Головна » 2010 » Липень » 2 » Як правильно зробити та списати зі шпоргалки. Поради та рекомендації.

Як правильно зробити та списати зі шпоргалки. Поради та рекомендації.

Расписание поездов на донецк. Закажи свой билет онлайн на поезд Донецк с оплатой Visa/Mastercard.

У цій статті ми постараємося розповісти, як можна списати з шпаргалки, яку Ви так ретельно заготували:
По-перше:
Пам'ятаєте, що успіх списування з шпаргалки багато в чому залежить від викладача. Якщо він захоче, то він не дасть Вам списати ні за яких умов.
Постарайтеся робити шпаргалки заздалегідь, перед іспитом прочитайте їх кілька разів, швидше за все, ви запам'ятаєте, якщо звичайно ви їх самих писали.

Поради. Користуватися чи ні шпаргалками - кожен вирішує сам. Для тих же, хто користується ними, ми дамо декілька рад, які дозволять зробити використання шпаргалок найбільш ефективним. Отже,  власне поради:

1. Шпаргалку таки треба писати.
Як це не банально звучить, але краще написати шпаргалку. По-перше, все запам'ятати неможливо, особливо важко запам'ятовуються дати, формули, цитати і так далі. Написавши ж її, Ви вже точно зможете все це "пригадати". По-друге, знаючи, що в кишені у вас знаходиться шпаргалка, ви будите відчувати себе набагато спокійніше, ніж без неї, що є хорошим психологічним чинником при складанні іспиту. По-третє, під час написання шпаргалки, ви зможете запам'ятати частину матеріалу, принаймні, ви точно в ньому будете орієнтуватися. Зі всього вищесказаного існує ще ряд правил написання шпаргалок.

2. Пишіть шпаргалки власноруч.
Лише при самостійному написанні шпаргалок діє закон-порада №1: по-перше, ви запам'ятаєте частину матеріалу, створите образ суті предмету і орієнтуватиметеся в ньому; по-друге, ви знатимете, де і що знаходиться у вашій шпоргалці, коли виникне необхідність нею скористатися; по-третє, узявши чужу шпаргалку, ви просто можете не зрозуміти всіх скорочень і почерку.

3. Пишіть тільки найголовніше.
Записуйте в шпоргалку тільки те, що дійсно невідоме, не знайоме або представляє складність для запам'ятовування. Весь предмет запхнути в компактну шпоргалку дуже проблематично, та і немає сенсу. Знаючи окремі тези, можна завжди добудувати свою думку до розгорненої відповіді. Особливу увагу приділіть запису формул, дат, цитат, цифрових даних і т.д.

4. Пишіть розбірливо, структуровано.
Це допоможе вам легко орієнтуватися в шпоргалці і уникнути тривалого її читання. Часто на проглядання шпоргалки відводиться дуже мало часу, і за цей короткий інтервал треба прочитати текст шпоргалки. У випадку, якщо слова написані нерозбірливо, а структура не піддається розумінню, то скористатися шпоргалкою стане дуже проблематично. Сюди ж відноситься таке правило, як зрозуміле скорочення слів: використовуйте тільки ті скорочення, які ви зможете розібрати.

5. Розмежовуйте текст відповідей.
Пишіть кожне питання або тему окремо від інших. А головне, ви повинні знати, де і яка відповідь записана. Все це допоможе Вам легше орієнтуватися у відповідях, позбавить від необхідності тривалого пошуку відповіді на поставлене питання.
 Це те, що стосується правил оформлення шпаргалок.

Так само дамо декілька рад про те, як безпосередньо користуватися шпаргалками:

1. Користуйтеся такими шпаргалками і методами їх заховання, які маловідомі.
Запам'ятаєте, викладачі теж були учнями і не гірше за вас знають основні місця заховання шпоргалок і предметів, на яких вони написані. Тому будьте оригінальні, придумайте те, що до вас ніхто не придумував - цим ви забезпечите половину успіху. Давати конкретні поради тут марно, оскільки вони тоді вже не буде оригінальними і маловідомими. Уввімкніть уяву, кмітливість або почитайте ось цю статтю.

2. Діставайте шпаргалку тільки тоді, коли ви дійсно не знаєте відповіді на питання.
Запам'ятаєте, що шпоргалка - це великий ризик і у разі виявлення ви з упевненістю можете отримати "пару". Краще вже відповісти своїми словами те, що знаєте, а не лізти даремно в шпоргалку. Крім того, вчитель вам допоможе, направить вашу відповідь в "потрібне русло". Якщо все-таки ви відчуваєте, що з цього питання ви "нуль", то тільки тоді діставайте свою секретну зброю.

3. Списуючи з шпаргалки, не дивитеся постійно під парту.
Це дуже добре видно викладачеві і пояснення, що у вас нібито впала ручка не допоможуть. Безпечніше нахабно викласти шпаргалку на стіл, чим постійно кудись підглядати. Якщо шпаргалка написана на звичайному листочку паперу, то краще всього покласти її під листочок, на якому ви пишете відповідь і зрідка, коли викладач не дивиться, заглядати туди.

4. Якщо ви все-таки явно попалися за списуванням, то не варто відмикатися.

Майте сміливість признатися. Поясните, що на шпоргалці записаний план відповіді (ви пам'ятаєте, що не треба було писати все підряд), що все запам'ятати неможливо. Є вірогідність, що викладач зрозуміє і дасть можливість продовжити вам вашу відповідь, обмежившись вилученням вашого "плану відповіді". Є багато викладачів, які не проти шпаргалок, написаних грамотно і які містять план відповіді на питання. Хто знає, може серед них і ваш вчитель?.. І не слухайте порад, на зразок того, що "вихопіть шпаргалку і з'їжте її, потім сядьте і з ідіотською усмішкою продовжуйте писати свою відповідь, знаючи, що викладач все одно нічого не доведе". Хоч це і жарт, але багато хто поступає так само: ховають шпоргалки, починають відмикатися, що це не їх. Таким чином, ви із стовідсотковою упевненістю набудуєте вчителя проти себе: адже він не хоче показатися дурнем, якого може обхитрити якийсь там учень. Він зробить все, щоб довести свою правоту, і швидше за все просто вліпить вам "пару" або дасть путівку на перездачу.

Таким чином, скориставшись даними радами, використавши свою уяву і кмітливість, ви з легкістю зможете скласти будь-який іспит. Але щоб отримати високу оцінку за іспит, а також найголовніше - знання, цього буде явно недостатньо. Лише при такому розкладі, коли шпоргалка є альтернативним засобом відповіді, а основним - знання, теоретичний і практичний матеріал, ви зможете добитися високих і головне, відповідних вашим знанням в конкретному предметі, оцінок.