Головна » Реферати » Реферати 5 курс » Курсові роботи

Роль рівня розвитку довільної пам’яті у школярів навчальних класів (психологія)Зміст

Вступ
Розділ І. Пам’ять
1.1. Основні види пам'яті
1.2. Основні процеси і механізми пам'яті
1.3. Індивідуальні особливості пам'яті і її розвиток
Розділ ІІ. Молодші школярі (6-7---10-11років)
2.1. Розвиток психіки
2.2. Особливості особистості молодшого школяра
Розділ ІІІ. Проблема вікових особливостей пам‘яті молодших школярів у психологічній літературі
3.1. Проблема вікових особливостей пам‘яті учнів початкових класів у наукових джерелах
3.2. Особливості довільної пам'яті у молодших школярів
Висновок
Список використаних джерел
Додаток

Вступ

Актуальність теми. Вибрана дана тема, тому що слід приділити необхідну увагу розвитку пам‘яті учнів молодшого шкільного віку.
Багато відомих психологів займалися даною темою вивчаючи пам‘ять. Проблемами пам‘яті займалися нейрофізіологи та біохіміки, медики та зоологи. Питаннями: "Що таке пам‘ять?", "Як вона діє?", "Як її покращити?" – людство займалось давно. Вже в Древній Греції була розроблена мнемонологічна система. З древніх часів до нас надійшли поради щодо покращення пам‘яті. А.О. Смирнова, З.М. Істоміна, М.М. Шардакова, О. М. Леонтєва, П.І. Зінченко у своїх працях говорили, що запам‘ятовування не є відбитком предмета [3;42]. В.І. Самофанова, З.М. Істоміна, П.П. Пальцева, С.Г. Бархотова показали, що є певні відношення між повнотою, швидкістю і міцністю запам‘ятовування [2;114].
За даними С. Г. Бархатової міцність запам‘ятовування зростає в період від 2-го до 5 го класу. За А .Біне, А.А. Смірновим, Є.Мейманом, О.П. Нечаєвим змістова пам‘ять має великі переваги порівняно з механічною. Мене зацікавили такі аспекти вивчення даної теми, як опосередкована та короткочасна пам‘ять учнів молодшого шкільного віку. Так як ці процеси пам‘яті широко вивчено, але з більш старшими дослідженими.
Об‘єкт дослідження - процес розвитку довільної пам‘яті у молодшому шкільному віці.

Повна інформація про роботу

курсова робота "Роль рівня розвитку довільної пам’яті у школярів навчальних класів (психологія)" з предмету "Курсові роботи". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 03.02.2011 в 18:52. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 510 та скачано 29 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...