Головна » Реферати » Реферати 5 курс » Курсові роботи

Державні структури і право України у період відродження та розбудови 1917 – 1921 рокиЗміст

Вступ
1. Українська Центральна Рада
2. Державний лад УНР
2.1. Організація центральноі влади
2.2 Організація місцевоі влади
2.3 Судова система
2.4. Законодавча діяльність Центральноі Ради
3. Останні дні Центральноі Ради і повчальні уроки
4. Гетьманська держава Павла Скоропадського
5. Західно - Українська Народна республіка
6. Директорія
7. Народження інституцій центральної влади
7.1. Організація діяльності ЦВК
7.2 Контрольні повноваження Центрального виконавчого комітету
7.3 Декрети під контролем
7.4. Катеринославський форум
8. ДЕРЖАВНІСТЬ І ПРАВО РАДЯНСЬКОЇ УКРАЇНИ У 1917-1920-х РОКАХ
Висновки
Література
Додаток РЕАЛІЗАЦІЯ ІДЕЇ НАЦІОНАЛЬНО-КУЛЬТУРНОЇ АВТОНОМІЇ НА ДАЛЕКОМУ СХОДІ: ІСТОРИЧНИЙ ДОСВІД.

Вступ

Донедавна існувало два основних підходи у вивченні курсу історії держави і права України, що оформилися протягом 70-90-х років ХХ століття. Перший підхід поступово створювався зусиллями радянських ідеологів і полягав у тому, що б акцентуючи увагу на відсутність, у плині тривалого часу, української державності досліджувати не історію держави і права українського народу, а "суспільно-політичний лад і право на Україні". Найбільше яскраво ця тенденція проявилася в двотомній монографічній роботі "Історія держави і права Української РСР" (1987). Після проголошення незалежності цей підхід продовжував існувати. Так у "Історії держави і права України", виданої в Харкові в 1993 році за редакцією А.И.Рогожина, відзначається, що "предметом науки історії держави і права України є вивчення виникнення, розвитку і зміни типів і форм держави і права, а також державних органів і правових інститутів народів, що населяли і населяють територію України".
Другий підхід можна простежити в працях українських істориків і правознавців XIX століття - В.Антоновича, М.Грушевського, Ф.Давидовича, О.Кистяковкого. Він одержав свій подальший розвиток у працях українських фахівців 20-х років, що плідно працювали в Комісії з вивчення історії українського права. В даний час цей підхід визнається, але далеко не завжди строго дотримується більшістю авторів навчальних і наукових видань. Відповідно до нього предметом даної науки є вивчення як загальних закономірностей процесу виникнення і розвитку української держави і права, так і індивідуального, неповторного, що мало місце в Україні у визначений період її розвитку.
Розходження між підходами очевидні.
Перший з них припускає:
1)Вивчення держави і права України;
2) Вивчення, поряд з цим, права і почасти держави тих країн, до складу яких входила Україна коли в неї не було своєї державності.
Другий підхід припускає:
1. Вивчення, у першу чергу, держави і права України;
1. Вивчення відмінностей і особливостей права й адміністративного пристрою на території України в ті періоди історії, коли в неї не було власної державності, причому вивчення в контексті того, наскільки ці відмінності
і особливості були істотними для процесу майбутнього державного будівництва.
Саме 2 му підходу і присвячена дана курсова робота.
Слід зазначити, що зовсім аналогічні розбіжності проходять не тільки за курсом історії держави і права України. Якийсь повинна бути формулювання відповідної статті в Конституції? "Український народ" чи "народ України"? Кого вважати національною меншістю і скільки мов відносити до державних? Питання уже вирішений у даному конкретному випадку виникають знову і знову у всіх областях соціально-політичного життя.

Повна інформація про роботу

курсова робота "Державні структури і право України у період відродження та розбудови 1917 – 1921 роки" з предмету "Курсові роботи". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 03.02.2011 в 11:14. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 449 та скачано 35 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...