Головна » Реферати » Каталог студентських рефератів » Унікальні реферати

Державне регулювання страхової діяльності в Україні та ШвейцаріїЗміст

Вступ
1. Державне регулювання страхової діяльності в Україні …4
1.1. Правове забезпечення страхування…............…4
1.2. Завдання та функції органів державного нагляду за страховою діяльністю.…7
2. Державне регулювання страхової діяльності в Швейцарі.10
2.1. Правове забезпечення страхування…............…10
2.2. Завдання та функції органів державного нагляду за страховою діяльністю.12
Висновок
Список використаних джерел

ВСТУП

Любишь играть в покер? Почему бы не сыграть в online poker на крупнейшем в мире покерном сайте. На PokerStars ты сможешь играть в покер различных разновидностей с широким выбором ставок, а также найти много друзей по покеру.
Страховий ринок як частина фінансово-кредитної системи є об'єктом державного регулювання та контролю з метою його розвитку на основі балансу економічних інтересів страховиків, їх клієнтів (страхувальників) і держави. Держава регулює страховий ринок в комплексі, як єдину систему.
Іншими словами, державне регулювання страхової діяльності являє собою вплив держави на учасників страхових зобов'язань, і проводиться за кількома напрямками:
• пряма участь держави у становленні страхової системи захисту майнових інтересів;
• законодавче забезпечення становлення та захисту національного страхового ринку:
• державний нагляд за страховою діяльністю;
• захист добросовісної конкуренції на страховому ринку, попередження і припинення монополізму.
Відповідно підвищення ефективності державного регулювання страхової
діяльності, вдосконалення нормативної бази страхової діяльності розглядаються як засоби для створення ефективної системи страхового захисту майнових інтересів громадян та юридичних осіб.
Існує багато систем регулювання страхового ринку. Ветеранами серед країн у цій сфері можна назвати Швейцарію та Великобританію. Український страховий ринок – достатньо молодий, і потребує виваженого регулювання. Основними проблемами регулювання страхування в Україні є залишки командно-адміністративних тенденцій.
Метою даної роботи є осмислення сильних та слабких сторін регулювання страхової діяльності в Україні та Швейцарії, їх порівняння, адже міжнародний досвід є дуже важливим при формуванні власної системи регулювання страхової діяльності.

ВИСНОВОК

Державне регулювання є необхідним елементом і принципом організації страхової справи в будь-якій країні. Метою державного регулювання є забезпечення формування і розвитку ефективно функціонуючого ринку страхових послуг, створення необхідних умов для діяльності страховиків різних організаційно-правових форм, захист інтересів страхувальників.
Із здобуттям Україною незалежності, почав формуватися ринок страхових послуг, який вимагав належного регулювання. Зі сторони уряду було прийнято ряд нормативно-правових актів, які здійснювали це регулювання. Проте, не зважаючи на заявлений курс лібералізації економіки, прийняте законодавство включає в себе жорсткі адміністративні методи, які негативно впливають на розвиток страхової справи в Україні.
Швейцарський страховий ринок же розвивався декілька століть. За цей довгий час було вироблено специфічну систему регулювання страхової діяльності, що пройшла перевірку часом. Слід зазначити, що система регулювання страхових відносин не носить традиційний характер, а постійно удосконалюється відповідно сучасним реаліям і потребам. Таке регулювання дало змогу сформувати потужний страховий ринок в країні, що не поступається навіть всесвітньовідомій банківській сфері.
Та все ж на мою думку важливими для розвитку страхового ринку є не тільки державне регулювання, але й макроекономічна ситуація в країні. Так
відсутність економічної стабільності, неплатоспроможність населення та дефіцит фінансових ресурсів унеможливлюють подальше зростання страхового сектору. А високий рівень інфляції робить довгострокові види страхування у національній валюті неможливими або принаймні неприбутковими у часі. Сюди можна додати й слабкий розвиток фондового ринку, що не дає змоги використовувати цінні папери як категорію активів для захищеного розміщення страхових резервів.
Іншими словами державне регулювання страхової діяльності не принесе високих результатів без реформування всієї економіки загалом.

Список використаних джерел

1. Закон України «Про страхування» / Cайт Верховної Ради України http://www.rada.gov.ua
2. Страхування : Підручник / Керівник авт. колективу і наук. ред. С. С. Осадець. — Вид. 2-ге, перероб. і доп. — К.: КНЕУ, 2002. — 599 с.
3. Nothing works without insurance . The economic importance of the insurance industry. - Swiss Insurance Association (SIA)
4. Swiss Financial Market Supervisory Authority (FINMA) / http://www.finma.ch.
5. Swiss Insurance Association (SIA) / http://www.svv.ch/en
6. Swiss-American Chamber of Commerce / http://www.amcham.ch
7. The Swiss Guard Solution / http://www.swiss-annuity.com/pdf/FOPI.pdf

Повна інформація про роботу

реферат "Державне регулювання страхової діяльності в Україні та Швейцарії" з предмету "Страхування". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 21.01.2012 в 19:14. Автором даного матеріалу є Міщенко Андрій В*ячеславович. З моменту опублікування роботи її переглянуто 1218 та скачано 69 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Міщенко Андрій В*ячеславович...

відмінний реферат із страхування


Подібні матеріали