Головна » Реферати » Реферати 5 курс » Курсові роботи

Магдебурзьке право та його роль у розвитку української правової традиціїЗміст

Вступ
І. Політичне, економічне та правове становище в Україні під владою Польщі та Литви
І.1. Суспільно-політичний лад на українських землях в ХІV — ХVІ ст.
І.2. Правове становище міст в Україні
ІІ. Магдебурзьке право в Україні
ІІ.1. Виникнення та джерела Магдебурзького права
ІІ.2. Поява, розширення та занепад Магдебурзького права в Україні
ІІ.3. Міське самоврядування за Магдебурзьким правом
ІІ.4. Судові установи за Магдебурзький правом
ІІ.5. Роль і значення Магдебурзького права для України
Загальні висновки
Література

Вступ

Конституційний процес в Україні підняв проблему місцевого самоврядування до однієї з важливих. Проте теоретичні і практичні результати реформи самоврядування залишаються суперечливими. Однією з причин цього є то, що дослідження самоврядування фактично знаходиться на останньому місці у правовій науці. Так, досвід самоврядування більш грунтовно вивчали історики, а не правники.
В умовах розбудови української держави значно зростає потреба у вивченні історії України, стрижнем якої є проблема державності та права. Без глибокого осмислення минулого в усій його складності й суперечливості важко зрозумити сучасні процеси і плідно творити нову державу України, в основі якої повинно бути право.
Право — це частина культури народу. Його вивчення в історичному плані покликане розбудити, відновити там, де втрачено, піднести на вищий рівень правосвідомість як частину самосвідомості народу — дійсного творця історії.
З позицій історико-правової науки змістовним в історії Українського самоврядування є період ХІV — ХVІІІ ст., коли воно розвивалося на основі Магдебурзького права.

  

Повна інформація про роботу

курсова робота "Магдебурзьке право та його роль у розвитку української правової традиції" з предмету "Курсові роботи". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 24.10.2010 в 21:03. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 1086 та скачано 122 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...


Подібні матеріали