Головна » Реферати » Реферати 5 курс » Курсові роботи

Особливості позакласної та позашкільної роботи з молодшими школярамиЗміст

Вступ 4
Розділ 1. Теоретичні основи організації позакласної та позашкільної роботи з молодшими школярами 6
1.1. Аналіз психолого-педагогічної літератури з проблеми позашкільної та позакласної роботи з молодшими школярами 6
1.2. Шляхи та форми організації позакласної та позашкільної роботи з молодшими школярами 9
Висновки до розділу 19
Розділ 2. Зміст та організація експериментальної роботи 21
2.1. Методика організації позакласної та позашкільної виховної роботи в експериментальній та контрольній групі 21
2.2. Аналіз результатів експериментальної роботи 23
Висновки до розділу 25
Використана література 27
Додаток А Екскурсія в парк 29
Додаток Б Ранги типів емоційної спрямованості на природу 30

Вступ

Завдання загальноосвітньої школи полягає в тому, щоб не тільки збагатити пам’ять учнів знаннями, а й формувати глибокі та стійкі пізнавальні інтереси.
Свої завдання школа може вирішувати тим успішніше, чим більше в начально-виховної роботі будуть ураховуватися індивідуальні особливості, нахили та пізнавальні інтереси дітей до того чи іншого виду діяльності. Їх напрямок, зміст у значній мірі залежать не тільки від успішного навчання в школі, але й від гармонійного розвитку особливості.
Шкільна програма, хоч би як вона відповідала потребам часу, не може дати повного обсягу знань, не встигає за новими науковими відкриттями. Заповнити цю прогалину покликана система різноманітної за змістом і формою позакласної та позашкільної роботи.
Позакласна і позашкільна робота є також необхідною ланкою і в єдиній системі виховання школярів. В позаурочний час продовжується цілеспрямована робота з морального і розумового виховання школярів. Діти розширюють і поглиблюють свої представлення про розвиток природи, суспільства, науки і техніки, довідаються більше про своє рідне місто чи село, про свою Батьківщину, про весь величезний світ.
Позакласні заняття допомагають створити в школі атмосферу багатого духовного життя, сприяють розвитку пізнавальних інтересів, потреб і практичних умінь. Величезними можливостями розташовують позаурочні заняття для розвитку допитливості, спостережливості і творчій самостійності учнів. Заняття в кружках і клубах, екскурсії, конкурси і вікторини, завдання по позакласному читанню, практичні роботи будять у школярів допитливий інтерес до знань, до життя і праці.
У процесі позакласної і позашкільної роботи продовжується моральне виховання учнів, що здійснюється в умовах сприятливого оточення, у середі ровесників; створюються можливості для виховання у дітей моральних принципів, для виховання патріотизму, чесності, для засвоєння правил культурного поводження.
Подальший розвиток на позакласних і позашкільних заняттях одержують придбані на уроках естетичні враження і представлення. У нових видах діяльності і нових формах організації занять зростають можливості для розвитку естетичних почуттів, художніх смаків, здібностей створювати прекрасне в житті й у мистецтві. Естетичне виховання, як і моральне, охоплює всі види діяльності дітей. Не тільки спеціальні заняття по естетичному вихованню, але і кожен позакласний захід повинний розвивати інтерес до художньої творчості.
Важливий напрямок позакласної і позашкільної роботи в початкових класах — турбота про здоров’я дітей, виховання в них фізичної витривалості, інтересу до занять фізкультурою і спортом. Уроки фізкультури повинні доповнюватися системою різноманітних фізичних занять і справ у позакласний час.
Ці основні напрямки позакласної і позашкільної роботи знайшли своє відображення в даній курсовій роботі.

Повна інформація про роботу

курсова робота "Особливості позакласної та позашкільної роботи з молодшими школярами" з предмету "Курсові роботи". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 22.10.2010 в 19:44. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 1676 та скачано 54 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...


Подібні матеріали