Головна » Реферати » Реферати 5 курс » Курсові роботи

Історичні форми сім'ї та шлюбу

Зміст

Вступ 4
Розділ І Сутність, структура і функції сім’ї 6
Розділ ІІ Історичні форми сім’ї та шлюбу 9
ІІ.1 Кровноспоріднена сім’я 10
ІІ.2 Екзогамна сім’я 10
ІІ.3 Парна сім’я 12
ІІ.4 Патріархальна сім’я 13
ІІ.5 Моногамна сім’я (одношлюбна) 14
ІІ.6 Залежність форм шлюбно-сімейних відносин від матеріального життя суспільства 15
Розділ ІІІ Розвиток шлюбно-сімейних відносин в Україні 20
Загальні висновки 24
Використана література 26

Вступ

Хочешь выучить испанский язык? Тогда тебе нужно пройти интенсивный курс испанского языка вместе с преподавателем. Независимо от твоих текущих знаний мы поможем тебе усвоить испанский язык за несколько месяцев. Lingua Bravissima - всегда качественное обучение иностранным языкам.

Правили поведінки, традиції, звичаї — це необхідний елемент суспільної культури. Культура об’єднує в собі здобутки людства в різних галузях, зокрема в галузі права. Тому, не знаючи або не поважаючи історичні надбання нашого суспільства, неможливо будувати правову державу та формувати гражданське суспільство.
Саме вирішення цих проблем конче необхідне сьогодні Україні. наявність і функціонування таких інститутів у нашій державі буде перепусткою в майбутньому до Європейського союзу. Існування правової держави та дієвість громадянського суспільства свідчить не лише про зрілість і досконалість державного устрою (можливість демократичним шляхом вирішувати будь-які проблеми в державі, панування законності в державі), а й про те, що головною цінністю держави є людина, її інтереси, права і свободи. В такому суспільстві панують економічна свобода громадян, рівноправність і захищеність усіх форм власності, ідеологічна та політична свободи, надійна система соціального захисту кожного громадянина.
Говорячи про державу, ми маємо на увазі насамперед її громадян, а найбільш владою формою спільного угрупування людей, що доведено історичним досвідом, є сім’я.
Сім’я є суспільною формою продовження людського роду. Її розвиток вирішальною мірою зумовлюється способом виробництва матеріальних благ, економічним ладом суспільства. Сімейний устрій кожної соціально-економічної формації визначається властивими йому специфічними особливостями.
Сім’я — це основана на шлюбі і кровній спорідненості суспільна одиниця. Характер сімейно-шлюбних відносин, духовний і моральний стан сім’ї досить істотно відбиваються на громадській і трудовій діяльності людини, відіграють дуже важливу роль у вихованні підростаючого покоління. Ось чому з часу виникнення держави і права сфера сімейно-шлюбних відносин регулюється законодавством держави. Оскільки шлюб — основа сім’ї, держава санкціонує і бере на себе його охорону, покладає на осіб, що одружуються, відповідальність за виховання їх дітей, за майбутнє сім’ї.
Сім’я, крім того, це найбільш давній соціальний інститут, що виник ще в надрах первісного суспільства, значно раніше класів, націй, держави. За час свого існування інститут сім’ї дістав багато змін у його формах та змісті, суспільно-правове регулювання сімейних відносин визначило необхідність існування ще одного інституту людської цивілізації – шлюбу.
Визначенню питань історичного становлення сімейно-шлюбних відносин і присвячена ця курсова робота.

Інформація про реферат

Повна інформація про роботу

курсова робота "Історичні форми сім'ї та шлюбу" з предмету "Соціологія" можна скачати безкоштовно. Теги роботи: шлюбу, сім'ї, Історичні, Форми. Робота опублікована 21.10.2010 в 22:49 її автором (Наталія). З моменту опублікування роботи її переглянуто 2065 та скачано 52 раз(ів). Коментарі щодо роботи залишили 0 відвідувачів. Для того, щоб оцінити роботу, натисніть на відповідну кількість зірочок

Коментар автора роботи

Наталія...

відмінна курсова робота