Головна » Реферати » Каталог студентських рефератів » Архів рефератів

Гюго МюнстербергЗміст

Вступ
Розділ I. Передумови формування школи людських відносин
1.1. Школа людських відносин
1.2. Народження промислової психології
Розділ II. Аналіз праць Гюго Мюнстерберга
2.1. Гюго Мюнстербегр. Сфери роботи
2.2. Тести Мюнстерберга
2.2.1. Тест на передбачення продуктивності працівника
2.2.2. Тест на сприйняття
Розділ III
3.1. Програма господарської психотехніки
Висновки
Список літератури

Уривки

Вступ

Мене, зокрема, цікавить школа людських відносин.
Об’єкт дослідження. Німецько-американський психолог Гюго Мюнстербегр, його дослідження.
Інформаційною базою дослідження стали 22 джерела, наукові і практичні розробки вітчизняних і зарубіжних спеціалістів в області менеджменту, історії менеджменту, дані періодичних видань, а також електронні бази даних мережі Інтернет.

Висновки

Гюго Мюнстенберг вважається батьком промислової психології. Він народився в Німеччині, отримав освіту в Лейпцигу. У 1892 році переїжджає в Америку, де створює наукову лабораторію по психології, в Гарварді. Як професор Гарвардського університету, веде активну наукову а також викладацьку діяльність.
Мюнстенберг вивчає поведінку людей у всіх сферах людської діяльності, розкриває нюанси виховання. Результати своїх робіт він друкує як у самих популярних і доступних журналах, так і в сугубо наукових виданнях. Але не зважаючи на місце видання, його роботи завжди знаходили визнання серед людей.
Мюнстенберг високо оцінював вклад Тейлора в менеджмент, однак вважав, що науковий менеджмент базується на доволі не стабільній платформі через недоліки інтелектуальних обґрунтувань і психологічних експериментів. Саме тому він їде до Вашингтона, аби впевнити президента і його оточення в необхідності створення управлінського бюро для проведення наукових дослідів і залучення психології до вирішення виробничих проблем.
Недостаточно помещений для Вашей строительной организации? Компания ВИДИ-ТРЕЙД предоставляет леса строительные аренда в зависимости от объема и срока аренды лесов. Подробно с условиями аренды Вы можете ознакомиться на http://vdtrade.com.ua.
Мюнстенберг першим сформулював «принцип інструменталізму», тобто, безпристрасність психолога по політичних і етичних аспектів своєї праці. Його цікавили не політичні наслідки соціального конфлікту на підприємстві, а виробничі.
За думкою Мюнстенберга, в управлінні багато уваги приділялось проблемам, пов`язаних з ефективним використанням матеріалів і обладнання, і не приділяють достатньої уваги духовному стану робітників.
Зокрема: втома, монотонність, вияв інтересу, навчання, задоволення, винагорода і багато подібних, пов`язаних з психологічним станом людини, її проблем, розглядались не професійно, на низькому науковому рівні.
Відповідь на багато з цих проблем з`явилась у ,виданій ним у 1913 році, книзі «Психологія і промислова ефективність».
Мюнстенберг вважав, що промислова психологія і науковий менеджмент повинні об`єднатися, оскільки ґрунтуються на одному принципі: надмірним тиском на робочого, високої ефективності досягти неможливо. Наукові методи організації труда необхідно поєднювати з задоволенням духовних потреб, що дозволить досягти високої ефективності труда і відмінною внутрішньою гармонією робочого.
Мюнстенберг був одним з перших пропагандистів психології у виробничому управлінні, підкреслюючи специфічну функцію психолога – працювати там, де «Існує незадоволеність робочих при відсутності явних недоліків». Напевно, саме тому він повністю підчинив місце психолога, вимогам і указам менеджера.
Повна інформація про роботу

реферат "Гюго Мюнстерберг" з предмету "Менеджмент, Психологія". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 25.10.2012 в 22:20. Автором даного матеріалу є Наташа. З моменту опублікування роботи її переглянуто 149 та скачано 15 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Наташа...

сама писала про цю особистість, курсова на 31 сторінку


Подібні матеріали