Головна » 2010 » Липень » 2 » Топ - 10 іграшок радянських дітей

Топ - 10 іграшок радянських дітей

Пацани, залишаються пацанами, як у всіх радянських школярів моє дитинство пройшло на вулиці, у хлопчиків у генах закладена боротьба, і нам було потрібно зброю. «Бусідо» радянського піонера наказувало самому зробити собі зброю, випиляти, вирізати, вирубати. Працювали сумлінно, старанно, матеріали розшукували промзонах, батьківськими інструментами відокремлюючи зайве - отримували довгоочікуване.

1. Лук

Лук, звичайно, ми виготовляли з гілок дерева карагач (Бересток) не дуже товстих, щоб добре пружинили.
Стріли для лука робили з сухих стебел очерету, навантажуючи їх металевим цвяхом попереду. Тятиву виготовляли з товстої мотузки для білизни.
Стріла випущена з такого лука вертикально вгору, піднімалася так високо, що зникала з виду. Прицільної стрілянини ми не вели з лука, а лише розважалися стріляниною у висоту і вдалину.

2. Рогатка
Рогатка виготовлялася з такого ж дерева, що і цибуля - карагач. Гумові джгути ми вирізали зі старих водолазних костюмів, протигазів і т.д.
Джгути зав'язуються не вузлами, а пасували ниткою. П'яту рогатки вирізали зі шкіри.
Стрілянина велася камінчиками круглої форми, гайками М6-М8, особливо цінувалися кульки з підшипників, за ідеальні розміри і гарну масу при малих розмірах.

3. Палка-металка (шмаргалка, по нашому)
Хотите создать идеальное место для отдыха и весёлого проведения времени? Vip беседки - лучший вариант в современном мире, учитывая их оригинальный дизайн и практичность, большой выбор размеров и форм, красивые проекты, экологичность, удобство и комфорт. Просмотрев фотогалерею беседок, Вы быстро определитесь с внешним видом вашей будущей беседки.
Це знаряддя виготовлялося з тростини (Очерета), використовувалося як правило взимку, тому як саме тоді був підхід по льоду до найдовшим тростини.
Знаряддя це вражає простотою, власне шмаргалка - це метрова палиця з тростини, в останньому коліні якій вирізане глухе вікно.
Якщо вставити в це вікно тонкої стороною спис з очерету, то за певних навичках не складе труднощів послати спис на 100-150 метрів в далечінь (шмаргалка подовжує плече приблизно на 1 метр).
За рахунок природної траєкторії, викликаної силою тяжкості, спис приземляється під кутом 30-45 градусів і як правило встромляється в сніг, точно відзначаючи місце падіння.
Саму шмаргалку виготовляли за допомогою ножа за 2 хвилини, ще 5 хвилин було потрібно для заготовки копій, різким ударом черевика по стеблу, біля самої землі (льоду), спис з очерету зрізалася від кореня, зламати його інакше не пошкодивши дуже складно. А потім змагання, у кого далі полетить спис.

4. Горохострел
Це було нижчою ланкою стрілецької зброї радянських школярів. Робився горохострел так: до планки, ізоляційною стрічкою, кріпилася дерев'яна білизняна прищіпка, інших тоді не було.
До іншого кінця планки кріпилася «гумка із трусів» білизняна гумка, зигзагом прошита ниткою, все. Беремо горошинку, вкладаємо в гумку і затискаємо в прищіпку - зброя готове до бою. Замість горошини використовувалися і дрібні камінці.

5. Спічкочстрел (прищіпка, що стріляє сірниками)
Все гранично просто, розбирається дерев'яна прищіпка, в одній стороні робиться паз-канал для сірники, і місце для проскакування пружини, далі половинки скручуються разом як показано на малюнку, вставляється пружина.
Для взводу пружина відводиться назад до зачеплення за в штатний паз, а нижня частина пружини проштовхується вперед до клацання, всю зброю зведено. У канал вводиться сірник і за бажанням підпалюється чи ні, на пружину тиснуть як на спусковий гачок пістолета, сірник пролітає від 3 до 5 метрів.
Якщо постріл проводиться підпаленій сірником, то спуск відбувається одночасно з «чирків» про сірникову коробку.

6. Самостріл (небезпечний)
До дерев'яної планки ізолентою кріпилася трубочка від авторучки, на відстані половини ампули від авторучки кріпився затиск, типу «крокодил». Попереду планки кріпилося кільце з авіаційної гумки.
Тепер сама ампула, верхня частина її розрізали на глибину 5 мм, в нижню частину, замість стрижня, вставлялася велика голка (тому самостріл і був дуже небезпечний, при дальності стрільби - 10 метрів, він був дуже небезпечний для очей).
Користувалися таким самострілом, як правило, взимку, всередині приміщень. Стріляли по сірникових коробках або будь-яким іншим мішенях, завдяки голці стріла встрявати в будь-які поверхні.

