Головна » Реферати » Реферати 5 курс » Магазин українських рефератів

Маркетинг як сучасна концепція управління бібліотекою

Зміст

1. Сутність та принципи бібліотечного маркетингу
- Еволюція маркетингу
- Особливості маркетингу бібліотечних послуг
- Види маркетингу
2. Комплекс бібліотечного маркетингу
- Маркетингові комунікації
- Паблік рілейшнс (public relations- PR)
- Бібліотечна реклама
- Пабліситі, пропаганда (publicity)
3. Керування маркетингом
- Стратегія маркетингу
- Маркетингові дослідження
- Організація маркетингу

Уривки

Послугам присущі чотири характеристики, які відрізняють їх від речових товарів, котрі необхідно враховувати при розробці маркетингових програм: невідчутність, невід’ємність від джерела, непостійність якості, незбережність.
Послуги невідчутні. Відвідуючи бібліотеку, споживач не купує нічого значущого, а покладається на духовне збагачення , на розвиток міжособистностних контактів. Тому бібліотечний маркетинг заснован на укріпленні довіри зі сторони читачів як принципової позиції. В засобах маркетингової комунікації увага концентрується на вигодах, які надає та чи інша послуга; детальному опису послуг; залученню до пропаганди послуг відомих, поважних людей.
Послуги невід’ємні від джерела, тоді як товар існує незалежно від присутності джерела. Наприклад, послуга буде зовсім іншою, якщо читацька конференція, яка присвячена творчості Ю.Бондарьова, буде присвячена творчості Є.Лімонова, а це означає, що присутні на ній будуть зовсім інші читачі. В той же час особистість бібліотекаря, ведучого в бібліотеці гурток по вивченню комп’ютерної техніки «Ариадна», залучає багатьох учасників. Таким чином, цінність послуги в переносному і в прямому сенсі, якщо вона платна, невід’ємна від виконавця. Існує декілька підходів до визначення цього обмеження: розширення аудиторії, з якою працює бібліотека (збільшення кількості філіалів чи пунктів видачі, високий рівень реклами); диференційований підхід до аудиторії (виділення цільових груп-дітей, молоді, ветеранів, пенсіонерів); розвиток взаємодії з іншими установами.

Інформація про реферат

Повна інформація про роботу

лекція "Маркетинг як сучасна концепція управління бібліотекою" з предмету "маркетинг" можна скачати безкоштовно. Теги роботи: Управління, Сучасна, Концепція, маркетинг, бібліотекою. Робота опублікована 11.09.2011 в 22:29 її автором (Сергій). З моменту опублікування роботи її переглянуто 210 та скачано 24 раз(ів). Коментарі щодо роботи залишили 0 відвідувачів. Для того, щоб оцінити роботу, натисніть на відповідну кількість зірочок

Коментар автора роботи

Сергій...

пункти плану розкрито дуже детально, структура лекція складена у логічній послідовності