Головна » Реферати » Реферати 5 курс » Курсові роботи

Аспекти продуктивності праці (економіка праці)Зміст

Вступ 3
Розділ 1. Теоретичні аспекти продуктивності праці 5
1.1 Сутність і класифікація продуктивності праці 5
та витрат робочого часу 5
1.2Методи вивчення продуктивності праці і робочого часу 8
1.2.1 Методологія вивчення затрат робочого часу 8
1.2.2. Метод безпосередніх замірів 10
1.2.3. Метод моментних спостережень. 19
1.3 Правовий аспект продуктивності праці та кваліфікація працівника 22
Розділ 2. Аналіз продуктивності праці в АТ «Ватра» 25
2.1. Виявлення джерел росту продуктивності праці в результаті аналізу трудомісткості виготовлення виробів 25
2.2 Організація робіт по встановленню нових, діючих і впровадженню технічно обґрунтованих норм праці. 28
2.3 Ефективність продуктивності праці 30
Розділ 3.Резерви підвищення продуктивності праці 35
Висновок 43
Список літератури 46

Вступ

Продуктивність праці – це наукова дисципліна, що має особливий зміст, сферу дослідження і свої методи вивчення явищ виробничої діяльності людини. Продуктивність праці – це економічна наука, пов’язана з іншими економічними, а також суспільними і біологічними науками. Тому метод і порядок встановлення норм праці, обгрунтування їх рівня грунтується на законах економіки, математики, фізики, хімії, організації виробництва, філософії, фізіології і психології. В більш загальному розумінні продуктивність праці – це встановлення конкретного виразу міри праці, тобто норми праці, які включають проектування трудового процесу і визначення його необхідної тривалості. Щодо норм висуваються наступні вимоги. Вони повинні бути:
1. Науково обгрунтовані;
2. Економічно обгрунтовані;
3. Фізіологічно обгрунтовані;
4. Соціально обгрунтовані;
5. Науково обгрунтовані.
Продуктивність праці відіграє важливу роль у економічній роботі промислового підприємства. Воно служить підгрунтям для складання технічно і економічно обгрунтованих планів, забезпечуючи їх напруженість і реальність реалізації. Норми праці виступають у ролі показників, за якими визначають економію праці, зростання одного з найважливіших показників економічної роботи підприємства – підвищення продуктивності праці.
Продуктивність праці є технічною основою раціональної організації виробництва. Організувати працю на підприємстві – це перш за все правильно розставити людей, зайняті виконанням єдиного завдання. Для цього необхідно знати, скільки праці і якої якості потрібно для виконання тієї чи іншої операції або іншої частини виробничого процесу. Правильна організація праці передбачає в першу чергу встановлення кількості пропорцій між окремими видами праці з врахуванням їх якісних відмінностей. Це можливо при умові, якщо у розпорядженні підприємства є науково обгрунтовані норми праці на всі види виконуваних робіт. Розділення і кооперація праці мають велике значення при розвитку технічного процесу.
Між продуктивністю і організацією праці існує тісний взаємозв’язок. Науково обгрунтовані норми розраховуються і впроваджуються, виходячи з найбільш раціональної організації праці в певних умовах. В той же час сама норма праці може бути використана для оцінки раціональності трудового процесу і вибору того чи іншого її варіанту.
В даній курсовій роботі запропоновано до огляду проект заходів, що спрямовані на усунення непродуктивних затрат праці і витрат робочого часу на промисловому підприємстві (на прикладі АТ “Ватра”). Виявлення резервів часу є необхідним процесом для встановлення темпів зростання продуктивності праці – одного із важливих показників раціональної організації праці і економічного розвитку підприємства.

Повна інформація про роботу

курсова робота "Аспекти продуктивності праці (економіка праці)" з предмету "Курсові роботи". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 16.10.2010 в 20:03. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 684 та скачано 25 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...


Подібні матеріали