Головна » Реферати » Реферати 5 курс » Магазин українських рефератів

Екологічний імператив

Зміст

Вступ
1. Сутність поняття «економічний імператив»
2. Механізм та напрямки екологізації пізнання
Список використаної літератури

Уривки

У давнину український селянин, розпочинаючи навесні обробіток грунту, щоб знову вирощувати, спочатку дякував Господу, котрий дав змогу діждати цього часу, і вибачався перед землею, що доводиться її турбувати, тривожити. При цьому він бажав, щоб нового врожаю вистачило не лише для людей, а й для "горобця та хробачка". Подібне ставлення до об'єктів природи як до рівноцінних, самодостатніх, одухотворених властиве багатьом культурам світу. В середині XX ст. Альберт Швейцер назвав його "благоговінням перед життям", за яким не роблять відмінності між життям вищим і нижчим, більш цінним і менш цінним, пробують піднятися над людською суб'єктивністю та антропоцентризмом у розумінні та оцінці живих істот, ставленні до них.
Тому витоки сучасної екологічної кризи багато хто вбачає саме в моральній проблемі, на що звернув увагу папа римський Іоан Павло II. Він підреслював:
"Найглибшим і найсерйознішим свідченням моральних наслідків, пов'язаних із екологічним питанням, є неповага до життя, котра проявляється в поведінці людей, що забруднюють навколишнє середовище".

Інформація про реферат

Повна інформація про роботу

доповідь "Екологічний імператив" з предмету "філософія" можна скачати безкоштовно. Теги роботи: право. Робота опублікована 02.09.2011 в 23:53 її автором (Аня). З моменту опублікування роботи її переглянуто 340 та скачано 17 раз(ів). Коментарі щодо роботи залишили 0 відвідувачів. Для того, щоб оцінити роботу, натисніть на відповідну кількість зірочок

Коментар автора роботи

Аня...

Доповідь лаконічна і якісна. Для короткого виступу супер