Головна » Реферати » Реферати 5 курс » Курсові роботи

Керування використанням і охороною водних ресурсів (екологія)Зміст

Вступ.
Розділ І. Водні ресурси та їхнє використання
1.1. Еколого-економічне значення водних ресурсів....
1.2. Основні напрямки використання водних ресурсів...
Розділ ІІ. Охорона водних ресурсів від забруднення
2.1. Забруднення водойм у зв'язку з їхнім використанням….
2.2 Оцінка стану і нормування якості води...…
2.3. Основні напрямки охорони і раціонального використання водних ресурсів.
Розділ ІІІ. Керування використанням і охороною природних ресурсів
3.1. Організаційно-правові основи керування використанням і охороною природних ресурсів.
3.2. Органи керування використанням і охороною природних ресурсів...
3.3. Місцеве самоврядування й охорона природних ресурсів
3.4. Державний контроль і нагляд в області використання й охорони природних ресурсів.
3.5. Адміністративна відповідальність за правопорушення в області використання й охорони природних ресурсів…..
Висновок…..
Список літератури... 2

Вступ

Водні запаси на Землі величезні, вони утворять гідросферу - одну з могутніх сфер нашої планети. Гідросфера — найважливіший елемент біосфери. Вона поєднує усі води земної кулі, включаючи океани, моря і поверхневі води суші. У більш широкому змісті до гідросфери відносять підземні води, лід і сніг Арктики й Антарктиди, а також атмосферну воду і воду, що утримується в живих організмах.
Води гідросфери знаходяться в постійній взаємодії, переходи з одних видів вод в інші складають складний круговорот води на земній кулі. З гідросферою зв'язане зародження життя на Землі, тому що вода здатна до утворення складних хімічних сполук, що обумовили виникнення органічного життя, а потім — формування високоорганізованих тваринних організмів.
Вода забезпечує існування живих організмів на Землі і розвиток процесів їхньої життєдіяльності. Вона входить до складу кліток і тканин будь-якої тварини і рослини.
Клімат і погода на Землі багато в чому залежать і визначаються наявністю водних просторів і змістом водяної пари в атмосфері. У складній взаємодії вони регулюють ритм термодинамічних процесів, порушуваних енергією Сонця. Океани і моря завдяки великій теплоємності води служать акумуляторами тепла і здатні змінювати погоду і клімат на планеті. Океан, розчиняючи гази атмосфери, є регулятором повітря.
У діяльності людини вода знаходить саме широке застосування. Вода — це матеріал, використовуваний у промисловості і вхідний до складу різних видів продукції і технологічних процесів, виступає в ролі теплоносія, служить для цілей обігріву. Сила падіння води пускає в хід турбіни гідроелектростанцій. Водний фактор є визначальним у розвитку і розміщенні ряду промислових виробництв. До водоємних галузей, що орієнтується на великі джерела водопостачання, відносяться багато виробництв хімічної і нафтохімічної промисловості, де вода служить не тільки допоміжним матеріалом, але й одним з важливих видів сировини, а також електроенергетика, чорна і кольорова металургія, деякі галузі лісової, легкої і харчової промисловості. Широко використовується вода в будівництві і промисловості будівельних матеріалів. Сільськогосподарська діяльність людини зв'язана зі споживанням величезної кількості води, насамперед на зрошуване землеробство. Ріки, канали, озера — дешеві шляхи сполучення. Водні об'єкти — це і місця відпочинку, відновлення здоров'я людей, спорту, туризму.
У зв'язку з цим – раціональне використання водних ресурсів і їхня охорона мають ключове значення для досягнення стійкого розвитку.

Повна інформація про роботу

курсова робота "Керування використанням і охороною водних ресурсів (екологія)" з предмету "Курсові роботи". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 03.02.2011 в 22:34. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 533 та скачано 36 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...


Подібні матеріали