Головна » Реферати » Реферати 5 курс » Реферати українською

Творчий внесок Г. Сковороди в духовну культуру українського народуЗміст

Вступ……….2
І. Біографія……..…...3
1.1. Роки навчання….3
1.2. Подальша діяльність….…4
1.3. «Я столпотворение умножать собою не хочу»………..5
ІІ. Філософське вчення Григорія Сковороди…….7
ІІІ. Серце та духовність у філософії Г. Сковороди9
3.1.Філософія життя..9
3.2.Проблема антропології людини….10
3.3.Серце як антитеза психічному життю………10
3.4.Серце як божественна сутність……11
3.5.Серце як сфера підсвідомого………11
3.6.Безодня серця – зв'язок із божественним буттям……..12
IV. Етичні, соціологічні і педагогічні погляди Сковороди14
Висновки…18
Використана література…….19

ВСТУП

Авиамоделирование - Ваше любимое хобби? В интернет магазине Planeta Hobby ты можешь выбрать радиоуправляемые модели самолетов. На странице с самолетом представлена детальнейшая информация о конкретной модели самолета, включая видео-тест.
Григорій Сковорода (1722—1794) — найвидатніша постать у культурному житті України XVIII ст. Філософ і пост, педагог і музикант, знавець латини, старогрецької, староєврейської, польської, німецької, російської мов, він розвинув комплекс ідей, актуальних для свого часу, став не лише ідейним предтечею нової української літератури, а й творцем найзначнішого вчення в історії української філософської думки. Пройшовши складний шлях боротьби із зовнішнім «світом», який, попри всі зусилля, так і «не впіймав» його, Сковорода дійшов висновку, що «коли дух людини веселий, думки спокійні, серце мирне — то й усе світле, щасливе, бажане. Оце є філософія». Саме таку філософію — філософію життя і прагнув створити «український Сократ», гармонійно поєднуючи основоположні принципи своєї філософської творчості та власний спосіб життя.
Своє філософське вчення Сковорода сформував під впливом античної і середньовічної європейської філософії (Фалес, Піфагор, Геракліт, Сократ, Платон, Аристотель, Пліній); народної творчості (міфи, легенди, думи, перекази, народні прислів'я та приказки); вітчизняного просвітництва (Ф. Прокопович, С. Полоцький, М. Козачинський, Г. Кониський). Розвиваючи традиції Просвітництва, Сковорода відходить від догматичного наслідування своїх учителів, за¬свідчуючи це вже в загальнофілософській орієнтації. Всупереч своїм учителям, які зводили небесне до земного, возвеличуючи не лише розум, а й земне життя людини, він підносив природу до Бога, засвідчував другорядність людської плоті й понад усе ставив у людині істинно людське — духовність, дух, зводячи до них сутність людського життя. На відміну від науково-освітніх праць професорів Києво-Могилянської академії просвітницька філософія Сковороди мала яскравий етико-гуманістичний вияв.

ВИСНОВОК

Спадщина композитора, поета, байкаря і філософа Григорія Савича Сковороди є дорогим надбанням української національної і світової культури.
Вплив Сковороди на дальший розвиток української літератури великий. Він готував шлях до наступного покоління письменників — Котляревського, Гулака-Артемовського, Гребінки, Квітки-Основ'яненка та інших.
Характерне для Сковороди прагнення до народності виявлялося в тому, що він, несучи свою науку й свої пісні в народні маси, використовував народну поезію. Проте в мові його творів поєднані старослов'янські, українські та російські елементи, що утруднює розуміння його творів для читачів нашого часу.
Григорій Савич Сковорода – геній, якого шанують в усьому світі. Гуманіст, поет, філософ й просвітитель – він випереджав свій час глибокими філософськими роздумами. Він був улюбленцем народу і ним лишився для тих, хто ним цікавиться. Г. Сковорода – учитель від Бога: учив, як жив. Сьогодні його афоризми перейшли в повсякденне життя і тарують наснагу усьому українському загалу, яка будує омріяну століттями незалежну й заможну Українську державу.

Використана література

1. Сковорода Григорій. Вибрані твори / Упорядкування та передмова Л. Ушкалова; примітки й коментарі Л. Ушкалова та Сергія Вакуленка. – Харків: Прапор, 2007.
2. Чижевський Д. Нариси з історії філософії на Україні. – К., Орій при УКСП «Кобза», 1992.
3. Чижевський Д. Філософія Г. С. Сковороди / Підготовка тексту й переднє слово проф. Л. Ушкалова. – Харків: Прапор, 2004.
Повна інформація про роботу

реферат "Творчий внесок Г. Сковороди в духовну культуру українського народу" з предмету "історія, література". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 02.03.2012 в 21:23. Автором даного матеріалу є Жека. З моменту опублікування роботи її переглянуто 2237 та скачано 57 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Жека...

дуже якісний реферат, тема розкрита детально