Головна » Реферати » Реферати 5 курс » Курсові роботи

Повноваження прокурорів в стадії досудового слідства (кримінальний процес)

Зміст

Вступ 4
1. Сутність стадії дізнання і досудового слідства 6
2. Участь прокурора в стадії досудового слідства 7
3. Повноваження прокуратури на досудовому слідстві 13
4. Подальший розвиток досудового слідства та ролі в ньому прокурора 23
Загальні висновки 28
Використана література 30

Вступ

В Україні здійснюється великомасштабні перетворення, спрямовані на зміцнення демократії й створення правової держави. Однією з головних проблем громадського розвитку є зміцнення законності та правопорядку. Це висуває на перший план завдання забезпечення законності, захисту прав і законних інтересів громадян, верховенство закону. Не мале значення в цьому відіграє наукове вивчення місця і ролі прокуратури в системі державних органів України.
Відповідно до ст. 121 Конституції України прокуратура України становить єдину систему. Вона є організаційно самостійна державно-правова інстанція, яка при виконанні своїх повноважень активно взаємодіє з усіма гілками державної влади і є важливим елементом у забезпеченні взаємовідносин між ними.
На прокуратуру покладається, зокрема: підтримання державного обвинувачення в суді і представництво інтересів громадян або держави в суді у випадках, визначених законом; нагляд за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство; нагляд за додержанням законів при виконання судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян. Закон України від 5 листопада 1991 року ”Про прокуратуру” (зі змінами та доповненнями) предметом нагляду визначає додержання законів про недоторканість особи, соціально-економічні, політичні, особисті права і свободи громадян, захист їх честі і гідності, якщо законом не передбачений інший порядок захисту цих прав (ст.19).
Однією з важливих функцій є прокурорський нагляд за додержанням законів органами, які здійснюють досудове слідство. Визначення Конституцією поняття ”досудове слідство” передбачає формування системи органів, які його проводять.
Такими органами відповідно до кримінально-процесуального законодавства є: слідчі прокуратури, слідчі органів внутрішніх справ, слідчі органів служби безпеки і слідчі податкової міліції. Їхня діяльність врегульована Кримінально-процесуальним кодексом України (далі — КПК) і потребує постійного нагляду прокурора.
Розглянемо більш детально роль та повноваження прокурора в стадії досудового слідства.

Інформація про реферат

Повна інформація про роботу

курсова робота "Повноваження прокурорів в стадії досудового слідства (кримінальний процес)" з предмету "Курсові роботи" можна скачати безкоштовно. Теги роботи: (кримінальний, Повноваження, процес), досудового, прокурорів, стадії, слідства. Робота опублікована 24.10.2010 в 20:19 її автором (Давідян М.М.). З моменту опублікування роботи її переглянуто 681 та скачано 32 раз(ів). Коментарі щодо роботи залишили 0 відвідувачів. Для того, щоб оцінити роботу, натисніть на відповідну кількість зірочок

Коментар автора роботи

Давідян М.М....

Роботу писав самостійно, детально розкрив тему в цілому, вимогливий викладач оцінив на 100 балів. Користуйтеся...