Головна » 2010 » Червень » 27 » У Канаді знайдено найбільше в світі кладовище динозаврів

У Канаді знайдено найбільше в світі кладовище динозаврів

Палеонтологи з канадської провінції Альберта повідомили про виявлення найбільшого у світі кладовища динозаврів. Багато з видів, рештки яких знаходяться в регіоні, є на сьогодні невідомими для науки. Згідно даним канадських дослідників, на площі близько 2,3 квадратних кілометрів знаходиться принаймні декілька тисяч кісток доісторичних ящерів.

Интересуешься яркой жизнью знаменитостей? Тогда свежие новости шоу бизнеса ты можешь почитать в интернет-журнале Кто на Ком. Удивительные биографии знаменитостей, редкие фото и видео о знаменитостях - все это находится в свободном доступе.

За словами Девіда Еберта, старшого наукового фахівця канадського Королівського музею Тіррелла, знайдене ними поховання виглядає дуже дивно, оскільки регіон кладовища динозаврів неодноразово змінюв свій ландшафт і за час, що минув з моменту смерті динозаврів тут були багаточисельні повені і посушлива погода.

Згідно даним канадських фахівців, перші рештки динозаврів на півночі провінції Альберта були виявлені ще в кінці 1990-х років, однак тоді це були розрізнені знахідки і скласти повноцінну картину тут було дуже складно. Сьогоднішня ж знахідка - це величезний успіх. Також вчені говорять, що в досліджуваному похованні всі динозаври загинули одночасно або майже одночасно. Це наводить на думку про деяку зовнішню дію, наприклад потоп, пожежу або удар метеорита.

Згідно попереднім оцінкам, динозаври, що знаходяться в канадському кладовищі, жили на нашій планеті близько 76 млн років тому, тобто за 11 млн років до повного вимирання доісторичних ящерів. Зараз регіон провінції Альберта - це досить прохолодна територія, але під час проживання тут динозаврів, клімат тут був тропічний і всілякі повені, торнадо й інші катастрофи мали бути справою звичайною.

"Велика частина останків, знайдених нами, - це останки трицератопсів. Ці ящери мали величезні розміри, голова трицератопсів була розміром з корову. Проте доводиться визнати, що ці тварини володіли дуже невеликим мозком і, виражаючись звичною мовою, вони були набагато дурніші за корів", - говорить Еберт.

За його словами, в регіоні провінції Альберта 76 млн років тому могли бути дуже сильні повені, коли вода заливала сушу шаром до 4-5 метрів. "Найймовірніше, що знайдене нами кладовище якраз і з'явилося в результаті того, що одна з таких повеней затопила тварин", - говорить вчений.