Головна » Реферати » Реферати 5 курс » Курсові роботи

Богдан Хмельницький як людина та історичний діяч

Зміст

Вступ
1. Життєвий шлях Богдана Хмельницького
1.1. Родина Богдана Хмельницького
1.2. Вибір шляху
1.3. Діяльність гетьмана в часи Визвольної війни
2. Богдан Хмельницький як політик та державний діяч
2.1. Роль Богдана Хмельницького як глави держави
2.2. Державотворення гетьмана
3. Роль та значення Богдана Хмельницького в історії України
Загальні висновки
Література

Вступ

У середині ХVІІ ст. на арену суспільно-політичного життя Східної та Південно-Східної Європи під аккомпанемент гарматного гуркоту рішуче виступила мало кому відома до того людина, діяння котрої, за словими одного із сучасників, швидко звернули “на себе очі всіх народов”. А через 10 років по тому вона пішла з життя, будучи — знову ж за висловом свідка тодішніх подій — “уславленою між монархами”. Звали цю людину Богдан-Зиновій Михайлович Хмельницький.
Навколо цього імені ось уже понад три століття нуртують пристрасті, точаться гранично напружені думки та оцінки. Це й зрозумило, адже без будь-якого перебільшення можна сказати, що розпочата великим українським гетьманом війна за визволення своєї батьківщини з-під чужоземного поневолення струснула весь тогочасний цивілізований світ, а його ідеї та наслідки державотворчої діяльності перебувають у вирі сучасної політичної боротьби на уламках колишнього СРСР.
Помірковані критики Богдана Хмельницького відзначали його політичний, дипломатичний, воєнний талант, гострий розум, особісту мужність і смітливість, досвідченість у ратній справі, що поєднувалися з обережністю та хитрістю. Вражені розмахом задумів і практичних дій керівника Визвольної війни українського народу, вони порівнювали його з “бичем божим” — проводирем гуннів Аттілою, знаменитим карфагеньким полководцем Ганнібалом, грізним азіатським завойовником Тамерланом, підступним італійським політиком Макіавеллі.
Щирим захватом, любов’ю, активною підтримкою патріотична діяльність Богдана Хмельницького користувалася з боку трудящого люду, січовиків, значної частини козацької старшини та духовенства України. Очолівши боротьбу народних мас проти іноземного панування, за досягнення національної незалежності, він, за свідченням тогочасних джерел, став для них “руським Мойсеєм”, “рятівником усієї Русі”, “батьком вітчизни”, “відновлювачем віри”.
Свій щірий талант та досвід він реалізував в ході Визвольної війни ХVІІ ст., ставши творцем Української козацької держави. В руках Хмельницького зосереджувалася вища виконавча і судова влада, керівництво адміністрацією й збройними силами. Самовладно й незалежно вів себе гетьман, репрезентуючи Україну на міжнародної арені. Сам Богдан Хмельницький прямо заявляв, що він є “єдиновладець і самодержець руський”. Таким чином, гетьман утверджується як вища посадова особа України.
В особі Богдана Хмельницького український народ дістав такого вождя, який, як ніхто інший, розумів його потреби і бачив мету своєї діяльності у їх здійсненні. І саме на народні маси, козацтво спирався він у боротьбі за визволення українського народу від поневолення, за утведження української держави.

Інформація про реферат

Повна інформація про роботу

курсова робота "Богдан Хмельницький як людина та історичний діяч" з предмету "Курсові роботи" можна скачати безкоштовно. Теги роботи: Діяч, богдан, хмельницький, Історичний, людина. Робота опублікована 22.10.2010 в 19:53 її автором (Сергій). З моменту опублікування роботи її переглянуто 853 та скачано 22 раз(ів). Коментарі щодо роботи залишили 1 відвідувачів. Для того, щоб оцінити роботу, натисніть на відповідну кількість зірочок

Коментар автора роботи

Сергій...

Роботу писав самостійно, детально розкрив тему в цілому, вимогливий викладач оцінив на 100 балів. Користуйтеся...

Ім`я *:
Email:
Код *: