Головна » Реферати » Каталог студентських рефератів » Архів рефератів

Степан Бандера: сторінками життяУривки

Степан Бандера в лютому 1940 року зібрав у Кракові конференцію ОУН, на якій був створений трибунал, який виніс смертні вироки прихильникам Мельника, протистояння з мельниковцами прийняло форму збройної боротьби.
За рік, у квітні 1941, року ОУН остаточно розкололася на ОУН-(м) (прихильники Мельника) і ОУН-(б) (прихильники Бандери), що також називалася ОУН-(р) (Оун-революціонери).
Ось, що з цього приводу думали нацисти: зі стенограми допиту начальника відділу Абвера Берлінського округу Ервіна Штольца: «Не дивлячись на те, що під час моєї зустрічі з Мельником і Бандерою обидва вони обіцяли прийняти всі міри для примирення між собою, я особисто прийшов до висновку, що це примирення не відбудеться через суттєві розбіжності між ними. Якщо Мельник – спокійна, інтелігентна людина, то Бандера – кар’єрист, фанатик і бандит.»
У зв'язку з надходженням нових інструкцій для підпілля, дії Оунівських груп на території України ще більше активізувалися. Тільки у квітні від їхньої рук загинули 38 радянських партійних працівників, були здійснені десятки диверсій на транспорті, промислові і сільськогосподарські підприємства.
30 червня 1941 року Степан Бандера всенародно вирішив оголосити про «відродження Української держави» з міської ратуші у Львові.Степан
Також відома інформація, що одночасно із проголошенням Акту прихильники Степана Бандери влаштували у Львові погром. Вони діяли по чорних списках, складеним ще до війни. У підсумку за 6 днів у місті було вбито 7 тисяч чоловік.
Ось, що писав про влаштовану бандерівцями різню в Львові Саул Фридман в виданій в Нью-Йорку книзі «Погромщик»: «На протяжении первых трех дней июля 1941 года батальон «Нахтигаль» уничтожил в окрестностях Львова семь тысяч евреев. Евреев - профессоров, юристов, врачей - заставили перед казнью вылизывать все лестницы четырехэтажных зданий и носить мусор во рту от одного здания к другому. Потом, принужденные пройти сквозь строй вояк с желто-блакитными нарукавными повязками, они были заколоты штыками».
На початку липня 1941 року в Кракові був арештований Степан Бандера й разом з Ярославом Стецько й зі своїми соратниками відправлений у Берлін у розпорядження Абвера - 2 до полковника Эрвину Штольце.
З деяких джерел відомо, що з виникненням нових планів німці створли легенду про те, що Бандера відмовився від співпраці з ними і вони його помістили у концентраційний табір. Але нікому не відомий той факт, що він був поміщений у привілейований блок «Заксенхаузена». Він та ще близько 300 бандерівців перебували в окремому бункері «Целенбау», де утримувалися у хороших умовах. Ув*язненим дозволялося періодично покидати територію табору. Цікавим фактом є те, що за 200 метрів від Бункера «Целенбау» знаходилась школа агентурно-диверсійних кадрів ОУН.
Був поміщений у концтабір «Заксенхаузен». З вересня 1944 року, після виходу з табору Степан Бандера негайно включився в роботу в складі 202-й команди Абвера в Кракові й почав займатися підготовкою диверсійних загонів ОУН-УПА. Сам Степан Бандера в практичній роботі в тилу Червоної Армії не брав участь, його завдання було організовувати, він взагалі був гарним організатором.
Коли війна підійшла до Берліна, Бандері було доручено сформувати із залишків українських нацистів загони й обороняти Берлін. Загони Бандера створив, однак сам утік.
Повна інформація про роботу

реферат "Степан Бандера: сторінками життя" з предмету "історія". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 12.10.2012 в 20:40. Автором даного матеріалу є Аліна. З моменту опублікування роботи її переглянуто 137 та скачано 15 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Аліна...

якісний реферат про Бандеру, збирала інформацію для реферату майже 2 тижні.....