Головна » Реферати » Реферати 5 курс » Курсові роботи

Організація планування і шляхи підвищення економічної ефективності виробництва зерна (агрономія)Зміст

Вступ…………………………………………………………………………….. 3
1. Природно-економічна характеристика господарства……………………… 5
2. Фактичний стан виробництва і економічної ефективності продукції зерна 8
3. Організація виробництва продукції………………………………………… 10
3.1. Організація основних виробничих процесів……………………………... 10
3.2. Організація зберігання продукції…………………………………………. 15
3.3. Планування виробництва зерна………..………………………………….. 18
4. Економічна оцінка зерна…………………………………………………....... 22
5. Шляхи підвищення економічної ефективності виробництва зерна 23
Висновки і пропозиції…………………………………………………………... 27
Список використаних джерел………………………………………………….. 28
Додатки…………………………………………………………………………… 30

Вступ

В успішному розвитку багатьох галузей економіки України, насамперед сільського господарства, вирішальну роль відіграє збільшення обсягів виробництва зерна. Зернові культури мають найвищу питому вагу в структурі посівних площ і валових зборів сільськогосподарських культур. Це пояснюється їх винятковим значенням та різнобічним використанням.
Зерно та продукти його переробки є основою харчування людей. Зерно використовується людиною у вигляді хліба, крупи, макаронів, кондитерських виробів. Так, у 1992 р. з розрахунку на душу населення було спожито 142,5, а в 1993 р.— 144,5 кг хліба та хлібопродуктів. Ці продукти відзначаються високими поживними та смаковими якостями, містять достатню кількість білків, вуглеводів, вітамінів, амінокислот та мінеральних солей. Для точного измерения удельного веса каждой составляющей используют экспресс-анализаторы зерна.
Зерно — головний і незамінний корм при виробництві тваринницької продукції. Воно має значно вищу поживну цінність порівняно з іншими видами кормів, характеризується високим вмістом кормових одиниць, перетравного протеїну, макро- та мікроелементів. Як корм використовується також побічна продукція вирощування зернових — солома і полова.
Загальна потреба країни в зерні визначається кількістю зерна, що йде на харчування, переробку, корми, насіння, експорт та створення державних резервів. У цьому обсязі найбільшу питому вагу має зерно, що споживається тваринництвом та використовується населенням як продукт харчування. В Україні від загальної кількості виробленого зерна на корм худобі і птиці використовують 52…57%, на харчування — 15…17, насіння — 8…10, переробку — З…4, втрати при зберіганні і доробці становлять 6…8 %, Виходячи з науково обґрунтованих норм споживання хліба та хлібопродуктів (148 кг на душу населення за рік), зростаючих потреб тваринництва у концентрованих кормах, зменшення залежності країни від імпорту зерна та виходу в перспективі на світовий ринок зерна в ролі одного з експортерів, необхідно довести виробництво зерна до 1 т з розрахунку на душу населення.
Виробництво зерна та зерновий ринок в Україні є основною складовою сільськогосподарського виробництва. Від реалізації зернових культур сільськогосподарські товаровиробники отримують майже третину грошових надходжень (32.7 %в середньому за 2007…2008 роки).
У своїй роботі я досліджуватиму діяльність СТОВ “Закарпаття” На прикладі цього підприємства в своєму курсовому проекті я досліджу економічну ефективність виробництва зерна по роках, а також запропоную певні варіанти для її підвищення. Як майбутньому працівнику сільського господарства, мені потрібно вміти аналізувати отримані дані та на їх основі приймати правильні управлінські рішення, що в свою чергу матимуть позитивні результати для діяльності та процвітання підприємства у майбутньому. Написання курсового проекту такого плану, а також використанням прикладу діяльності реального підприємства, дасть мені можливість примінити певні здобуті знання на практиці та спробувати скерувати підприємство у правильний напрямок розвитку.
Грунтово-кліматичні ресурси Закарпаття відповідають біологічним і екологічним вимогам розвитку зернового господарства.
Однак, багаті природні ресурси Закарпаття не завжди використовуються економічно раціонально.
Мета даної роботи – дослідити шляхи підвищення економічної ефективності виробництва зерна.

Повна інформація про роботу

курсова робота "Організація планування і шляхи підвищення економічної ефективності виробництва зерна (агрономія)" з предмету "Курсові роботи". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 14.12.2010 в 15:48. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 2475 та скачано 106 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...


Подібні матеріали