Головна » Реферати » Реферати 5 курс » Курсові роботи

Історичний портрет гетьмана Петра Конашевича СагайдачногоЗміст

Вступ . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3-5
I. Коріння майбутнього гетьмана. . . . . . . . . . . . . . . . . 6-9
І. 1. Дитинство та освіта. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 6-7
І. 2. Прибуття на Запоріжжя. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 8-9
ІІ. Виступ Петра Сагайдачного на історичний терен . . . 10-25
ІІ.1. Славнозвістні походи Сагайдачного проти турків і татар . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 10-14
ІІ.2. Похід на Московське царство, його наслідки для українського козацтва . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 15-25
ІІІ. Поновлення Сагайдачним православ'я в Україні . . . 26-31
ІV. Хотинська війна . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 32-39
V. Кінець життєвого шлаху славетного гетьмана . . . . . 40-42
Висновок . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 43-45
Посилання . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 46
Список літератури . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 47

Вступ

Історія не кожному лишає місця на своїх безсмертних скрижалях, та гетьману Петру Конашевичу Сагайдачному вона відвила одне з найпочеснійших — як видатному полководцю, політику, патріоту своєй землі; наслідки його діяльності настільки значимі, що повністю оцінити їх — справа май-бутнього. Як кожна видатна історична постать, гетьман Сагайдачний викликає в нас необхідний інтерес. Богато істориків минувшини і сучастності досліджували його біографію, аналізували деяльність цієї незвичайної людини. Першим науковим дослідником життя і діяльності Сагайдачного був М.Максимович: саме він у своєму нарисі вперше оцінив Сагайдачного як видатну особу в історії України. Свою частку у вивчення біографії гетьмана внесли такеж І. Каманін, В. Антонович, М. Грушевський, Б. Барвінський, О. Чайківський, Д. Яварницький, М. Аркас, Д. Дорошенко, Д. Мордовець, З. Тулуб та багато інших видатних істориків, котрі доклали чимало зусиль до відтворення правдивого життєпису Сагайдачного. Саме тому тема нашеї дослідницької наукової праці була обрана не раптово: тільки властне детальне вивчення біографій гетьмана Сагайдачного допоможе нам сформувати свій погляд на події і на ту роль, яку відігравала у них ця безперечно цікава особа.
Головна мета нашої праці — визначити, якою дійсно була постать гетьмана Сагайдачного, чому серед розманіття видатних політичних і військових діячів 17 століття саме він у значній мірі впливав на хід історичних подій тогдення і, нарешті, завдяки чому його ім'я перейшло в потомство, окрите ореолом слави. Для цього нам треба буде вирішити такі завдання: по-перше, дослідити біографічні дані і характеристики гетьмана, спираючись на погляди і дослідження різних істориків; по-друге, детальне проаналізувати і дати науково обгрунтовану оцінку його діяльності, як видатного полководця, політика і захістника православ'я на Україні; по-третє, зробити власні висновки що до його історичної ролі.
Об'єктом нашої праці буде гетьман Петро Конашевич Сагайдачний; як звичайна людина і відночас як людина, що своїми справами обезсмертила своє им'я. Звісно, кожна людина, якою би вона не була видатною історичною постатю або просто особистістю — має свої недоліки, помиляється або робить якісь негативні вчинки. Отож і ми будемо характеризувати гетьмана Сагайдачного як богатогранну особистість, яка мала у своїй вдачі якісь негативни риси і яка, можливо, теж у чомусь помилялась. Ми вважаємо, що тількі об'єктивна оцінка особистості гетьмана допоможе нам зрозуміти його думки і прагнення, а разом с тим його вчинки і напрямки його діяльності в цілому.
Підготовляючи цю науково-дослідницьку працю, ми звисно спирались на вже знайдені і дослідженні дані, а також на вже сформовані погляди вчених та істориків. Ми широко використовували нариси про Петра Сагайдачного багатьох відомих істориків. Зокрема, перше Д. Яворницького «Гетьман Петро Сагайдачний», М. Максимовича «Сказання про гетьманя Петра Сагайдачного», И. Каманіна «Гетьманство Петра Сагайдачного».
В нашій праці подаються висловлювання деяких відомих людей тієї эпохи стосовно особи гетьмана (зокрема, висло-влювання Я. Собеського, польского літописця Іоахима Ерлича та ін. А також висловлювання і погляди богатьох істориків, як-от М. Максимовича, Бактиша-Каменського, О. Щурівського та інших. Нами використани уривки та цитати з деяких історичних документів, які оцінюють або дозволяють нам оцінити особу славнозвістного гетьмана. Наприклад: уривки з листів гетьмана Сагайдачного до короля Сигізмунда ІІІ; з поминальнику Київського Златоверхого монастиря та з інших першоджерел.
Отже, на основі поданих свідчень і фактів — перенесемося думкою у 17 століття і оглянемо діяльність славнозвісного українського гетьмана Петра Конашевича Сагайдачного.

Повна інформація про роботу

Характеристика роботи

курсова робота "Історичний портрет гетьмана Петра Конашевича Сагайдачного" з предмету "Курсові роботи". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 22.10.2010 в 19:50. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 4243 та скачано 87 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Коментар автора роботи

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...