Головна » Реферати » Реферати 5 курс » Курсові роботи

Юридичні особи як суб'єкти цивільного права



Зміст

Вступ 4
1 Поняття та ознаки юридичної особи 5
2 Правоздатність юридичної особи 7
3 Порядок виникнення і припинення юридичних осіб 9
4 Види юридичних осіб 14
Загальні висновки 26
Використана література 28

Вступ

Економіку останніх десятиріч прийнято називати економікою юридичних осіб. Інститут юридичної особи — традиційний інститут цивільного права. Його норми закріплюють організаційно-структурну, майнову і функціональну єдність суб’єкта права, встановлюють межі правоздатності, а також дозволяють вирішувати цілу низку інших питань, в загальній сукупності визначаючи становище організації як юридичних осіб.
Між тим категорій юридичної особи не є незмінною. Під впливом основних закономірностей розвитку суспільства змінюються саме поняття юридичної особи, її характерні ознаки, система, функції, з’являються нові види. Навіть існує думка, що інститут юридичної особи причетний до того, що ”трапилось знеособлення власності та господарського управління, а безліч функцій господарюючих індивідів перейшла до рук великих корпоративних суб’єктів” [9, 88].
Категорії юридичних осіб, що вступають в цивільно-правові відносини, дуже різноманітні. Це різного роду господарчі підприємства и фірми, суспільні організації, державні і релігійні установи тощо. Згідно зі ст. 23 ЦК України юридичними особами визначаються організації, які мають відокремлене майно, можуть від свого ім’я придбати майнові та особисті немайнові права та нести обов’язки, бути позивачами та відповідачами в суді.
Дана курсова робота присвячена вивченню юридичних осіб як суб’єктів цивільного права України.





Повна інформація про роботу

курсова робота "Юридичні особи як суб'єкти цивільного права" з предмету "Курсові роботи". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 24.10.2010 в 00:36. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 1464 та скачано 44 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...