Головна » Реферати » Каталог студентських рефератів » Унікальні реферати

Екодизайн житлових будинків

Завдання: розробити перший пасивний екологічний будинок в Україні

Зміст

Містобудівна ситуація
Опис об'єкту
Аналіз житлового будинку
1.Аналіз функціональних процесів
2.Об’ємно – просторові властивості архітектурної форми
3. Характеристика елементів обладнання та благоустрою
4. Характеристика засобів візуальної комунікації
5. Способи узгодження окремих елементів середовища в межах загального композиційного рішення
6. Колористичне та світлотехнічне рішення
7. Способи досягнення ергономічної відповідності
Висновок
Використана література
Економічна вигода енергопасивного екологічного будинку

Уривки

Містобудівна ситуація

Перший пасивний экологічний будинок в Україні побудований на мінімальному клаптику землі (250 м2) в районі «Сирец» в Києві(провулок Щусева). Серед живописного оточення, зелені холма й поблизу символа Києва — каштанової рощі (висаженної 50 років тому мешканцями району) — розташувався маленький район часної забудови, що складається з 40 ділянок. В 2004 році з’явилась станція метро, що значно наблизило цей район до центру міста! А по трьох сторонах (в радіусі 7-10 хвилин) розташовані ще три великі міські парки — що позитивно впливає на чистоту повітря, а також життя взагалі.

Опис об'єкту

В плані будівля – чистий квадрат, який зорієнтований по сторонам невеликої ділянки (0,025га). А його внутрішнє планування, как и напрямок скатів криші орієнтуються на сторони світу, так, щоб розташовані на криші сонячні колектори були направлені на південь.
Екологічнний будинок 11 житловий та 11 допоміжніх пріміщень, в тому числі: спальня, Дві Дитячі, двоповерхова бібліотека, кабінет, столова, кухня, пральня-прасувальний-сушка, басейн з сауною, кілька комор та с / в, техприміщення , велосипедна-колясочна, Гостьова кімната, окремих офіс, а такоже окрема квартира з кухнею й ванною.
Дах будинку має подвійну конструкцію і також утеплюється 25 см утеплювача (екструдований пінополістирол), з них 20 см укладаються між кроквами, а ще 5 см укладаються по кроквах, що повністю виключає виникнення т.з. містків тепла, через які енергія покидала свій дім. Тераси-балкони будинку є "приставними"і також не порушують гомогенності оболонки утеплювача. Также управление жалюзи будет абсолютно автоматично и будет контролироватся на расстоянии при помощи беспроводной сети Z-Wave.
Бак-акумулятор на 1000л. нагрівається (безкоштовним теплом) за допомогою сонячних колекторів. І тільки якщо їх потужності не вистачає (2-3 найхолодніші місяці на рік), тоді до підігріву акумулятора підключається і глибинний ТН.
Після завершення будівництва було проведено термографірованіе будівлі за допомогою тепловізера.
Слід зазначити, що випромінюють білої та червоної фарб, якими покритий фасад будівлі, різна. З цієї причини і на термографічних фотографії видно різниця температур, хоча ця різниця не означає відміну в утепленні стін, а лише розбіжність у здатності поверхні сприймати сонячне випромінювання і випромінювати його назад в навколишній простір.
Так, наприклад, добре видно, що в тіньових місцях (тінь від даху, тераси) червона фарба випромінює вже набагато менше тепла, ніж у місцях, схильних до потрапляння прямих сонячних променів.

Інформація про реферат

Повна інформація про роботу

індивідуальна робота "Екодизайн житлових будинків" з предмету "Основи дизайну архітектурного середовища" можна скачати безкоштовно. Теги роботи: будинків, житлових, Екодизайн. Робота опублікована 09.12.2011 в 22:38 її автором (Татьяна Эрнст). З моменту опублікування роботи її переглянуто 190 та скачано 3 раз(ів). Коментарі щодо роботи залишили 2 відвідувачів. Для того, щоб оцінити роботу, натисніть на відповідну кількість зірочок

Коментар автора роботи

Татьяна Эрнст...

Автор проекту доволі детально описав головні аспекти розробки елементів екодизайну житл. будинку
Які ще реферати можна знайти по цій темі?