Головна » Реферати » Реферати 5 курс » Курсові роботи

Співучасть у злочині та відповідальність за співучасть (кримінальне право)

Зміст

Вступ 3
1 Поняття і ознаки співучасті 4
2 Форми співучасті 11
2.1 Проста співучасть 12
2.2 Складна співучасть 13
2.3 Форми співучасті за суб’єктивними ознаками 14
3 Питання відповідальності за співучасть 18
3.1 Відмінність співучасті від причепності до злочину 18
3.2 Відповідальність за вчинення злочину у співучасті 21
3.3 Спеціальні питання відповідальності за співучасть 25
Загальні висновки 33
Використана література 34

Вступ

В кримінальній практиці досить часто трапляються випадки, коли в одному злочині беруть участь дві або більше осіб, які діють узгоджено і спрямовують свої зусилля на досягнення єдиного результату.
Об’єднання зусиль двох або більше осіб при вчиненні злочину підвищує небезпечність самого злочину, полегшує його вчинення і приховування. Коли діють дві або більше особи, то вони підтримують один одного, що, природно, полегшує їм вчинення злочину, дає можливість з більшим успіхом нейтралізувати опір жертви, втекти з місця події, приховати майно, здобуте злочинним шляхом, тощо. Ось чому у деяких випадках навмисна спільна кримінально-протиправна діяльність – співучасть – розглядається як кваліфікуюча обставина, що тягне за собою більш тяжку кваліфікацію злочину, або вважається обтяжуючою обставиною при призначенні покарання.
Головнішими принципами кримінального права встановлені відповідальність лише за наявності вини та особистий характер відповідальності. Для того, щоб об’єктивно визначити, як і за що відповідатимуть особи, які безпосередньо у здійсненні об’єктивних ознак злочину не брали участі, і ті, що безпосередньо вчиняли злочин, яке особисте покарання слід призначити кожній особі, до КК введений інститут співучасті. Наприклад, як відповідатиме особа, яка підмовила іншу людину вбити потерпілого або дала для цього зброю тощо? Адже ця особа безпосередньо вбивство не вчиняла. Однак на підставі норм про співучасть ця особа визнаватиметься підмовником або пособником вбивства і відповідатиме поряд з виконавцем за вчинення даного злочину.
Норми КК, що регулюють поняття співучасті, форми співучасті, відповідальність співучасників, утворюють самостійний інститут співучасті.


УВАГА! Щоб скачати цю роботу Вам потрібно отримати Тимчасовий доступ >>>,
після чого ссилка "Скачать работу бесплатно" стане активною
Ця процедура займає рівно 1 хвилину і абсолютно безкоштовна
Реєстрація | Вхід

  Скачать работу бесплатно [31.4Kb]Як Ви оцінюєте роботу, прокоментуйте?

Ім`я *:
Email:
Код *: