Головна » Реферати » Реферати 5 курс » Магазин українських рефератів

Індивідуальний план студентаЗміст

ВСТУП 3
1. ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ПЛАН СТУДЕНТА: ПОНЯТТЯ І СУТНІСТЬ 5
2.ЧИ ВІДПОВІДАЄ УНІВЕРСИТЕТСЬКА ОСВІТА ЗАПИТАМ ЧАСУ? 7
3. МАГІСТЕРСЬКА ПРОГРАМА: ВИЗНАЧАЄМОСЯ З ПРІОРИТЕТАМИ 18
4.ЯКІ МІНІМАЛЬНІ ЗНАННЯ НЕОБХІДНО МАТИ, ЩОБ ПРАЦЮВАТИ БУХГАЛТЕРОМ, ТА ЗВІДКИ ЇХ МОЖНА ОТРИМАТИ 23
ВИСНОВКОК 27
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ: 29
ДОДАТКИ

ВСТУП

Любишь играть на пианино? Цифровое пианино от японского производителя Casio имеет меньший вес и более компактные габариты по сравнению со стандартом. Купить цифровое пианино ты можешь в интернет магазине Октава, предварительно определив необходимый уровень функциональности, качества звучания и технической оснащенности.
Понад десять років тому міністри з питань освіти з 29 країн-членів Європейського союзу в італійській Болоньї підписали декларацію, котра мала на меті зближення і гармонізацію систем вищої освіти.
Так народилася "болонська реформа". Це була мрія про освіту без кордонів для понад 15 мільйонів студентів з понад 5 тисяч вищих навчальних закладів ЄС та країн-сусідів. Тепер країн, що долучилися до болонського процесу, 46. Минули роки, а критика реформи лунає дедалі голосніше.
Однією із базових ідей Болонської реформи є поступовий перехід від будування освіти навколо проблем і потреб викладання до орієнтації освіти на потреби навчання.
До недавнього часу в континентальній Європі - принаймні в Німеччині та Франції - можна було говорити про домінування так званої Гумбольдтівської моделі університету.
Модель, що сходить до Берлінського університету, що його заснував 1809 року знаменитий німецький філолог, історик та філософ Вільгельм фон Гумбольдт, будувалася на принципі двох свобод: Lehrfreiheit (свободи викладання) та Lernfreiheit (свободи навчання).
З боку викладача це передусім означало можливість автономно визначати те, що, на якій методологічній базі, в якому напрямі та на якому рівні він викладатиме.
З боку студента ця модель передбачала передусім свободу вибору дисциплін, семінарів та здатність студента автономно формувати свій навчальний план. Відповідно до гумбольдтівської моделі, студент міг вибирати семінари, які він хотів відвідувати і навіть до певного часу поєднувати у своєму навчальному плані абсолютно різні дисципліни.
Фактично, Гумбольдтівська модель означала відмову від ідеї „предметного" навчання, за якої студент мав жорсткий навчальний план і вивчав „предмети" чи „дисципліни".
Це був перехід від старої системи навчання, центрованого на предметі (що вивчається) до освіти, центрованої на особистості (хто навчає та хто навчається).
І в такій системі традиційні „предмети" перетворювалися дуже часто на семінари професорів - які студенти, а також і люди ззовні університетів, могли вільно відвідувати.
І попри те, що вона народилася в Німеччині, у кінці ХІХ століття вона почала проникати до Франції та інших країн Західної Європи.

