Головна » Реферати » Каталог студентських рефератів » Унікальні реферати

Технологія переробки зерна на пшеничне борошно (3-сортний помел), виготовлення пшона другого сорту, приготування повноцінного комбікормуЗміст

Вступ…3
1. Стисла характеристика підприємства…….4
2. Характеристика зерна пшениці та його технологічні властивості……...7
2.1. Характеристика зерна пшениці, його технологічні властивості…7
2.2. Очищення зерна та його поверхні від домішок………...8
2.3. Воднотеплова обробка зерна……...11
2.4. Здрібнювання, сортування та збагачення зернових продуктів….13
2.5. Трисортний помел пшениці (78%)………..…16
3. Виробництво пшоняної крупи...18
3.1. Характеристика круп’яної сировини………..18
3.2. Підготовка зерна проса до переробки (очистка, калібрування, гідротермічна обробка)….19
3.3. Лущення зерна...20
3.4. Контроль якості крупи…..21
4. Виробництво повнораціонного комбікорму……….23
4.1. Характеристика сировини для виробництва комбікорму……….23
4.2. Рецепт повнораціонного комбікорму…….….26
5. Охорона праці під час переробки зерна…...………35
Висновки та пропозиції виробництву…..…..37
Список використаної літератури…38

ВСТУП

Ваш ребенок не может оторваться от мультфильма Лунтик? Подарите ему удивительную и яркую игру Лунтик. Играя в игру Лунтик Ваш ребенок сможет принимать самостоятельные решения, развивать творческое мышление, совершенствовать память. Лунтик - игра для Ваших любимых детей.

Україна має розвинену, з сучасним обладнанням зернопереробну промисловість, яка здатна забезпечити населення нашої країни необхідною кількістю хлібопродуктів високої якості. Ефективність виробництва хлібопродуктів залежить від якості зерна, досконалості технологічних процесів та обладнання, кваліфікації обслуговуючих кадрів. Майже всі вказані чинники в зернопереробній промисловості України знаходиться на належному рівні, проте в окремі періоди бракує із-за складних кліматичних умов вирощування.
Особливістю зернопереробних підприємств у сучасних умовах є високий рівень механізації та автоматизації виробничих процесів. Із-за складної структури технологічних процесів для борошномельних та круп’яних заводів характерна значна протяжність шляхів обробки зернових продуктів, яка досягає для середніх за потужністю заводів кількох кілометрів в машинах та різних транспортних механізмах.
Для управління таким складним виробництвом, як сучасний зернопереробний завод, необхідні висококваліфіковані кадри, озброєних знанням та умінням, достатнім для забезпечення ефективного використання природних ресурсів зерна і виробництва продукції високої якості.
Метою даної курсової роботи є аналіз діяльності Одеського комбінату хлібопродуктів з питань переробки зерна на пшеничне борошно (3-сортний помел, 78%), виготовлення пшона другого сорту та приготування повноцінного комбікорму.

ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ ВИРОБНИЦТВУ

1. Трисортні помели пшениці дають можливість одержати борошно трьох сортів високої якості.
2. Пшоно має високу харчову цінність. Основними операціями при виробництві пшона є очистка, калібрування, гідротермічна обробка та лущення проса.
3. Повнораціонний комбікорм повністю забезпечує тварин поживними речовинами, вітамінами, мікроелементами та виготовляється за спеціальними окремими рецептами.
4. При дотриманні техніки безпеки та всіх правил протипожежної, а також при застосуванні наданих рекомендацій щодо охорони праці виробництво є безпечним для життя та здоров’я працівників.
Виробництво борошна, крупи та комбікорму на підприємстві здійснюється за всіма встановленими правилами та стандартами. Проте для підвищення продуктивності виробництва та покращення якості продукції пропоную підприємству:
1. Скоротити експозицію воднотеплової обробки зерна при виробництві борошна.
2. Лущення зерна проса проводити не в одно-, а у двохвальцевих станках, при чому збільшити швидкість машини до 12 м/с.
3. Зменшити кількість солі у комбікормі з 0,5 до 0,3%, при чому збільшити кількість вапнякового борошна до 2%.
4. Дотримуватися правил безпеки на виробництві та запровадити запропоновані заходи.

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

1. Бутковский В. А., Мерко А. И., Мельников Е. М. Технологии зерноперерабатывающих производств. М.: Интеграф сервис. – 1999. – 472 с.
2. Державні стандарти на зерно та продукти його переробки (ГОСТ 572-60: Крупа пшено шлифованное.Технические условия; ГОСТ 13496.7-97: Зерно фуражное, продукты его переработки, комбикорма. Методы определения токсичности)
3. Мельников Е. М. Технология крупяного производства. – М.: ВО Агропромиздат, 1991. – 190 с.
4. Мерко І. Т., Моргун В. О. Наукові основи і технологія переробки зерна. – Одеса: Друк, 2001. – 348 с.
5. Правила организации и ведения технологического процесса на мукомольных заводах (ч.1, ч. 2).– М.: ВНПО Зернопродукт, 1991.–147 с
6. Черняев Н. П. Технология комбикормового производства. – М.: Колос. 1992. – 258 с.
Повна інформація про роботу

курсова робота "Технологія переробки зерна на пшеничне борошно (3-сортний помел), виготовлення пшона другого сорту, приготування повноцінного комбікорму" з предмету "Технології переробки зерна". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 26.11.2011 в 02:47. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 1532 та скачано 49 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...


Подібні матеріали