Головна » 2010 » Липень » 2 » Майстер Lego

Майстер Lego

Якщо ви думаєте, що конструктор Лего - це доля маленьких дітей, то ви сильно помиляєтеся. Насправді ЛЕГО - це універсальний і класний інструмент для креативу. Не вірите? Читайте статтю і ви переконаєте.

Деякі художники використовують фарби, інші бронзу, але Натан Савайя (Nathan Sawaya) ,33-річний художник, для виходу своєї фантазії використовує ... цеглу. Але не звичайні цеглини, з яких збирають будинку, а цеглу конструктора LEGO.


Після того, як в три роки батьки подарували йому набір кольорових детальок LEGO, вони, як виявилося, прирекли себе на різке звуження життєвого простору. У вітальні виросло місто, який безперервно ширився і розвивався цілих 12 років. Позбувшись вільної кімнати, батьки непогано заощадили на іграшках, тому що весь звичайний хлоп'ячий арсенал Натан навчився робити з пупирчатих цеглинок.

Залишивши кар'єру юриста, він став вільним художником. Щоб заробити на життя і купівлю нових деталей, Натан будує моделі для корпоративних свят і презентацій. Залежно від розміру та складності кожна фігурка коштує від ста до десятків тисяч доларів. У його послужному списку є практично всі. Від роботів до тиранозавра у натуральну величину. Від картин до реально діючих кондиціонерів та комп'ютерів.

Виконуючи незвичайні замовлення, Натан Савайя відчуває себе по справжньому щасливою людиною. Він знайшов роботу своєї мрії, коли цілими днями можна сидіти на підлозі серед куп різнокольорових цеглинок і збирати що заманеться. Зараз у нью-йоркській студії художника понад півтора мільйона стандартних детальок, і з них Натан Савайя здатний зробити все що завгодно.


В офісі Натана знаходиться понад півтора мільйона кубиків LEGO, які він використовує для своїх конструкторських ідей. В даний час художник колесить по північноамериканським музеям зі своїм шоу під назвою, «Мистецтво цегли» (The Art of the Brick). Це єдина виставка, в якій упор ставиться виключно на LEGO. Скульптури, виготовлені з майже мільйона штук, були побудовані з стандартних цеглин конструктора.Його роботи ретельно розроблені, красиві і грайливі. Савайя має здатність трансформувати цеглинки LEGO в щось нове, що дозволяє йому перетворити чергову іграшку на статус мистецтва. Фігури Савайя також брали участь у багатьох ЗМІ, в тому числі CBS, NBC, MSNBC, ESPN, ABC і багатьох інших. Дуже часто до послуг художника вдаються і організатори різних презентацій, комп'ютерних ігор, фільмів.