ВИСНОВКОК

Хочу підсумувати вище зазначене відповівши на риторичне запитання: «Чи варто витрачати час, сили, а часом і гроші на отримання вищої освіти?»
Намагаючись відповісти на це питання, розглянемо найбільш поширені стереотипи про необхідність навчання й отримання диплому навчального закладу, про вплив "корочки" на працевлаштування та успішність кар'єри.
Стереотип 1. Вища освіта - перша сходинка кар'єрного зростання. Якщо її не подолати, подальше просування вгору неможливо.
Аргумент: Без вищої освіти побудувати кар'єру сьогодні дуже складно. Потенційний роботодавець розглядає диплом не тільки як гарантію отримання певних знань та підтвердження кваліфікації за спеціальністю, але і як результат цілеспрямованості здобувача, показник уміння працювати і досягати поставлених цілей.
Стереотип 2. Вища освіта оцінюється не стільки дипломом, скільки умінням знаходити та обробляти інформацію, а також придбаними в процесі навчання комунікаційними навичками.
Аргумент: З одного боку, висловлювання абсолютно вірно. На думку багатьох професорів, головне - не просто вивчити предмет, а знати, де і як при необхідності роздобути інформацію. Деякі роботодавці саме так і сприймають вузівський диплом, як свідчення певного рівня інтелекту та ерудиції. Тому не дуже звертають увагу, що отримана в інституті спеціальність не відповідає посаді, на яку ви претендуєте та напрямку, яким хочете займатися.
З іншого боку, яким би ви не були начитаним і кмітливим, з дипломом інженера вас навряд чи допустять до хірургічного столу
Стереотип 3. Досвід роботи цінується набагато вище диплома. І потенційний роботодавець завжди віддасть перевагу кандидату з досвідом, ніж випускнику вузу, який ні дня не попрацював в даному напрямку.
Аргумент: Ідеальний варіант, якщо ви володієте не тільки теоретичними знаннями, а й практичними навичками. Тим більше, що на останніх курсах цілком можна працевлаштуватися за фахом. До речі, це непоганий варіант для кар'єрного старту: почавши підробляти в компанії, припустимо, неповний день ще під час навчання, отримавши диплом і претендуючи на повну ставку, будете мати перевагу перед іншими кандидатами на вакансію.
Стереотип 4. Диплом - справа вторинна. Спочатку потрібно працевлаштуватися, а потім дивитися за обставинами: потрібен диплом чи ні. Маючи роботу, завжди можна піти на заочне відділення вузу, або, в крайньому випадку, купити диплом.
Аргумент: Якщо вести мову про навчання після того, як ви визначилися, у якому напрямку хочете отримати освіту, то стереотип вірний. Якщо фірма зацікавлена в вас як у працівнику, можете отримати навіть допомогу в оплаті навчання. Але ні в якому разі не піддавайтеся на легкість покупки диплома. Повірте, вивести вас на чисту воду і розкрити обман зовсім нескладно. І якщо це станеться, вважайте, що на вашій кар'єрі поставлено великий і жирний хрест.
Стереотип 5. Вища освіта - ще не гарантія того, що вдасться добре працевлаштуватися і багато заробляти. Можна закінчити двадцять інститутів і сидіти без роботи і грошей.
Аргумент: Гарантією успішної кар'єри може послужити тільки особиста цілеспрямованість, працьовитість і удача. Вища освіта - всього лише допоміжний інструмент для підкорення кар'єрних висот
Можна довго розмірковувати, чи необхідна вища освіта, в конкретно обраній спеціальності, на даному тимчасовому відрізку і в контексті сучасної системи освіти. Але в більшості випадків, диплом про вищу освіту може виявитися тим "плюсом", який, за інших рівних, дозволить вам завжди бути на півкроку попереду інших претендентів!

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

1. Драч І.І., Станкевичус Л.В, Теорія та методика управління освітою, № 4, 2010 р.
2. Завальнюк О.П., Нестеренко В.Б. Проблеми вищої школи // Науковий вісник ХДМІ - 2010 - № 2 (3)
3. Степко М. Ф., Болюбаш Я. Я., Шинкарук В. Д., Гребінко В. В., Бабин І. І.// Основні засади розвитку вищої освіти України в контексті Болонського процесу (Документи і матеріали), частина І і ІІ / – Тернопіль : «ТДПУ імені В. Гнатюка», 2004. – 206 с.
http://osvita.ua/vnz/bologna_process/
http://www.ects.muh.ru/content/index.htm
http://pro-u4ot.info/
http://osvita.eu/ua/articles/studying-abroad/
http://s-osvita.com.ua/content/view/528/116/
http://www.slideshare.net/Krugozir/ss-5321645
Повна інформація про роботу

індивідуальна робота "Індивідуальний план студента" з предмету "вища освіта і болонський процес". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 13.10.2011 в 10:50. Автором даного матеріалу є Анна. З моменту опублікування роботи її переглянуто 1137 та скачано 32 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Анна...

роботу написано дуже якісно