7. Скобочнік
Дуже поширене зброю. Самою головною деталлю ставало дерев'яне рушницю. Рушницею дуже дорожили, адже випиляти рушницю навіть за наявності інструментів для дитини - справа не п'яти хвилин, на це йшло півдня, а то й день.
Щастя того, чий батько допомагав зробити рушницю, зазвичай такі рушниці мали закруглені форми як справжні. Для надійної фіксації скоб, рекомендувалося прибити до скобочніку шматочок наждачного паперу - це виключало випадковий постріл і дозволяло бігати зі зброєю.
Гумки для скобочніков були окремою темою. У магазинах в ті часи гумки не було, і ми бігали на склади в яких розвантажували цемент, там видавали марлеві пов'язки з гумками. Використані пов'язки роздиралося для протигазів.
Зазвичай туди ходили раз на місяць, дорога була далекою і небезпека бути застукали батьками ставала як ніколи близькою.

8. Шарик + патрон (іноді духарік)
Це більш пізніше знаряддя, що виникло в кінці 80-х, по крайней мере в моєму місті. Як все геніальне, винахід просто і дешево як борщ. На електричний патрон Е27 зверху натягується повітряну кульку і закріплювався ізоляційною стрічкою.
Стріляли горобиною, краще чорноплідної (пляма яскравіше, особливо на одязі). Зброя стало культовим, за рахунок своїх видатних якостей:
- Висока точність на малих дистанціях до 15 метрів, далі в силу вступала швидкість вітру,
- Висока дальність до 50 метрів, соромно зізнатися, але я особисто засадив чоловіка на велосипеді метрів з 25-30 у м'яке місце стріляючи на удачу,
- Мала вага,
- Малі габарити,
- Доступність боєприпасів (горобина)
Мій батько, будучи людиною веселим, не без інтересу поставився до нового винаходу пацанів, і уважно розглянувши резюмував - нісенітниця, після чого навіть запропонував себе як живої мішені, для оцінки бойової потужності.
Була осінь, ми поверталися з гаража і я уточнив, чи правильно я зрозумів він хоче щоб я вистрілив у нього? Я зупинився, відпустивши продовжує рух батька, метрів на 10, і по дорослому натягнув кульку.
Горобина потрапила точно в центр лівої сідниці. Далі руху батька стали схожими на ті, що виконував чоловік з фільму «Один вдома», коли Кевін вистрілив у нього з пневматичної рушниці.

9. Воздушки, духовушка, духарік
На малюнку видно, що я використав той же рушницю, що і для скобочніка. У житті теж так часто відбувалося, наступним етапом еволюції «скобочніка» ставало перетворення в «воздушки».
Тому багато причин: знайти пристойну дошку було проблематично, для цього ходили на пакгаузи або склади, де якщо пощастить, знайдеться упаковка від чого-небудь з дерева з дошками потрібної ширини.
Насос як правило використовували від свого велосипеда з доробками. Мінлива мода то ви принесете поршні з повсті, то поверталася до стандартних шкіряним поршням.
Будь-які спроби вклиниться в процес створення духового рушниці дорослих закінчувалися повним і розгромним фіаско. Стовбури, укручені дорослими по різьбленню, чомусь завжди стріляли гірше ніж вклеєні на дитячі ізолентнопластіліновие соплі. Поршні, виготовлені дорослими токарями з дюралюмінію, з гумовими ущільнювальними кільцями, приводили до заїдання в циліндрі і завжди програвали в продуктивності старим вирізаним з валянки поршенькам, прибитим цвяшком до дерев'яної планки і просочених маслом.
Стріляли такі рушниці пластиліном або картоплею, пластиліновий заряд посилений дробом або кулькою від підшипника мав значну вражаючу силу і міг на значній відстані вбити голуба.

10. Самопал
Самопал робили так: металеву трубку відповідного розміру, спочатку драїли наждачкой піском і всім чим можна до блиску всередині.
Потім склепуваної на кінці міцно і надійно і загинали під кутом. Далі робили пробку зі свинцю. Шомполом вимірювали глибину і навпроти свинцю далі на 200000 мм робили пропив напилком, до появи тоненького отвори для підпалу.
Трубку ізолентою або дротом зміцнювали на дерев'яній ручці. Залежно від способу займання зброю називалося підпал (сірникових коробок підпалювала сірник укріплена на стовбурі) або самопал (підпалювання від певного жалюгідної подоби ударно-спускового механізму).
Вибуховою речовиною служив пральний порошок, кулею служила пробка від шампанського.
Скажу чесно до самопалу я так і не дійшов, надто вже небезпечний цей вид зброї. Я знаю двох, хто позбувся ока в дитячих баталіях. Але як співається в пісні ... і хлопчакам не можна, не збрехати ні обдурити - не зі шляху згорнути.
П.С. не намагайтеся виготовити самостійно