщення і попередження.
Прогноз погоди, гідрологічного режиму річок та водосховищ, стану та врожайності сільськогосподарських культур, метеоумов забруднення повітря є необхідним оперативним матеріалом для керівників і спеціалістів усіх галузей економіки, органів державного управління. Інформування населення України про стан погодних умов на найближчі дні і попередження про несприятливі явища вже стало об’єктивною потребою кожної людини. Своєчасні попередження про стихійні лиха зберігають найдорожче – людське життя. У цілому за рік складається і доводиться до органів державної виконавчої влади різних рівнів, міністерств, відомств, держадміністрацій, комісій з НС та інших споживачів, 250 щоденних гідрометеорологічних бюлетенів, 36 декадних агрометеорологічних та бюлетень за сільськогосподарський рік, близько 40000 метеорологічних прогнозів загального користування та понад 60000 спеціалізованих метеорологічних прогнозів, 2570 гідрологічних та агрометеорологічних прогнозів, 1500 прогнозів метеорологічних умов забруднення атмосфери, 45 прогнозів рівнів забруднення повітря промисловими викидами, понад 800 штормових попереджень та більше 200 оперативних інформацій про загрозу та виникнення несприятливих умов, небезпечних та стихійних гідрометеорологічних явищ.
Але гостро стоїть питання про дослідження та розробку нових методів прогнозу атмосферних процесів, небезпечних та стихійних гідрометеорологічних явищ, яке включає в себе: математичні моделі, методи розв’язання та програмні засоби реалізації на ПЕОМ задачі коротко – та середньострокового чисельного прогнозу погоди для окремих регіонів України; інформаційно-аналітичну систему короткострокового прогнозування опадів по орографічних районах українських Карпат на основі супутникових даних.
Отримані результати свідчать про постійне зростання кількості НС на території України. Цей дипломний проект має мету ще раз звернути увагу на необхідність інтенсифікації роботи у напрямку комплексування з організаціями Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, Державної гідрометеорологічної служби України та інших відомств для більш ефективного вирішення завдань, які сприяють прогнозуванню та ліквідації небезпечних і стихійних гідрометеорологічних явищ.

Повна інформація про роботу

проект "Розробка пропозицій щодо структури даних для прогнозування НС на підставі аналізу стихійних явищ в Україні (дипломний проект)" з предмету "Дипломні роботи". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 03.02.2011 в 21:09. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 1274 та скачано 82 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...


Подібні матеріали